Ana Sayfa Manşet Scania İstanbul’da Üstyapıcılarla Biraraya Geldi

Scania İstanbul’da Üstyapıcılarla Biraraya Geldi

Scania İstanbul’da Üstyapıcılarla Biraraya Geldi

Müşterilerinin ihtiyaçlarına en doğru çözümler üretmeyi amaçlayan Scania, Türkiye’nin önde gelen üstyapı üreticileriyle biraraya geldi. Fikir alışverişinde bulunmak ve işbirliğini artırmak amacıyla düzenlenen toplantıda Scania teknik detaylarla müşterileri bilgilendirdi.

18 Aralık 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen toplantıya Scania İsveç Proje Müdürü Jens Tullberg, Scania İsveç İnşaat Araçları Müdürü Mats Waldekrantz, Scania İsveç Üstyapılı Araçlar Direktörü Diana Guirguis, Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, Doğuş Otomotiv Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel ile treyler, damper, mikser, beton pompası, kapalı kasa, açık kasa, akaryakıt tankeri, silobas, itfaiye, çöp kamyonu ve diğer özel üstyapı imalatı gerçekleştiren üstyapıcı firmalardan 50 yetkili katıldı.

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin’in açılış konuşması ile başlayan Üstyapıcılar Toplantısında Eksin, “Scania markasının önümüzdeki dönemde üstyapıcılar ile ilişkilerini geliştirmek ve işbirliğini artırmak adına Scania İsveç desteğiyle üstyapıcı değerlendirme ve anlaşma sürecinin hızlanacağını hedefliyoruz” dedi.

Scania İsveç Proje Müdürü Jens Tullberg, toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’de çok önemli ve başarılı üstyapı firmaları olduğunu belirterek “Müşterilerimizin isteklerine en doğru çözümleri sunmayı amaçlıyoruz. Aynı doğrultuda üstyapı üreticilerinin bizlerden beklentilerini de bilmek isteriz. Bu tür toplantıların karşılıklı diyalog geliştirilerek maksimum kaliteye ulaşılması yönünde yararlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Doğuş Otomotiv Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel ise satışını gerçekleştirdikleri Scania çekici ve kamyonların bir üstyapı ile tamamlandığını belirterek ”Biz de gerçekleştirdiğimiz toplantıda araçlarımızı anlatarak, en doğru üstyapı için görüş alışverişinde bulunuyoruz. Üstyapı üreticilerimiz de bizlere talep ve görüşlerini aktarma fırsatı buluyorlar. Amacımız uzun ömürlü, sağlam ve kullanışlı üstyapılar ile müşterilerimizin çözüm ortağı olmak;tüketiciye yüksek standartlarda ürün ve hizmet sunmak” dedi.

Yücel, kriterlerini karşılayan üstyapı üreticilerinin, Scania tarafından üstyapıcı değerlendirme sürecine dahil edileceğini de sözlerine ekledi.

Scania Üstyapıcı Portalı

Scania, üstyapı üreticilerinin Scania araçlarla ilgili ihtiyaçları olan teknik bilgilere ulaşabilmelerini sağlayan “Scania Üstyapıcı Portalı”nın kullanımını daha da geliştiriyor.. Üyelik sistemi ile kullanılabilen Scania Üstyapıcı Portalında üstyapıcının ihtiyacı olan tadilat, montaj, dikkate alınması gereken önemli teknik bilgileri gibi detaylara kolaylıkla ulaşılabilir…

Scania Türkiye’de Pazar Payını Artırmayı Hedefliyor

Scania Türkiye’de Pazar Payını Artırmayı Hedefliyor

Türkiye pazarında Doğuş Otomotiv tarafından distribütörlük faaliyetleri sürdürülen İsveçli ağr vasıta markası Scania’nın Türkiye’den Sorumlu Ülke Müdürlüğü görevine Per Stümer atandı. 1 Aralık 2014 tarihinde görevine başlayan Stümer,Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel ile birlikte ağır ticari araç ve lojistik sektörünü değerlendirdi.

Stümer, yaptığı açıklamada “Türkiye çok büyük bir pazar ve benim için heyecan verici bir ülke. Türkiye coğrafi açıdan 3 kıtanın ortasında bulunmakta ve büyük bir potansiyele sahip. Doğuş Otomotiv gibi büyük bir şirket ile sürdürdüğümüz işbirliği sayesinde mevcut potansiyelden yararlanmak istiyoruz. Türkiye, dünyada en fazla ürün teslimatı yaptığımız ilk 10 ülke arasında 8. sırada yer alıyor. Şu an iyi bir pazar payımız var ve bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz” diye konuştu.

Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel ise Scania olarak 20 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında yer aldıklarını hatırlatarak, “2014 yılının ilk 10 ayını bin 446 adetlik satışla tamamladık. Bu yıl toplam pazarda 2013 yılı aynı dönemine göre yüzde 10’luk bir artış yaşanırken, aynı karşılaştırmada Scania satışlarında yüzde 17’lik artış yaşandığını görüyoruz. Scania, 2013 yılını bin 672 adetlik satışla kapatmıştı. Bu yılın sonunda bu rakamları yüzde 20 oranında artırarak yılı 2 bin adet seyivesinde kapatmayı öngörüyoruz” açıklamasında bulundu.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam