Ana Sayfa Yan Sanayi Ticari Araç Endüstrisinin Devleri Yeni Bir Servis Konseptiyle İşbirliği Yaptı

Ticari Araç Endüstrisinin Devleri Yeni Bir Servis Konseptiyle İşbirliği Yaptı

Robert Bosch GmbH (Otomotiv Satış Sonrası İş Birimi), Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH ve ZF Friedrichshafen AG (ZF Services İş Birimi) tecrübelerini ortak bir platformda kamyon servis hizmetleri sunmak için bir araya geldi.

Ticari Araç Endüstrisinin Devleri Yeni Bir Servis Konseptiyle İşbirliği YaptıOtomobil ve ticari araç sektörlerinin önde gelen üç tedarikçisi Bosch, Knorr Bremse ve ZF merkezi Münih’te bulunan Alltrucks GmbH & Co. KG isminde ortak bir şirket kurdu. Ortak girişim, ticari araç servis noktaları için yeni bir servis-franchise sistemi sunan bir merkez olarak hizmet verecek.

İlgili resmi kurumlardan ortak girişim için gerekli tüm izinler kısa süre önce alındı. Alltrucks GmbH & Co. KG’de yaklaşık 10 personel hizmet verecek. Ticari araç servis noktaları bu yıl içerisinde franchising sistemi içerisine dahil olabilecekler. Konseptin Avusturya, İsviçre, Polonya ve İtalya gibi diğer ülkelerde de başarılı bir biçimde hizmete sunulması planlanıyor. Almanya’da hayata geçecek olan Alltrucks Ticari Araç Servis Konsepti’nin orta vadede tüm Avrupa’ya yayılması hedefleniyor.

Alltrucks sistem merkezi sisteme katılan servis noktalarına tüm markaların bakım ve tamiri ile ilgili full-servis hizmetleri sunacak. Bu hizmetlere teknik telefon destek hattı, teknik eğitimler ve bilgiler, kalite yönetimi, diagnoz sistemleri ve atölye donanımları dahil olacak. Bununla beraber sistem merkezi bu ortak girişimin üç partneri olan Robert Bosch GmbH (Otomotiv Satış Sonrası İş Birimi), Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH ve ZF Friedrichshafen AG (ZF Services İş Birimi)’ye ait tüm servis hizmetlerini ve yıllar içerinde birikmiş tecrübeyi sunacak.

Rolf_Hosefelder_managing_director_of_Alltrucks_GmbH_&_CoAlltrucks GmbH & Co. KG’nun Direktörlük görevine Rolf Hosefelder getirildi. Hosefelder konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Alltrucks servis franchise sistemi sayesinde sistem partnerlerimizin pazarda daha iyi bir pozisyon almalarına ve ticari araç müşterilerine daha yüksek kaliteli ve esnek bir servis sunmalarına destek olacağız. Üç ortağımız Bosch, Knorr-Bremse ve ZF sayesinde hedefimizin farklı marka araçlarda teknik yeterliliğe sahip olacağı ve Avrupa çapındaki servis partnerlerimizin bu yapıdan fayda görecekleri aşikardır.”

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...