Ana Sayfa Manşet Iveco’dan Mylogistics’e Farklı Modellerde 61 Adetlik Dev Teslimat

Iveco’dan Mylogistics’e Farklı Modellerde 61 Adetlik Dev Teslimat

Iveco’dan Mylogistics’e Farklı Modellerde 61 Adetlik Dev Teslimat
Yurtiçi taşımacılığın Türkiye’deki önemli isimlerinden biri olan MyLogistics, Gerçekleştirdiği büyük yatırım ile Iveco’dan farklı modellerde 61 adet araç alımı gerçekleştirdi.

Iveco’nun İstanbul yetkili satıcısı Istanbul Otomotiv 61 adet satış gerçekleştirdiği MyLogistics firmasına törenle araçları teslim etti.  Satışı gerçekleştirilen araçlar ile Stralis Hı-Way Euro VI çekici, 10 adet, 27 adet Daily 3,5 Ton, 17 adet Daily 7 Ton ve 7 adet Eurocargo kamyondan oluşuyor.

Teslim töreninde konuşma yapan Istanbul Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı, MyLogistics firmasına yaptıkları teslimattan büyük memnuniyet duyduklarını ve müşterilerini satış sonrası hizmetlerde de mahcup etmeyeceklerini ifade etti ve Türkiye pazarında IVECO ‘nun her geçen gün pazar payının yükseldiğini, geniş ürün yelpazesi ve kalitesiyle hak ettiği yere geleceğine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

MyLojistik Genel Müdürü Sayın Abbas Akbal tören sırasında yaptığı konuşmada 1993 yılında kurulan firmalarının 1999 yılından beri taşımacılık hizmeti verdiğini ve filolarında hafif, orta ve ağır olmak üzere her segmentden kamyon olduğunu 2014 yılında müşterilerine depolama hizmeti vermeye başladıklarını ve bir önceki seneye oranla yüzde 21’lik cirosal büyüme kaydettiklerini ifade etti. Abbas Akbal  Mylogistics olarak, müşterilerimiz için en uygun çözümleri bularak 300’den fazla personelimiz, 250’den fazla özmal-350’den fazla sözleşmeli aracımız ile yolumuza devam ediyoruz dedi. Akbal, hem Iveco araçlardan hem de Istanbul Fiat’ın satış sonrası hizmetlerinden memnun olduklarını, geniş ürün çeşitliliği, yüksek ürün kalitesi ve teknolojik olarak Iveco’nun EGR kullanmadan Euro6 emisyon seviyesini yakalıyor olmasının kendileri için en önemli kriter olan yakıt tüketiminde büyük avantaj sağladığından dolayı tercihlerini Stralis Euro6 yönünde kullandıklarını ifade etti.

Akbal: “Euro 6 ile verimlilik yakalayacağız”

Akbal, konuşmasına şöyle devam etti: “Özellikle son 7 yıldır Iveco markasının öncelikle Daily kamyonetiyle çalışmaya başladık. Zaman içinde hem gelişen, hem de değişen motor teknolojileri, ürün çeşitliliği, şasi senekleri Iveco markasının tercih etmede öncelikli hale getirdi. Şu anda filomuzun yüzde 90’ı Iveco araçlardan oluşuyor. Zaten Euro5 motorlu Stralis’te ciddi bir yakıt ekonomisi gördük EGR sistemi olmadan aynı performansı alıyor olmak ve yakıt ekonomisine mevcudun üstünde biraz daha sağlayacağı katkıdan dolayı özellikle tercih ettik. O noktada biz Iveco ile doğru işler yaptığımıza inanıyoruz. Çünkü biz aynı zamanda hizmet alan ve hizmet veren tarafız. Müşterilerimize bu noktada tek tip araçla ve gelişen ve değişen teknolojilere de ayak uyduran bir şirket olarak Iveco ile yürümemiz noktasında onların da takdirini kazanıyoruz.”

Bursalıoğlu: “Çekicide başarımız artıyor”

İveco için en önemli başarı kriterlerinin başında birçok müşteriye bir kez iş yapmaktansa belli başlı müşterilerle tekrarlayan defalar iş yapmak geldiğini kaydeden , Iveco Türkiye Ağır Vasıta Koordinatörü Ömer Bursalıoğlu,  ise şunları söyledi: “Aynı şirkete iki kere, üç kere, beş kere satış gerçekleştirdiğiniz zaman bu müşterinizin hem üründen hem ürünün performansından hem sizin hizmetinizden satış sonrası ve satış süresinde memnuniyetini gösteren, kanıtlayan en önemli tek kriter. Bir kere satıp ikinciden itibaren başkasına devrediyorsanız o işin çok fazla verimliliği yok. Dolaysıyla biz Mylogistics  gibi müşterilerimizle olan ilişkilerimize azami önem veriyoruz. Kendileriyle son 2,5-3 defalarca birlikte çalıştık. Demek ki bir şeyleri doğru yapıyoruz karşılıklı olarak birbirimizin ihtiyacını karşılayabilecek durumdayız ve bunu görmekten mutluluk duyuyoruz.

Euro 6 bizim için çok önemli. Biz son iki sende çok ciddi atılım yapmış, ağır vasıtada özellikle çekici sayılarında çok ciddi atılımlar yapmış çok ciddi büyüme potansiyelini hayata geçirmiş bir markayız İveco olarak. Bundan sonraki dönemde önümüzdeki sene başında Türkiye’de de Euro 6 normlarının artık devreye gireceğini göz önünde bulundurduğumuz zaman bu atılımın bir miktar daha ivmelenerek artacağını ön görüyoruz. Bu öngörümüzde de tahmin ediyorum haklı çıkacağız. Çünkü Avrupa’da da belli bir yükselme trend yaşandı Euro 6 ile birlikte. Euro 6 da biliyorsunuz EGR sistemi olmaksızın Euro 6 normunu yakalayan ilk markayız ve iki markadan biriyiz. Sadece SCR sistemi ile çalışan bu motorun EGR ile çalışan motorlara çok ciddi bir verimli avantajı var.”

Teoman: “Mylogistics ile beraber piyasada büyümeye devam edeceğiz.”

Mylogistics’in en güzel yanlarından birinin  inovatif bir firma olarak teknolojiyi en son haliyle takip ediyor olması olduğunu kaydeden  Iveco Türkiye Satış Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Teoman ise şu sözleri söyledi:  “Abbas Bey özellikle yeni çıkan ürünlere hemen kendi bünyesinde görmek istedi. Yeni Daily’nin piyasada kabul görmesinde, ilerlemesinde önemli referans noktalarından bir tanesi de bu oldu. Sadece Daily olarak değil Euro Cargo’da da ürün gamının zenginliğini kendi bünyesinde bulunduruyor. Bizim terzi yapımı diye tabir ettiğimiz hem misyona her göreve uygun araç temin edebilme imkanımızı Abbas Bey kendi bünyesinde yeni getirdiği projelerle bir araya getiriyoruz.

Araçların verimliliği tabii ki kendi firmasının büyümesi ve daha da ileriye gitmesinde katkıda bulunuyor. Bundan sonrada yeni ürünlerimizle güncel ürünlerimizle Mylogistics ile beraber piyasada büyümeye devam edeceğiz.”

Tören sonrasında İstanbul Otomotiv yönetim kurulu başkanı Cem Arı İstanbuldaki ilk Euro 6 motorlu HI WAY teslimatının anısına Abbas Akbal’a bir plaket takdim etti.

Iveco’dan-Mylogistics’e-Farklı-Modellerde-61-Adetlik-Dev-Teslimat-2

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR