Ana Sayfa yazı işleri'nden Sektör Yerinde Saymıyor

Sektör Yerinde Saymıyor

Akın ÖcalHareketli bir gündemin ortasında kalan Türkiye ekonomisi büyüme çabalarından vazgeçmiyor. Her ne kadar Türkiye’nin birçok güçlü unsurla bağlı olduğu ülkelerde yaşanan acı olaylar biz doğrudan etkilese de devam eden büyük projelerin yanı sıra üreticilerimizin ihracat konusundaki inadı ve yeni pazar bulma konusundaki yetenekleri ekonomimizi canlı tutuyor.

Bu dönemde özellikle Euro ve dolardaki artış ticari araç piyasasını olumsuz olarak etkiledi. Normal seyrinde giden ağır ticari araç satışları yükselen maliyetlerle birlikte düşmeye başladı. Yatırım yapacak olanların belli bir süre beklemeye çekilmesi ticari araç ve dolayısıyla treyler-üstyapı üreticilerini de doğrudan etkiliyor. Bütün bu yaşananlara rağmen yine de çok keskin düşüşlerin yaşanmadığını görmek umutları canlı tutarken aynı zamanda kırılgan olmadığımızı görmek açısından da bize moral veriyor.

Sorun yaşayan uluslar arası taşımacılık tenteli treyler satışlarını doğrudan etkilerken dönüşümü devam eden yurtiçi taşımacılık yıllarca çarkları döndüren unsur oldu. ADR’de yaşanan bekleme yerini artık hazırlıklara bırakıyor ki bu da sektörümüze hareket getirecektir.

Yine bu dönemde yerli üstyapı sistemi üreticilerimizden Kadesan Grubu’nun bağlı markalarıyla aldığı yük güvenlik sertifikası geleceğe atılmış en önemli adımlardan biri olarak sayılabilir. Yıllarca süren hazırlıklarıyla büyük emekler harcayarak ve önemli ölçekte yatırımlarla yük güvenliği sertifikasını alma hakkını kazanan ilk Türk şirketi olan Kadesan, kazandığı bu avantaj Türk treyler endüstrisine ve dolayısıyla Türk taşımacısına yansıyacaktır.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam