Ana Sayfa Ticari Araçlar MAN’dan 2 Bin 750 Adetlik Kamyon Satışı

MAN’dan 2 Bin 750 Adetlik Kamyon Satışı

MAN’dan 2 Bin 750 Adetlik Kamyon Satışı
Bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 10 büyüyen 12 ton üzeri kamyon pazarında MAN, 2015 yılını 2 bin 750 adetlik kamyon, 210 adet otobüs satışıyla kapatıyor.

2014 yılını bir toplantıyla değerlendiren MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret AŞ. Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz ve MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret AŞ. Kamyon Satış Direktörü Serkan
MAN-Kamyon-ve-Otobüs-Ticaret-AŞ.-Satış-ve-Pazarlama-Direktörü-Eren-GündüzSara markanın 2015 performansıyla ilgili bilgi verdiler. İlk olarak konuşan Gündüz, otobüste toplam pazarın bin 350 adetler civarında bitebileceğini öngördüklerini ve MAN olarak, bu pazarda
yüzde 16 civarında bir pay beklediklerini vurguladı.

MAN’ın Türkiye’de, 435,5 milyon euro cirosu, 1.797 çalışanı ile güçlü bir şirket olduğunu vurgulayan Gündüz, Ankara tesislerinde üretilen otobüslerin ihracat gelirinin ise 167 milyon euroyu bulduğunu açıkladı.

Bununla birlikte MAN’ın Türkiye’deki yüksek üretim kalitesi ile NEOPLAN’ın tüm modellerinin üretiminin de artık Ankara’ya taşındığını belirten Eren Gündüz, “Mevcut MAN ve NEOPLAN otobüslerinin üretiminde yakalanan kalite ve her açıdan elde edilen verimlilikle, Akyurt’taki tesislerimizde üretilen MAN ve NEOPLAN otobüslerinde önemli bir başarıya imza atıldı. Otobüs segmentinin premium markası NEOPLAN’ın artık tüm modellleri, sadece Ankara’da üretiliyor” dedi.

MAN Finans’ın yerini VDF Finans’ın aldığını da söyleyen Gündüz, ikinci el markaları TopUsed ile büyük bir başarı yakaladıklarını da sözlerine ekledi.

MAN İnşaat Kamyonundaki Gücünü Arttırıyor

Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara ise 2015 yılı Kasım ayı sonu itibari ile 12 ton üstü kamyon pazarı gelişimine bakıldığında; bir önceki yılın aynı dönemine Man-Kamyon-Satış-Direktörü-Serkan-Saragöre yaklaşık yüzde 10’luk bir gelişim gözlendiğini belirtti. 2015 yılında pazarın adetsel satış boyutunun da, 2014’e göre daha yüksek olarak gerçekleşeceğine dikkat çeken Sara, “2015 yılında Türkiye’de her iki seçim öncesi pazarın yavaşladığı gözlemlenmiştir. Yoğun ihracat yapılan ülkelerde ise olumsuz gelişmeler yaşanmaktadır. 2015 yılındaki bütün bu sıkıntılara karşın pazar, büyük inşaat projelerinin etkisi ve Euro 5 motorlu araçların üretiminin bu yıl son bulacak olması ile geçen seneye göre artırmıştır” açıklamasında bulundu.

Türkiye 12 ton ve üstü kamyon pazarının Kasım sonu itibarıyla yüzde 10 büyüdüğünü belirten Sara, Kasım ayı sonu itibarıyla pazar paylarını yüzde 12 oranında arttırdıklarını kaydetti. 2015 yılını 2 bin 750’nin üstünde kamyon satışı ile kapatmayı beklediklerini söyleyen Sara, 2016 Mayıs ayına kadar Euro 5 motorlu araçlarını satmaya devam edeceklerni de sözlerine ekledi.

Sara, inşaatta da en uygun araçları müşterilere sağlamaya çalıştıklarını ve bu anlamda İstanbul’da yapımı devam eden 3. havalimanın zor şartlarıyla önemli bir arena haline dönüştüğünü aktararak bu sahada 500 civarı araçlarının çalıştığını vurguladı.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...