Ana Sayfa Güncel Haberler Pirelli’den Kış Yönetmeliğine Uygun Treyler Lastiği

Pirelli’den Kış Yönetmeliğine Uygun Treyler Lastiği

Pirelli’den Kış Yönetmeliğine Uygun Treyler Lastiği

Pirelli, Türkiye yollarına özel olarak geliştirip, İzmit’te ürettiği ST01 M+S treyler lastikleri ile 2014 yılı sonunda uygulamaya geçecek olan M+S yönetmeliğine şimdiden uyum sağlıyor.  

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın kış lastik zorunlulğu ile ilgili yayınladığı genelgede yer alan “Yarı römork ve römorkların frenleme tertibatı bulunan dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması zorunluluğu 1 Aralık 2014 tarihinden itibaren aranır” ibaresi ile birlikte 2014 yılında Aralık ayında M+S ibareli lastik kullanımı dorselerde de zorunlu olacak. Pirelli, 2014 yılında yürürlüğe girecek olan bu uygulama için Türkiye yollarına özel olarak geliştirip İzmit’te ürettiği ST01 M+S lastiklerini pazara sundu.

ST01 M+S, Pirelli’nin sektöründe referans noktası haline gelen 01 serisi lastiklerinin karakteristik özelliklerini taşıyor.  Yenilikçi profili, yapısal özellikleri  (Pirelli patentli çift katlı taban karışımı, bal peteği  topuk yapısı) ve düşük dönme direnci sağlayan yapısı sayesinde yeni ST:01 M+S enerji, konfor ve yakıt ekonomisi sağlıyor. Bünyesinde çevreye zararlı aromatik yağlar bulundurmayan ST:01 M+S de diğer 01 serisi lastikler gibi çevre dostu özellikleriyle rakiplerinden ayrışıyor. Ses seviyesi  olarak da Avrupa Normları limitlerine uygunluk gösteriyor.

Yeni ST:01 M+S, +7 derecenin altında ve üstündeki tüm  hava koşullarında bölgesel ve uzun yol (otoyol) kullanımı için ideal çözüm olarak pazara sunuldu.

ST01 M+S, ST01 Base ve Neverending’de olduğu gibi kilometre performansı ve kaplanabilirlik özellikleri açısından geliştirilmiş olup; işletme ve taşıma maliyetleri de göz önüne alınarak  tüm kullanım ömrü boyunca, düşük dönme direnci sayesinde yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR