Ana Sayfa Ticari Araçlar Otokar Otobüsün Lideri Oldu

Otokar Otobüsün Lideri Oldu

otokar-otobus

2013 yılı sektör değerlendirmesi yapan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “OSD’nin yayınladığı verilere göre otobüs pazarı özellikle kent içi yolcu taşımacılığı talebindeki olumlu gelişmeler nedeni ile yüzde 67 gibi önemli oranda arttı ve 4 bin 27 adet oldu. 2013 yılında midibüs pazarı yüzde 28 artarak 3959 adet oldu. Kamyon pazarı ise yüzde 8 oranında azalarak 32 bin adet düzeyine geriledi. Otokar olarak 50. yılımızı kutladığımız 2013 yılında da en çok tercih edilen otobüs markası olmayı başardık. Bu sene ile birlikte dördüncü kez Türkiye’nin lider otobüs markası olduk. 2013 yılında üretimimizi yüzde 38, iç pazar satış adetlerimizi yüzde 22 artırdık ve 4 bin 600 adet araç sattık. Üretim ve satış adetlerimizi pazarın çok iyi olduğu 2011 yılının da üzerine çıkardık” dedi.

Ticari araçta Türkiye’nin en iddialı markası konumunda olduklarını belirten Akgül, “2013 yılında bizim için çok önemli olan yepyeni bir segmente adım attık. Otokar Atlas ile hafif kamyon segmentine çok iddialı bir giriş yaptık. Atlas, beklentilerimiz doğrultusunda yük taşıma kapasitesi ve ekonomisi ile hafif kamyon pazarına hareket getirdi. Modüler yapısı ile Otokar Atlas farklı üstyapılarla değişik kullanımlara uygun birçok görev için hazırlandı” diye konuştu.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...