Ana Sayfa Üstyapı Meiller’in En Çok Tercih Edilen Modelleri, Beton Fuarı’nda

Meiller’in En Çok Tercih Edilen Modelleri, Beton Fuarı’nda

Reklam

Meiller’in En Çok Tercih Edilen Modelleri, Beton Fuarı’nda

Doğuş Otomotiv ortaklığında Türkiye’de üretilen Meiller’in en çok satılan  modelleri, 17-19 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen 6.Hazır Beton Fuarı’nda yer alan standında sergilendi.

Ankara Congresium fuar merkezinde gerçekleştirilen fuarda 3 farklı modelini sergileyen Meiller, üstün kalitesini, dayanıklılığını ve sektörde fark yaratan pratik çözümlerini fuar ziyaretçilerine sundu.

Meiller, Beton 2014 Fuarı’ndaki standında sektörde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen 3 farklı damper modelini sergiledi. Meiller’in sergilediği bu araçlardan çelik yarım boru tipi yarı römork damper, dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir ürün. Zorlu hafriyat çalışmalarında, mıcır, kum, asfalt ve inşaat işlerinde maksimum performans sağlayan bu araç, düşük işletme maliyeti ve sorunsuzluğu ile de sektörde dikkat çekiyor.

Meiller’in fuarda sergilediği bir başka ürün ise alüminyum yarı römork damper. Bu model, 30 metreküplük hacmi ve düşük boş ağırlığı sayesinde yoğunluğu düşük malzemelerin nakliyesini başarıyla yaparken, kum, mıcır, asfalt gibi inşaat malzemelerinin nakliyesini de sorunsuz ve düşük işletme maliyeti ile gerçekleştiriyor.

Meiller’in standındaki son ürün ise yarım boru tipi kamyon üstü damper modeliydi. Ağır dekapaj şartlarında yüksek dayanıklı yapısıyla benzerlerinden ayrılan bu ürün düşük işletme maliyetinin yanı sıra hidrolik sistem avantajı ile de sorunsuz bir çalışma ortamı yaratıyor.

9 Yıldır Damperde En İyi Marka

Ağır ticari araç üreticileriyle uzun süreli işbirlikleri ve Ar-Ge çalışmaları yaparak en uygun araç kombinasyonlarını sağlayan Meiller, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına kısa sürede çözüm üretebilmekte ve yarattığı hizmet farkıyla sektördeki konumunu güçlendirmektedir. Meiller, Almanya’nın ticari araç sektöründeki uzman dergileri Lastauto Omnibus, Trans Aktuell ve Fernfahrer dergi okuyucuları arasında gerçekleştirilen ankette, damper sektöründe 9 senedir aralıksız olarak “En İyi Marka“ seçiliyor.

Meiller Türkiye’den Sorumlu Satış Yöneticisi Wolfgang Gebhart:

Meiller Türkiye’den Sorumlu Satış Yöneticisi Wolfgang Gebhart“2013 yılı özellikle inşaat araçlarının satıldığı damper gibi alanlarda güzel bir yıl oldu.
Özellikle Euro5’ten Euro’ya geçiş dönemi olduğu için Meiller olarak büyük siparişler aldık.
Normalde ilk 6 aylık dönemi hareketli olurken geçen sene yılın tamamı iyi bir dönem geçirdi.
Şu anda Almanya Pazarı iyi gidiyor ama gelecek aylarda biraz yavaşlama olacak gibi görünüyor.
Meiller olarak Avrupa pazarı son 3-4 yıldır oldukça düşük seviyede devam etti.
Meillerin en büyük ihraç pazarı olan Rusya pazarı 2012- ve 2013 yıllarında oldukça iyi geçti.
Gümrük şartlarından dolayı paketlenmiş kit olarak gönderilen damperler kamyon fabrikalarında Rusya’da monte ediliyor.Ancak Rusya’nın ekonomik durumu ve döviz kurları pazarı belirsiz hale getiriyor.
Son iki yılda yarı römorklarda kullanılan uzaktan kumanda uygulamalarını Meiller ürünlerinde yoğun olarak kullanmaya başladık. Özellikle “hook lift”  ve “skip handler” benzeri ekipmanlarda çok fonksiyonlu olarak kullanılan bu teknolojileri daha da geliştirerek geleceğe hazırlanıyoruz.”

Doğuş Otomotiv Meiller Satış Müdürü Barış Erhan:

Barış-ErhanTürkiye pazarı seçim öncesinde özellikle döviz kurlarının hareketli olmasından dolayı belirli bir durgunluk yaşadı. Her sektör gibi biz de bu durumdan etkilendik. Ancak inşaat sektörü döngüsü olan bir sektör ve bizim bu sektörde iyi bir konumumuz var. 2014 yılında toplam damper satışlarında nasıl bir sonuç olacağını kestiremiyoruz. Ancak seçimlerin ardından yaşanan bir hareketlilik var. Meiller Doğuş Damper olarak verimli fabrikamızda her türlü ürünü çok kaliteli bir şekilde üretebiliriz.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR