Ana Sayfa Ticari Araçlar Yeni Tora İle Isuzu Daha Ağır Yüklere Talip

Yeni Tora İle Isuzu Daha Ağır Yüklere Talip

Yeni Tora İle Isuzu Daha Ağır Yüklere Talip
Segmentinin en çok satan kamyon olma özelliğini yıllardır koruyan Isuzu, yeni kamyonu Tora ile bir üst segmente geçiyor.  

Isuzu’nun Türkiye’de ilk kez bir model ismi kullanarak piyasaya sürdüğü Tora, Japonca’da Kaplan anlamına geliyor. 5.2 litrelik 205 beygir gücündeki 4 silindirli 637 Nm tork üreten Isuzu motoru sahip olan Tora, Isuzu şanzıman ile uyumlu çalışıyor.

Dayanıklı şasesi ve optimum dingil mesafeleri ile uzun ve kısa olmak üzere iki versiyon olarak piyasaya sunulan Tora, farklı sektörlerin kullanımına ve değişkenlik gösteren beklentilerine cevap verebilecek çeşitli üst yapıların montajına uygun şekilde tasarlandı.

Sınıfının en yüksek taşıma kapasitesine sahip Isuzu TORA, uzun versiyonu ile 15.370 kg azami yüklü ağırlık (A.Y.A.) ve 10.930 kg net taşıma kapasitesine sahipken,   kısa versiyonu ile 15.700 kg  A.Y.A. ve 11.340 kg net taşıma kapasitesine olanak sağlıyor.

Tora’nın uzun versiyonuna 6.5 metreye kadar kasa uygulanabiliyor. Bu şekilde havaleli mal taşıyan birçok segmentin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak Tora, 15 Europaleti rahatlıkla taşıyabiliyor. Bu özelliği ile canlı hayvan taşımacılığından mevye ve sebze taşımacılığına, gıda taşımacılığından mobilya taşımacılığına kadar birçok segmente hitap edebilecek.

TORA’ nın 12 Europalet yük alabilen kısa versiyonu ise çöp kamyonu, itfaiye aracı, yol süpürme aracı gibi kamu hizmetlerinde kullanılabilecek.

Donanım Özellikleri Yüksek Tora

Klimanın standart olarak sunulduğu yeni modelde, güvenlik özellikleri de üst seviyede düşünülmüş. ABS (Kilitleme Önleyici Fren Sistemi), ASR (Anti Patinaj Sistemi) ve EBL (Elektronik Fren Güç Dağıtım Sistemi) gibi önemli güvenlik sistemleri ile donatılan Tora’da,  aracın aktif güvenliğini rakipsiz kılan (LDWS)  şerit değiştirme uyarı sistemi kullanıldı. İstenmedik şekilde şeritten çıkma nedeniyle oluşan kazaların önlenmesine yardımcı olacak sistem, yollarda uzun zaman geçiren sürücülere sürüş güvenliği sunuyor.

Ayrıca Tora’da sürüş keyfini arttıran cruise control, ısıtmalı ve elektrik kumandalı aynalar, elektrik kumandalı camlar da unutulmadı. Yoldan gelen titreşim ve darbelerin etkisini azaltan kabin süspansiyonu, havalı ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, eğim ve yüksekliği ayarlanabilir hidrolik direksiyon ise diğer konfor özelliklerinden birkaçı.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...