Ana Sayfa yazı işleri'nden Treyler Üretiminin Merkezi Oluyoruz

Treyler Üretiminin Merkezi Oluyoruz

Akın ÖcalSon dönemde ülke gündemine damgasını vuran gelişmeler piyasalar üzerindeki ağırlık oluştursa da bu yine de gözle görülür iyileşmeler yaşanmaya başladı. Elbette bu durumun en ölçülebilir göstergesi de basına bildirilen teslimat haberleri oluyor.

Elbette henüz yılın başındayız ve tüm Türk ekonomisinde olduğu gibi sektörümüz için de zorlu bir süreç bulunuyor. Özellikle henüz tam yerini bulmamış bir döviz hareketliliği planlanan yatırımları çok etkilemese de hedeflenen yatırımların yavaşlattığı da bir gerçek.

Gerçek performansın zorlu koşullarda kendini ortaya koyması gibi muhtemel bir pazar daralması karşısında süreci iyi değerlendiren ve değerlendirmeyen şirketler arasında da belli açıklıkların olması da doğal olacaktır. Bu süreçte piyasanın belki de hızla değişebilecek ihtiyaçlarına uygun ürünleri uygun koşullarda satışa çıkaracak ve bunu farklı kanallardan müşterilerine tanıtacak olan üreticilerle bunu yapmayanlar arasında elbette farklılıklar olacaktır.

Özellikle 2013 yılında yaşanan treyler sektöründeki gelişmelere baktığımız zaman 7-8 yıl önce dile getirdiğimiz Türkiye’nin treyler üretim üssü olma hayalinin pek çok noktada gerçekleştiğini görebiliyoruz.

Türkiye’nin tek küresel treyler markası Tırsan’ın satışlarına da yansıyan yatırımların öncülük ettiği bu süreçte Alman treyler markası Krone’nin İzmir’de faaliyete geçen modern fabrikası ve ULS Grup yatırımlarının Orthaus markasıyla Sakarya’da başladığı üretim öne çıkan en önemli haberler…

Elbette yakın geçmişe kadar Türkiye’de sadece çeşitli bayiler aracılığıyla kısıtlı faaliyet gösteren stratejik parça veya sistem tedarikçilerinin ülkemizde girdiği yeniden yapılanmalar da bu sürecin arka planını destekleyen unsurlar arasında yer alıyor.

Gelinen noktayı ve gidilecek yolu önümüzdeki sayılarda değerlendirmeye devam edeceğiz.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam