Ana Sayfa Treyler Otokar’dan Alışan Lojistik’e ADR’li Konteyner Taşıyıcı

Otokar’dan Alışan Lojistik’e ADR’li Konteyner Taşıyıcı

Otokar’dan-Alışan-Lojistik’e-ADR’li--Konteyner-Taşıyıcı

Lojistik sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Alışan; başta kimya alanında olmak üzere dünya devi bir çok müşterisine daha kapsamlı ve verimli  hizmet sunmak ve faaliyet kalitesini  arttırmak için Otokar’dan konteyner taşıyıcı semi treyler alımı gerçekleştirdi.

Sektöre yönelik çalışmaları ile müşterilerine maksimum verim ve hizmet sunmayı hedefleyen Alışan Lojistik; taşımacılık alanında yeni yatırımlara imza atıyor. Son olarak tamamı ADR yönetmeliğine uygun olan konteyner taşıyıcı semi treyler yatırımı gerçekleştiren Alışan Lojistik bu doğrultuda hizmet kalitesini  arttırarak kimya sektörü başta olmak üzere farklı alanlardaki müşterilerine daha kapsamlı ve verimli çözümler geliştiriyor.

Hayata geçirilen yatırım için konteyner taşıyıcı semi treyler alımı konusunda alanında uzman olan Otokar ile iş birliği gerçekleştiren Alışan Lojistik; araç teslimatı için düzenlenen törende Otokar yönetimi ile bir araya geldi. Alışan Lojistik İdari İşler Direktörü Ayhan Özekin teslimat töreninde: “Yaptığımız alımlarda müşterilerimiz ve bizim için en doğru olan araçları tercih ediyoruz. Otokar faaliyet gösterdiği tüm alanlarda olduğu gibi konteyner taşıyıcı semi treyler konusunda da uzman bir şirket. Gerçekleştirdiğimiz yatırımda konteyner taşıyıcı light semi treyler tercihinde bulunduk. Normal bir konteyner taşıyıcı semi treylerden daha hafif olan light semi treylerler bu sayede daha yüksek kapasiteli taşıma imkanı sunuyor. Otokar’ın uzun yıllara dayanan uzmanlığı, üstün mühendisliği, satış sonrası hizmetleri de işbirliği tercihimizin en önemli nedenlerini oluşturmaktadır” dedi.

Buna ek olarak törene katılan Alışan Lojistik Likit & Enerji Operasyonları Direktörü Anıl Özkan ise “Türkiye’nin konumu ve limanların özelleştirilmesi ile tank konteyner girişlerinin ciddi anlamda artması, sektörde daha rekabetçi bir durum yaratmaktadır. Alışan, Likit & Enerji Departmanının yıllık yüzde 30 düzeylerindeki  büyümesini, daha da kuvvetlendirecek olan ekipman yatırımlarının devam etmesi ile sektörde ki öncü konumunu koruyacaktır” sözleriyle devam etti.

Törende konuşan Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı ise Alışan Lojistik’in yeni yatırımında Otokar’ı tercih etmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “İleri teknoloji ürünü araçlarımızla treyler ve taşımacılık sektörüne farklılık getiriyoruz. Özellikle bu sene Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarında aldığımız siparişler ile büyümemizi sürdürüyoruz. Alışan Lojistik gibi sektörün referans noktası olmuş bir marka ile yaptığımız bu işbirliği bizim için çok önemli. ADR mevzuatlarına uygun ve son teknolojiye sahip araçların Alışan Lojistik’e hayırlı olmasını diliyor, bizi tercih ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konteyner Taşıyıcı Yarı Römork

Gelişen konteyner taşımacılığında semi-treyler ağırlıkları önem kazanmaya başladı. Özellikle ADR yönetmeliği çerçevesinde kimyasal yüklü ISO30″ veya ISO20″ konteyner taşıyacak şekilde tasarlanmış hafif dizayn konteyner taşıyıcılara bu sebeple talepler artıyor. 3 bin 800 kg boş ağırlığa sahip bu konteyner taşıyıcılar hem ISO 30” hem de ISO 20” konteynerları taşıyabilecek kapasitedeler. ADR yönetmeliğine uygun üretilmiş bu araçlar, özel hafif şasi tasarımı ve alüminyum jantları sayesinde kimyasal madde ve ağır konteyner taşıyıcı firmaların öncelikli tercihi oluyorlar.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Trans AFS Tek Seferde En Büyük Yatırımında Tırsan Dedi

İzmir merkezli uluslararası tekstil ve sanayi ürünleri ağırlıklı parsiyel taşımacılık operasyonları yürüten Trans AFS, tek seferde en...
Reklam
Reklam