Ana Sayfa Manşet Krone’nin Dayanıklılıkta İddialı Ürünleri Ticari Araçlar Fuarı’nda Sergilendi

Krone’nin Dayanıklılıkta İddialı Ürünleri Ticari Araçlar Fuarı’nda Sergilendi

Krone’nin Dayanıklılıkta İddialı Ürünleri Ticari Araçlar Fuarı’nda SergilendiDoğuş Otomotiv’in distribütörlüğünde faaliyet gösteren Krone’nin İzmir Tire’de bulunan fabrikasında üretilen Box Liner, Megaliner Huckepack ve Profi Liner-55’in sergilendiği stantta, katılımcılar ürünleri yakından inceleme fırsatı buldu.

2012 Eylül ayında üretime başlayan Krone Doğuş Treyler’in İzmir – Tire fabrikasında üretilen Box Liner, Mega Liner Huckepack ve Profi Liner-55 ürünlerine katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

35 milyon euroluk yatırımla İzmir – Tire’de kurulan Krone Doğuş Treyler fabrikasında, teknolojinin tüm imkânları kullanılarak üretilen bu üç modelde, diğer tüm Krone modellerinde olduğu gibi, yüzey koruma işlemi kataforez daldırma ve toz boya teknolojisi sayesinde 10 yıla kadar paslanmadan kaynaklı çürümelere karşı ürün garantisi sağlanıyor.

Box Liner

Konteyner taşımacılığında kullanılan ve fuarda sergilenen Box Liner, özel olarak geliştirilmiş şasi dizaynı sayesinde 1×40’ feet (Highcube Tünelli konteyner), 2×20 feet, 1×30’feetarka konumda ve 1×20’feet orta konumda (30 ton yüke kadar) konteynerleri taşıyabilen şasi kilitlerine sahip. Şasi üzerinde 1×40’ feet (Tünelsiz)konteynerlerin taşınması için yükseklik değişkenli, Schneider Liftlock tip şasi kilitlerinin de olduğu Box Liner, kullanıcıların 2014 Temmuz tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek olan yeni karayolu yönetmeliği ile devreye alınacak yükseklik sınırlamalarına uygun olarak taşımacılık yapmalarına imkan sağlayacak.

Mega LinerHuckepack

Fuarda sergilenen ve karayolu, RoRo, Kombine Tren, kombine taşımacılığına uygun donatımlar ve şasi yapısı ile üretilmiş olan Mega Liner Huckepack ise çatının ve yan perdelerin birbirinden bağımsız hareket edebildiği üst yapı sistemi kullanıcılara standart olarak sunuluyor.

Profi Liner-55

Krone – Doğuş Treyler fabrikasında üretilen bir başka ürün olan Profi Liner-55 de fuarda ilgi gören ürünlerin arasında yer aldı. Lojistik, parsiyel taşımacılık yapan nakliye firmalarının tercihi olan bu römork kullanıcılarına 2.800 mm. ile 2.950 mm. arasında değişen farklı iç net yüksekliklerde kullanım imkânı sağlıyor. Kullanıcılarına yükleme ve boşaltma esnasında esneklik kazandıran hidrolik çatı kaldırma ve kayar perde/kayar tavan sistemlerinin standart olarak sunulduğu Profi Liner-55 modeli, günümüzde nakliye firmaları tarafından tercih edilmeye başlanan yarı midilli (5.nci teker öçlüsü 1.100 mm) çekiciler ile kullanılabiliyor.

Krone Doğuş Treyler

Krone Doğuş Treyler2003 yılında Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde girdiği Türkiye pazarında, üstün teknolojisi, kalitesi ve kullanıcı dostu pratik çözümleri ile kısa sürede pazarın önemli bir markası haline gelen Krone, Tire’deki fabrika ile treyler sektörünü bu alanda geliştiriyor. Müşterilerine daha yakın olmanın avantajlarını da kullanan Krone, Türkiye pazarına girdiği 2003 yılı itibarıyla elde ettiği başarı ve sürekli artan talepler sonucunda Türkiye’de üretim yatırımı yapma kararı ile hayata geçirilen Tire’deki fabrikada, ilk etapta yılda 2 bin adet Mega Liner ve Profi Liner üretimi gerçekleştirdi. Öncelikle, iç pazar için yapılan üretimin artması ile kısa sürede Doğu Avrupa, Türki Devletler, Kuzey Afrika, İran, Irak gibi komşu pazarlara da açılmak hedefleniyor.

23 bin 274 metrekaresi kapalı, toplam 187 bin 405 metrekare alana sahip fabrikada şasi stok alanı, kumlama makinası, kataforez havuzu, aks montajı ve montaj hattı yer alıyor. Krone’nin Avrupa’da bulunan en modern tesisi olarak nitelendirilen fabrikada bir montaj hattında yaklaşık 10 bin adet, ikinci montaj hattı ilave edildiğinde ise 20 bin adet treylerin montajı gerçekleşebiliyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR