Ana Sayfa yazı işleri'nden ADR’ye Geçiş Sürecinde Sektör Sınavını Verdi

ADR’ye Geçiş Sürecinde Sektör Sınavını Verdi

Akın ÖcalTehlikeli madde taşımacılığıyla ilgili düzenlenen ve TREDER’in öncülük ettiği konferans, konunun tüm boyutlarının tek bir platformda konuşulması açısından oldukça önemli bir organizasyondu. ADR’nin uygulanmaya başlanacağı 2014 yılına sayılı günler kala gerçekleşmesi bu organizasyonu daha önemli hale getirirken özellikle devlet tarafından bir parça geç kalmışlık hissi yarattı.

Yine de yıllardır ertelenen, ertelenmenin de ötesinde bir bilinmezlik halinde bütün taşımacılık, treyler ve üstyapı sektörlerinin önünde duran ADR konusu, 2013 yılı ortalarından itibaren netleşmeye başlayarak nasıl uygulanacağıyla ilgili ipuçlarını verdi.

Bu süreçte uluslararası taşımacılık yapan şirketler veya Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu petrol devlerinin ve bu şirketlere tanker tedariki yapan treyler ve üstyapı üreticilerinin sahip oldukları deneyimi görmezden gelemeyiz. Hatta kamu tarafında bile özel şirketlerin zaman içinde edindikleri bu deneyimlerden faydalanıldığını, faydalanılması gerektiğini düşünüyorum.

Bir sivil toplum kuruluşu niteliğiyle bu süreçte önemli çalışmalar yapan TREDER üyelerinin bir kısmının TSE’nin vermeye başladığı tehlikeli madde taşınmasında kullanılan araç, tank, ambalaj ve kaplar konusunda ulusal uygunluk belgelerini alması da şirket olarak da sektörümüzdeki bilincin bir göstergesi.

Daha nitelikli ve güvenli taşımacılık için emek gösteren, işinden gücünden vakit ayırarak hem ülkenin geleceğine hem de kendi işine yatırım yapan herkesi kutlamak istiyorum.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...