Ana Sayfa Manşet Mega Projede Serin ve Öztrans İşbirliği

Mega Projede Serin ve Öztrans İşbirliği

Mega Projede Serin ve Öztrans İşbirliği
İskenderun merkezli Öztrans Nakliyat ile  damper treyler satışlarında büyük bir artış olan Serin Treyler arasındaki uzun süreli işbirliği, İstanbul 3. Havaalanı hafriyat çalışmalarında da devam ediyor.

Öztrans Nakliyat geçtiğimiz ay 120 adet 28 metreküp Serin Tiger Havuz damperini mevcut filosuna dahil etti.  Öztrans Nakliyat Ortaklarından Yusuf Dönmez, son parti araçların teslimat töreninde, 120. Serin Tiger Havuz damperi, Serin Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Recep Serin’den teslim aldı. Dönmez; önümüzdeki yıllarda da bu işbirliğinin büyüyerek devam edeceğini ifade etti.

İstanbul 3. Havaalanı inşaatında,  24 saat kontak kapatmadan çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Dönmez, “Serin Tiger havuz damperlerin sağlamlığından ve ağır kullanım şartlarına rağmen sorunsuz çalışmasından son derece memnunuz. İstediğimiz kalitedeki ürünü almamız ve satış sonrasında aldığımız destekler nedeniyle yıllardır ısrarla Serin’i tercih ediyoruz. Özellikle ağır şartlarda çalışma yaptığımız 3. Havalimanı inşaatındaki işlerimize hız kazandırması, vakit kaybettirmemesi ile taahhüdümüzü yerine getirecek olmamızda cesaret vermektedir” dedi.

Serin Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Recep Serin ise ürün hakkında istekleri ve yönlendirmeleri ile kendilerini geliştirmelerinde katkısı olan müşterilerinden biri olan Öztrans ile çalışmaktan son derece memnun olduklarını kaydetti. Serin, “Öztransa 120 adetlik Serin Tiger teslimatını yaparak, firmanın parkında yer alan toplam 450 adetlik araç sayısına ulaştık. Sorunsuz devam eden işbirliğimizin zaman içerisinde dostluğa dönüşmesinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

Serin Tiger Havuz Damper

Serin Ar-Ge mühendislerince geliştirilen Serin Tiger modelinde havuzun alt kısmında ilave kürek bölümü bulunmuyor. Kürek ve havuz yekpare dizayn edildiğinden boşalma esnasında daha düzgün bir döküm kanalı elde edildiği ifade ediliyor. Üst kemerlerin güçlendirilmiş formu ve arka kapak çerçevelerinde bu güçlendirmenin devam ettirilmesiyle, özellikle yükleme anında malzemenin sert düşüşü ve kepçenin dayanmasından kaynaklanan yüksek baskıya karşı dayanım artırılmış. Arka kapak kilit sistemi havuzun 3 derece kalkmasıyla vida ayarlı damaklı kilit sistemi devreye girerek en düşük eğimde bile boşaltma başlayabiliyor. Öztrans için teslimatı yapılan Tiger’ler 3 x 12 tonluk taşıma gücüne sahip, kampanalı Serin marka dingiller ile donatıldı.  Arka lamba grubu üzerine krom malzemeden üretilmiş korumalar takıldı. Yine fazladan takılan 2 beyaz aydınlatma grubu ile çalışma anında, damperin arka tarafının da aydınlatılması sağlanıyor.

Serin HCAP Daha Geniş Hacim ve Kolay Yükleme Sağlıyor

Serin HCAP Daha Geniş Hacim ve Kolay Yükleme Sağlıyor

Müşteri ihtiyaçlarına göre treyler modellerini geliştirmeye devam eden Serin Treyler, son olarak Serin HCAP Tenteli Treyleri piyasaya sundu.

Serin, standart Optima serisi alt yapısının geliştirilerek üretilen Serin HCAP Tenteli Treyleri tanıtıyor. Geniş iç hacmi ve açılabilir arka semer fonksiyonu ile yükleme rahatlığını sağlayan Serin HCAP’ta Serin için üretilmiş yüksek mukavemetli S7000MC çelik malzemeden üretilmiş I profilden toz altı kaynak teknolojisi ile üretilen 13650 mm uzunluk ve 2550 mm genişliğinde şasi kullanılmış .

Bu şasi üzerinde her iki yanda yer alan 65 cm yüksekliğinde 5 adet kapaktan oluşan yan kapaklar, içten içe 2.480 mm yükleme genişlik alanı veriyor. Kapakların kolayca açılıp kapanabilmesi için baba içlerinden, pimli kilit sistemi kullanılmış.

En önemli değişiklik ise yeni şasi tasarımı ile elde edilen 1100 mm teker ve 4060 mm gabari yüksekliğinde,  iç net 2850 mm yüksekliğinin yakalanmasıyla elde edilen genişletilmiş hacim sağlanan bu modelin, özellikle yüksek hacimli yüklerin taşınmasında avantaj sağladığı ifade ediliyor.

Serin Tenteli Grubunda yer alan ürünlerde kaynak yeterlilik sertifikası (3834), Yük emniyet sertifikası (Code XL), S400-P400 tipi araçlarda tren yolu taşımacılık sertifikası UIC 596-5 bulunuyor.

Yan kapak altında, taban yan etek profiline açılmış olan spanset bağlantı noktaları ile yüklerin kaymasına karşı emniyet tedbirleri artırılarak yük taşıma güvenliği en üst seviyeye çıkarıldığı ifade edilen Serin HCAP’ın boş ağırlığı 6700 kilogramdan başlıyor. Ancak tercih edilen ekipman ve opsiyonel donanımlara göre bu ağırlık değişebiliyor.

Müşteri Beklentilerş Esas Alınarak Geliştirildi

Serin Ar-Ge tarafından yapılan yeni bir geliştirme ise;  gizli kilit sistemli konteyner kapaklı kapıların bağlantılı olduğu arka semerlerin vida sistem sayesince kolayca 40 cm her iki yana açılabilmesini sağlayan sistem oldu. Bu şekilde geniş yüklerin arkadan girişinde yüklerin yerleşiminde kolaylık sağlanıyor. Bu genişleme özelliğinin Serin Tenteli grubunda yer alan diğer modellere de opsiyonel olarak uygulanabildiği belirtiliyor.

Serin HCAP tenteli treylerin müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirildiği ve yükleme -taşıma testlerini başarı ile tamamladığı da verilen bilgiler arasında.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR