Ana Sayfa Manşet Wabco’dan Kör Noktayı Tespit Eden Otomatik Fren Sistemi

Wabco’dan Kör Noktayı Tespit Eden Otomatik Fren Sistemi

Wabco’dan-Kör-Noktayı-Tespit-Eden-Otomatik-Fren-Sistemi

İşlevleri genişletilen TailGUARD arka kör nokta algılama ve otomatik frenleme gibi özellikleri bir araya getirerek atık toplama aracı ve operatör için güvenliği artırıyor.

Ticari araç sektörünün küresel tedarikçilerinden olan WABCO Holdings Inc.  ilk kez atık yönetimi araçları kapsayacak şekilde tasarlanan güvenlik sistemi olan TailGUARD’ı daha da geliştirdi.

Ters sürüş halindeyken TailGUARD kör noktalarda yer alan hem hareketli hem de sabit nesneleri algılayarak sürücüye yardımcı oluyor. Sistem, aracın arkasında düz görünümünde gizli altı adet sensör sayesinde çok küçük nesneleri bile algılıyor.

Güvenlik teknolojisi aracın arkasında 50 santimetreden  200 santimetreye kadar bir alanda nesneleri algıladıktan sonra, TailGUARD çarpışmaları önlemek amacıyla Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS) ile donatılmış araçlara otomatik olarak fren yaptırabiliyor.

Hannover’da 900 çöp toplama aracıyla 550 bin konut ve 50 bin işyerine hizmet veren atık şirketi Aha Hanover, TailGUARD sistemli 9 aracı yaklaşık 9 aydan beri test ediyor. Şirketin şehir temizliğinden sorumlu departman yöneticisi Mathias Quast, kendileri için çalışan ve halk güvenliğinin en önemli öncelikleri olduğunu söyleyerek, filoda test edilen 9 araçtan hiçbirisinin gere geri giderken kaza yapmadığını ve gelecekte araç yenilemelerinde bu sistemi seçeceklerini vurguladı.

Treylerlerde kullanılmak üzere ilk olarak 2010 yılında TailGUARD sistemini tanıtan Wabco’nun sistemini bugün Avrupa çapında yaklaşık 5 bin treyler aktif olarak kullanıyor. Bu deneyimin ardından Wabco kör nokta tespitle birlikte otomatik fren yapabilen bu sistemleri otobüs ve kamyonlar için de sunulabilir hale getirdi.

Treyler Sistemleri, Satış So nrasından sorumlu Wabco Kıdemli Yöneticisi ve Başkan Yardımcısı Nick Rens,karayolu kullanıcılarının korumaya yardımcı olmak için gelişmiş emniyet çözümleri geliştirdikleirni belirterek, “Kendini kanıtlamış olan TailGUARD teknolojisini treylerden atık toplama araçlarına doğru geliştirerek, hem halkın hem de ticari araç operatörlerinin güvenliklerine yardımcı oluyoruz. Yoğun trafik koşullarında, dar veya tek şeritli  kalabalık bölgelerde bu sistem sürücüye yardımcı olacaktır diye konuştu.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...