Reklamspot_img
Ana SayfaManşetMercedes Benz’in Yeni Otonom Konsepti: Vision URBANETIC

Mercedes Benz’in Yeni Otonom Konsepti: Vision URBANETIC

Klasik yük taşıma aracı olarak hizmet veren aracın kargo modülü 10 metreküplük bir alana hacme sahip ve son kilometre teslimatları için de mobil istasyon olarak kullanılabiliyor ve farklı uygulamalar için kişiselleştirilebiliyor.

Mercedes Benz Vans, gelecekteki kentsel zorlukları ele alarak bütünsel bir sistem çözümünün bir parçası olarak, Vision URBANETIC’i sundu. İnsanların hareket etmesi veya mal taşımacılığı için farklı değiştirilebilir üniteleri taşıyabilen, kendi kendine hareket edebilen ve elektrikle çalışan bir şasiye dayanan Vision URBANETIC, 12 yolcuyu ağırlayabilecek ve kargo modülüyle 10 adete kadar EPAL palet taşıyabilir.

3.70 metre uzunluğundaki bir yük alanıyla ve toplam 5.14 metreye sığan araç uzunluğuyla, konsept, tanımlanmış bir alandaki arz ve talebi gerçek zamanlı olarak analiz eden bir IT altyapısını içeriyor. Sonuç olarak ise mevcut ulaşım ihtiyaçları temelinde kendi kendine sürüş yapabilen, esnek ve verimli bir şekilde planlanan rotalarla kentsel hareketlilik sağlayan bir filo hedefleniyor.

Kullanım amacına göre farklı değiştirilebilir gövdeler ile donatılan Vision URBANETIC’te modüller, otomatik işlem ile sadece birkaç dakika sürecek şekilde otomatik veya manuel olarak değiştirilebiliyor. Tüm sürüş fonksiyonlarını bünyesinde barındıran araçta, güvenlik, direksiyon yönetimi, fren ve hızlanma gibi tüm ilgili hareketler araçtaki ek sistemlerle garanti altına alınıyor.

Klasik yük taşıma aracı olarak hizmet veren aracın kargo modülü 10 metreküplük bir hacme sahip ve son kilometre teslimatları için de mobil istasyon olarak kullanılabiliyor ve farklı uygulamalar için kişiselleştirilebiliyor.

Sürücüsüz operasyon imkanıyla işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürmeyi hedefleyen Vision URBANETIC, şarj olma zamanları hariç her an kullanılabilecek. Sürücüsüz olmanın bir diğer avantajı olarak araç sürücü kabinin olmaması hem yolcu hem de yük kapasitesinin artmasına katkıda bulunuyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...