Ana Sayfa Yan Sanayi Polser’den Gıda Taşımasına Özel Antimikrobiyal CTP Levha

Polser’den Gıda Taşımasına Özel Antimikrobiyal CTP Levha

Polser’den Gıda Taşımasına Özel Antimikrobiyal CTP Levha1986 yılından beri Türkiye’de beri cam elyaf takviyeli polyester (CTP) kaplama levhaları imalatı yapan Polser A.Ş. 2014 yılında sektörde bir yeniliğe imza atarak antimikrobiyal CTP levha üretimine başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada Polser AMB özellikli levhaların geniş spektrumda virüs, bakteri, alg, küf ve mantarı yüzde 99.999 oranında yok ederek yüzeylerin aktif şekilde hijyenini sağlayan en yeni teknoloji ürettiği belirtildi.

Üretimin yüzde 70’ini 60’ın üzerinde ülkeye ihraç eden Polser yetkilileri, antimikrobiyal özellikli CTP levhalarının kısa sürede özellikle gıda taşımalığında tercih edildiğini ifade ederek, “Geçtiğimiz yıl frigorifik araç sektörüne yönelik olarak 3.20 metre eninde CTP levha üretimine başlayan Polser A.Ş. kendi bünyesinde yürüttüğü AR-GE çalışmaları ile geliştirdiği patentleri kendisine ait olan innovatif ürünlere sahiptir. Türkiye’de ise 350 bayisi ile sanayicilere ve endüstriyel bina yapımcılarına hizmet vermektedir.   Yeni ürünümüz, özellikle balık, et ve sebze gibi taze gıdaların taşımasında kullanılan ticari araçların iç yüzeylerinin Polser AMB ile kaplanması gıdaların kontaminasyonlardan korunması ve bozulmadan taşınmasında büyük fayda sağlamaktadır” dediler.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...