Ana Sayfa Üst Haberler Ruukki ve ‘Köse Araçüstü’ İşbirliğinden Geri Dönüşüme Özel Ekipman

Ruukki ve ‘Köse Araçüstü’ İşbirliğinden Geri Dönüşüme Özel Ekipman

Ruukki ve ‘Köse Araçüstü’ İşbirliğinden Geri Dönüşüme Özel EkipmanFinlandiyalı özel çelik üreticisi Ruukki, Türkiye’nin en eski ticari araç üstyapı ve treyler üreticilerinden Köse Araçüstü Ekipmanlar ile birlikte, geri dönüşüm sektöründe yenilik yaratacak hafif ve uzun ömürlü konteyner geliştirdi.

Mersin’de kullanıma açtığı stok sahası ve yeni ürünleri ile Türkiye hedeflerini büyüten Ruukki, Köse ile birlikte geliştirdiği konteyner ile lojistik firmalarının en temel sorunu olan ağırlığın üstesinden gelerek kaliteden ödün vermeden dara ağırlığı hafifletilerek bir çözüm sunuyor.

Bu yıl 9.su düzenlenen geri dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı “Rewİstanbul”da sektöre tanıtılan konteyner, geri dönüşüm, inşaat ve tarım sektörlerinde, mermer ve seramik sanayinde kullanılabiliyor.

Mayıs ayında kalın Raex çeliklerinin lansmanını Türkiye’de gerçekleştiren Avrupa özel çelik firması Ruukki, Rew İstanbul fuarında Köse firması ile birlikte tasarladığı hafif ve uzun ömürlü konteynerı sektöre tanıttı. Ruukki’nin aşınma sacı Raex ve yüksek dayanım sacı Optim malzemeleriyle üretilen konteyner, hafif ve uzun ömürlü olması sebebiyle lojistik sektöründe yenilik yaratıyor.
Ayrıca bu hafiflik, aracın daha fazla yük kapasitesine ulaşabilmesine ve yakıt tasarrufuna imkan sağlıyor. KÖSE AR-GE çalışmaları, Ruukki Türkiye İç Anadolu Bölge Satış Müdürü Ural Algıer ve Ürün Müdürü Tero Rasmus’un katkılarıyla tasarlanan konteyner, kaliteden taviz vermeden hafifletilerek 2 bin 520 kg ağırlığında üretilebiliyor. Mevcut imalatlarda ST37 veya ST52 malzeme kullanılırken, 30 metreküp standart bir konteyner taban 6mm, yanlar, ön ve arka levha 4mm sacları ile birlikte 3 bin 700 kg ağırlığını buluyor.

Kanca liftli bir araç 3-10 konteynera hizmet edebiliyor, bu da kamyonun yükleme sırasında beklemesini en aza indiriyor. Üzerindeki konteyneri (hooklift-kanca lift) hidrolik ekipmanı vasıtası ile uygun yere bırakıyor, yükleme yapıldığında almaya geliyor, bu iş gün içinde defalarca yapabiliyor. Geri dönüşüm, inşaat ve tarım sektörleri, mermer ve sanayinde kullanılabilen konteyner, kullanıcısına sağlayacağı yenilikler ile farklılık yaratıyor. Köse Fabrika Müdürü Ahmet Köse, projede neden Ruukki’yi tercih ettiklerini şöyle anlatıyor: ‘Türkiye’de Avrupa’dan gelen çeliksacı ilk kullanan firmalardan biriyiz. Projelerimizde en kapsamlı teknik destek Ruukki tarafından geldiği için ve yüksek kalitesi sebebiyle tercihimizi Ruukki’den yana kullanıyoruz.

Ruukki ve ‘Köse Araçüstü’ İşbirliğinden Geri Dönüşüme Özel Ekipman

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam