Reklamspot_img
Ana SayfaYan SanayiKnorr-Bremse 2015’te Rekor Kırdı

Knorr-Bremse 2015’te Rekor Kırdı

Knorr-Bremse 2015’te Rekor Kırdı

110’ncu yılını kutlayan ticari araç sistemleri tedarikçisi olan Knorr-Bremse 2015 yılında rekor satış ve kazanç sağladı.

Şirket 2015 mali yılında raylı ve ticari taşıtlar fren sistemlerinin dünyadaki lider üreticisi olarak yüzde 12 artışla 5.83 milyar Avro tutarında satış gerçekleştirdi. ( 2014: 5.21 milyar Avro). Vergi öncesi kar toplamı 977 milyon Avro  (2014: 847 milyon Euro) olan şirket, yıllık net gelirini yüzde 15 artırarak 645 milyon Avroya erişti.

Knorr-Bremse AG Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Deller, “Yenilikçi kapasitemiz ve araç üreticileri ve operatörleri için gerçek bir katma değer yaratma konusundaki kararlılığımız sayesinde, dünya çapındaki raylı ve ticari araç sektöründeki liderliğimizi tekrarladık ve kalite, zamanında teslim ve müşteri memnuniyeti konularında yeni rekorlara eriştik. Sonuç olarak, hem satış açısından hem de kazanç açısından çift haneli büyüme rakamlarını gerçekleştirdik” dedi.

Artış Bütün Alanlarda Sağlandı

Raylı araçlar için istikrarlı bir global pazar ortamında markanın Raylı Araç Sistemleri bölümü, 3.34 milyar Avro tutarındaki satışları ile önceki mali yıllarda yüzde 12 büyüme (2014: 2.98 milyar Avro)  gerçekleştirdi. Bu büyümenin itici gücü ABD raylı nakliye sektöründeki katlanan büyüme ve bölümün pazarlama sonrası faaliyetlerindeki olumlu gelişmeler oldu. Geçmiş mali yılda, Knorr-Bremse Ray Servisleri yine birçok bakım ve modernizasyon sözleşmelerine imza attı. Yakın zamandaki örneklerden birisi Brezilyalı RUMO/ALL dan alınan büyük sipariş; Knorr-Bremse yalnızca Güney Amerika’nın en büyük demiryolu lojistik operatörünün 8 bin 500 taşıma vagonunun modernizasyonun yapmayacak, ayrıca  15 yıl süre ile frenlerin bakım sorumluluğunu üstlenecek. 2015 yılının başlarında tren kontrol uzmanı Selectron Systems AG şirketinin alınması ile birlikte Knorr-Bremse şirketi portföyüne raylı araçların otomasyon çözümleri ve bileşenlerini dahil ederek portföyünü genişletti.

Dünya çapında kamyon üretiminde azalma olmasına rağmen, Ticari Araç Sistemleri bölümü ise satışlarını yüzde 12 artışla toplamda 2.49 milyar Avroya (2014: 2.23 milyar Euro) çıkardı. Geçmiş mali yılda Knorr-Bremse özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika ticari araç pazarındaki olumlu gelişmelerden faydalandı. Knorr-Bremse özellikle elektronik fren kontrol sistemleri, elektronik park freni ve akıllı kontrol sistemli kompresörler için yeni siparişler aldı.

2015’te ayrıca Knorr-Bremse’nin Çinli kamyon üreticisi olan Dongfeng ile ortak girişimi ile fren bileşenleri ve kontrol sistemleri üretimine başlandı. Gelecekte ürün gamı orta ve ağır yük kamyonları için hava besleme, transmisyon kontrol ve egzoz freni bileşenlerini de kapsayacak şekilde genişleyecek.

Knorr-Bremse’nin işleri Avrupa/Afrika/Ortadoğu bölgesinde olumlu bir gelişme göstererek satışlarını yüzde 6.7 oranında artırarak 2.62 milyar Avroya ulaştı.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...