Ana Sayfa Manşet Krone 2015’te Satışlarını Yüzde 35’in Üzerinde Artırdı

Krone 2015’te Satışlarını Yüzde 35’in Üzerinde Artırdı

Krone 2015’te Satışlarını Yüzde 35’in Üzerinde ArtırdıTürkiye genelinde 23 adet satış sonrası servis merkezleri ile hizmet veren Krone 2015 sonunda Gebze’de açtığı yedek parça ve ikinci el merkezi ile müşterilerine artık daha yakın olacak.

2015 Türkiye ticari araç sektörünü değerlendiren Krone Ticari Araçlar CEO’su Rıza Akgün pazarla ilgili şu bilgileri verdi: “ Krone olarak 2015 yılını sektöre ve markamıza birçok yenilik sunarak geçirdik. Türkiye’ye ve sektöre verdiğimiz değer ve duyduğumuz güven, Krone’nin Türk treyler sektöründe yeniden yapılanmasını sağlıyor. Krone Ticari Araçlar, 2015 itibarıyla, İzmir Tire’de yıllık 10 bin adet kapasiteli fabrikasıyla Türk treyler sektöründe uzun vadede yer almak istediğini kanıtlamıştır. Buna ek olarak, Krone müşterisine doğrudan ulaşmak, müşterisinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek adına doğrudan satış uygulamasını başlatmıştır. Doğrudan satış uygulamamızla bölge satış temsilcilerimiz aracılığıyla 7/24 müşterimizin istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeye hazırız.”

Krone Ticari Araçlar CEO’su Rıza Akgün 2015 yılında treyler pazarının geçirilen 2 genel seçim nedeniyle büyük bir artış göstermese de yükselişine devam ettiğini kaydeden Akgün, “İç satışlarda ise yılı bir miktar düşüşle kapattı. Krone olarak biz ise 2015’de satışlarımızı önemli ölçüde artırdık. Krone, 2014’e göre toplam satışlarını yüzde 35’in üzerinde artırdı. İhracatımızı ise, 11 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracat ile yüzde 80 oranında artırmayı başardık. 2016 yılında da satışlarımızı yükseltmeye devam edeceğiz.

Akgün, “Tire’deki fabrikamızda Almanya’daki üretim kalitesine birebir sahip ürünlerimiz, hem iç pazar satışlarımızda hem ihracatımızda önemli bir rol oynamaktadır. Aynı şekilde müşteri odaklı üretim modelimiz, nakliyecilerimize çözüm ortağı olurken, geniş ürün yelpazemiz ile her ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.

2016 yılını, 2015 yılında gerçekleştirdikleri yapılanma çalışmalarını hız kesmeden devam ettirirken bir yandan da bu çalışmalarının meyvelerini alacakları bir yıl olarak gördüklerini söyleyen Akgün sözlerini şöyle sürdürdü: “Krone olarak ihracat pazarlarımızı arttırma çalışmalarının yanı sıra iç pazarda da yükselen grafiğimizi sürdürmek arzusundayız. Geçtiğimiz ay hizmete açtığımız 4 bin metrekarelik Gebze’deki ikinci el KroneUsed ve yedek parça merkezimiz ve müşterilerimizle sıcak iletişim halinde olduğumuz doğrudan satış modelimizle önümüzdeki yılın Krone için çok verimli geçeceğine dair inancımız tam. Bunun dışında rulo taşımacılığında kullanılan Coil Liner modelimizin üretimine de başladık. Krone Tire, ayrıca Yakın Doğu ve Afrika bölgesindeki zorlu taşıma görevleri için de bölgeye özel farklı araç modellerini de tüketicilere sunmaktadır.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam