Ana Sayfa Manşet OMS Makina King Pimi’nde Hedeflerini İkiye Katladı

OMS Makina King Pimi’nde Hedeflerini İkiye Katladı

OMS Makina King Pimi’nde Hedeflerini İkiye KatladıTreyler ayağı, king pin ve konteyner kilidi gibi ürünlerle Avrupa pazarında etkisini arttıran OMS Makina, ADR süreci ve hafif treyler trendine uygun ürünlerine ağırlık veriyor.

ADR ile ilgili belgelendirme sürecini başlatan OMS Makina, 2014’de konteyner kilitlerini belgelendirmeye hazırlanıyor. Bu konuda Türkiye’de belli başlı treyler imalatçılarının talepleri olduğunu kaydeden OMS Makine Uluslararası Satış Yöneticisi Cengiz Müezzinoğlu, bu belgeyle Avrupa çapında bu açıklarını kapatacaklarını kaydetti.

King Pimi ile ilgili belgelendirmelerini de tamamladıklarını aktaran Müezzinoğlu, şunları söyledi: “3,5 inç ölçüsünde belgelerimizi tamamladık- sertifika sürecimiz devam ediyor. 3,5 inçlik üründe Türkiye’de belgeli üretici bulunmuyor. Bunu sağlayan ilk üretici olacağız. 2 inçlik ‘King Pimi’nde zaten belgemiz var.  2 inç ürünümüzde 190 kilonewton olan belgemizi de aldık ve Avrupa’da da testlerimizi gerçekleştirdik. Bu şekilde süreçlerimizi daha da iyileştirdik ve dünyanın en büyük markalarıyla rekabet edebilir hale geldik. Avrupa’da birçok müşterimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. King Pimi’nde 2014’teki satışlarımızın en az iki katı olacağını düşünüyoruz. King Pimi, treylerde güvenilir olma zorunluluğu olan bir parça ve yıllardır bu güvenirliliği veren firmalar belli. Avrupa müşterinin Çin mallarına güveni kalmamış durumda. Biz de yıllardır sunduğumuz kaliteli ürünlerle müşterilerimize bu güveni verdiğimizi düşünüyoruz. Piyasada herhangi bir yükselme ya da düşme olmazsa bizim arzımız bu noktada. Beklediğimiz talebe karşı hazırlıklarımızı yaptık, kapasitemizi arttırdık ve hedeflerimizi belirledik.”

Treyler Ayağında Önemli Siparişler Alıyoruz

OMS Makina King Pimi’nde Hedeflerini İkiye Katladı

Comvex’te sergiledikleri Storm modeli ayağı 2 yıl önce tanıttıklarını ama iç piyasaya vermediklerini söyleyen Müezzinoğlu, bu modelden Avrupa’ya tek seferde 3 konteynerlik, 450 takım olarak bir sipariş aldıklarını kaydetti. Avrupalı müşterilere yüksek miktarlarda ürün satmanın kolay olmadığını vurgulayan Müezzinoğlu, sözlerine dşöyle devam etti: “Ürünü sergiliyoruz müşteriler ilgisini çekiyor ama yeni bir ürün olmasından dolayı farkları ve özelliklerinin sorgulanmasından kaçınılmıyor. Test imkanlarımıza bakıldı, numuneler götürüldü ve kendileri de test ettiler. Netice itibari ile siparişlerimizi aldık.
Storm, Majestik ürünün temelinde üretilen bir ayak. Klasik dıştan şanzımanlara göre oldukça daha ince ve estetik bir yapısı var. Amacımız klasik modele bir alternatif olmasıydı. Tasarımda güzel olması anlamında Storm’u geliştirdik ve özellikle Avrupa pazarında tercih edileceğini düşünüyoruz. Firmalar artık bizim Majestik ürünümüzü tercih ediyor. Piyasada önde gelen park ayaklarına göre bizim daha hafif olmamız ve sağladığımız fiyat avantajı bizi ön plana çıkartıyor.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR