Ana Sayfa Manşet OKT Trailer’den Yeni Nesil Süt Tankeri

OKT Trailer’den Yeni Nesil Süt Tankeri

OKT Trailer’den Yeni Nesil Süt Tankeri
Geçen yıl ürettiği canlı hayvan taşıma aracıyla önemli bir yeniliğe imza atan  OKT Trailer, ülkemize yeni nesil bir araç daha kazandırarak paslanmaz, izolasyonlu Süt Tankeri’ni taşımacılık sektörünün hizmetine sundu.

OKT, araştırma ve ürün geliştirmeleri sonucu Yeni Nesil, Süt Tankeri’ ni üretti ve basın tanıtımını  5 – 8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda gerçekleştirdi.  2015 yılında Türkiye’de ilk defa OKT teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil Süt Tankeri, şasi üzerinde eski tip birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak üretildi. 7 bin 780 kg. boş ağırlığı olan Süt Tankeri, 28 bin litre süt taşıyor.

Süt tankeri ile ilgili 3. Ulusal Süt Zirvesi’nde konuşan OKT Genel Müdürü Hakan Maraş, Türkiye’ye bir ilki daha kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 1983 yılından itibaren yenilikçi düşüncenin ve inovasyonun peşinden giderek başarıya ulaştıklarını belirten Maraş, “Yeniliğin ve kalitenin izinden ilerleyen firmamız, bugün, 250’ye yakın çalışanıyla sektöre yön veren, ar-ge çalışmaları ile müşterilerini yeni ürünler ile tanıştıran ve ürünlerini dünya standartlarında üretip 29 ülkeye ihraç eden bir konuma ulaştı.” dedi.

OKT-Genel-Müdürü-Hakan-MaraşYeni nesil süt tankerinin de OKT’nin araçüstü ekipman ve treyler sektörüne inovatif bakışının sonucu olarak geliştirildiğini söyleyen Maraş, “Süt tankerimizin üretimini, Bozulabilir Gıda Maddelerinin Uluslararası Taşımacılığı ve Bu Tip Taşımalarda Özel Ekipmanların Kullanımı Antlaşması olan ATP kapsamında gerçekleştirdik. Sütün, insan sağlığına uygun bir şekilde steril ve güvenli taşınması amacıyla tank içerisinde yapılan kimyasal uygulama, pasivasyon ve pickling sayesinde yüzey parlaklığı sağlanırken iç yüzey temizliği ile de sütün tutunması ve bakteri oluşumu engellenmektedir” şeklinde konuştu.

Sütün taşınması esnasında ısı değerlerini koruyabilmek için çok hassas çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Maraş, sütün dolum anından boşaltım süresine kadar ısı değerlerinin sabit kalması kapsamında gövdenin izolasyon ile kaplandığını söyledi. Ağırlığı azaltılırken sağlamlık ve mukavemetinin arttırılması için özel tasarım detaylarıyla projelendirilen tankın, paslanmaz çelik malzemeden üretildiğini ifade eden Maraş sözlerini şöyle tamamladı; “Süt tankeri üretiminde, silindirik ve ana gövde yapısında enlemesine eksiz, yekpare levhalar ve bunların kaynak birleşimlerinde ISO 3834 Kaynaklı imalat kalite yeterlilik onayı kapsamında sertifikalı kaynakçılar tarafından ve en uzun kaynak dikiş teknolojisiyle üretildi.”

İzolasyonlu Gövde Isıyı Sabit Tutuyor

Sütün taşınması esnasında ısı değerlerini koruyabilmek için çok hassas çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Maraş, sütün dolum anından boşaltım süresine kadar ısı değerlerinin sabit kalması kapsamında gövdenin izolasyon ile kaplandığını söyledi. Ağırlığı azaltılırken sağlamlık ve mukavemetinin arttırılması için özel tasarım detaylarıyla projelendirilen tankın, paslanmaz çelik malzemeden üretildiğini ifade eden Maraş, “Süt tankeri üretiminde, silindirik ve ana gövde yapısında enlemesine eksiz, yekpare levhalar ve bunların kaynak birleşimlerinde ISO 3834 Kaynaklı imalat kalite yeterlilik onayı kapsamında sertifikalı kaynakçılar tarafından ve en uzun kaynak dikiş teknolojisiyle üretildi” dedi.

Yeni Nesil Süt Tankeri’nin İlk Sahibi Avcı Tarım Oldu

OKT tarafından üretilen yeni nesil süt tankerini satın alan Avcı Tarım’ ın sahibi Ali Rıza Avcı, bir açıklama yaparak, “OKT’ nin süt taşımacılığı için geliştirdiği yeni nesil aracının bizler için en büyük avantajı tonaj, piyasada çalışan tankerlere göre her seferinde yaklaşık yüzde 8 daha fazla ürün taşıyoruz, satın almış olduğumuz tanker bu konuda tek.  Tank içinin parlaklığı ve iç yüzey temizliği sayesinde iç gövde ve tesisat üzerinde süt tutunmuyor. Tank tüm noktalarıyla kolayca temizleniyor. Şoförlerimiz de çok memnun, tank tesisatındaki sadelik oldukça kullanışlı. Sütü tanka doldurduğumuz andan tesise ulaştırıp boşalttığımız ana kadar sıcaklığını koruyor. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda süt taşımaktan dolayı bizler de Avcı Tarım olarak büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...