Ana Sayfa Manşet Michelin Lastik Yönetimini Dijital Platforma Taşıyor

Michelin Lastik Yönetimini Dijital Platforma Taşıyor

Michelin Lastik Yönetimini Dijital Platforma Taşıyor

Lastik devi Michelin, nakliye şirketleri için bir ilk niteliğindeki dijital dönüşümü başlatan Tire Care programını Paris’te gerçekleştirdiği lansmanla duyurdu. 

Michelin, Ekim ayında Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen lansmanla özellikle nakliyecilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiği dijital Mıchelin Tire Care hizmetini tanıttı.

Michelin Tire Care, işletmelere basit ve hızlı şekilde filosundaki lastiklerle ilgili bütün bilgileri akıllı telefon, bilgisayar veya Kişisel Dijital Asistan (PDA) yoluyla sunuyor.

Paris’teki lansmanda konuşan Michelin Ağır Vasıta Ürünleri Dünya Direktörü Serge Lafon, “Bugün Michelin yenilikçi Politikasının 50.yılında sektörün öncüsü olarak sizlere tanıtmaktan mutluluk duyduğumuz bu hizmet Michelin’in yüzyılı aşkın tecrübesinin bir ürünü. Bu hizmet özellikle nakliye şirketleri, filolar için güvenlik başta olmak üzere operasyonel verimlerini artırmalarını sağlayacak dijital bir altyapı sunacak, araçları üzerinde daha büyük bir kontrol gücü sağlayacak. Araştırmalar gösteriyor ki iyi denetlenmeyen lastikler ömürlerinin tamamı tüketilmeden araçlardan çıkarılıyor, potansiyel performanslarının ise ancak yüzde 85’lik bölümünü kullanılıyor. Kalan yüzde 15’lik performans ise nakliyecilerin maliyetlerini yükselttiği gibi performanslarına herhangi bir katkı sağlamıyor. ADAC testleri şunu gösteriyor: kamyon arızalarının üçte biri lastiklerle ilgili sorunlardan kaynaklanıyor” dedi.:

Akıllı telefonlar için TireLog hizmeti

20’den daha az aracı olan nakliye şirketlerinin lastiklerini basit ve etkin şekilde izleyip yönetebilmelerini sağlayan dijital bakım rehberi niteliğindeki uygulama, lastik denetimlerini daha çok manuel şekilde gerçekleştiren küçük nakliye şirketlerine filolarındaki lastikler hakkında hızlı ve güvenli kararlar verme imkanı sunuyor. TireLog, Türkçe de dahil olmak üzere 11 dilde hizmet verecek.

iCheck ile erken uyarı sistemi

100 araç ve üstü filolara lastikle ilgili olarak meydana gelebilecek sorunları gerçekleşmeden önce tahmin edebilme olanağı sunan iCheck, araç inceleme süresini üç kata kadar düşürürken araçları düzenli olarak kontrol imkanı tanıyor. Erken uyarı sistemi ile doğru zamanda doğru bilgiye erişilmesini sağlayan iCheck, tam zamanında yeniden diş açma ve lastiğin her milimetresinin herhangi bir kayıp olmadan kullanma avantajı sunuyor.

iManage ile lastikler adım adım izleniyor

MICHELIN TIRE CARE’in iManage çözümü kendi bakım atölyesine sahip olan 200 araç  ve üstü filolardaki her lastiğin kullanım ömrünün başından sonuna kadar RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) çipiyle tek tek izlenmesini sağlayarak bağlantılı yönetim imkanı sunuyor. Lastik ömrü boyunca gerçekleştirilen tüm bakım faaliyetlerini  izleyerek filodaki bütün lastiklere ilişkin verileri MyAccount sisteminde topluyor.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...