Reklamspot_img
Ana SayfaTreylerSeyit Usta IAA’da Konteyner Taşıyıcı Ürünleriyle IAA’da

Seyit Usta IAA’da Konteyner Taşıyıcı Ürünleriyle IAA’da

Seyit Usta IAA’da Konteyner Taşıyıcı Ürünleriyle IAA’da
IAA fuarına üçüncü defa katılan Seyit Usta Treyler, klasik konteryner taşıyıcı ve 20 feet damperli konteyner taşıyıcı ürünü yer aldı.

Geçtiğimiz senelerde 20 feetlik damperli taşıyıcıyı getiren çok sayıda firma olduğunu ancak şu anda sadece 3 firmanın bu ürünü sergilediğini aktaran Seyit Usta Treyler Genel Müdürü Seyit Arslan, bu durumun kendileri bir avantaj odluğunu söyledi.

Fuarla ilgili yorumlarını aktaran Arslan, Orta Doğu ülkelerinden ilgili isimleri bu fuarda görmediklerine işaret ederek bu sene Uzak Doğu ülkelerinden bir ilgi olduğunu söyledi. Bu fuardan bu sene daha umutlu olduklarını açıklayan Arslan, “İnsanlar yıllardır bizi burada görüyorlar. Fuara sürekli olarak katılmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.  Bize karşı hem Avrupa ülkelerinden yoğun ilgi varken aynı zamanda Uzak Doğulu şirketlerin de ortak üretim teklifleriyle karşı karşıya kaldık.”

Krone ve Schmitz gibi büyük markaların Türkiye’ye gelmesiyle, yerli markaların da Avrupa’ya daha yoğun bir şekilde geldiklerini gözlemlediklerini belirten Arslan, piyasayla ilgili ise şu yorumda bulundu:  “Konteyner taşıyıcı özel bir ürün… Bu alana fiyat rekabetiyle giren çok sayıda üreticinin ürünleri 1 yıl gibi kısa bir sürede sorun çıkarmaya başlıyor. Bu da bizim ürünlerimize ilginin sürekliliğini sağlıyor. Bazı uluslararası markaların da kusursuz konteyner taşıyıcıları da var ancak, bu araçların Türkiye’ye ve ülkemizdeki iş koşullarına ne kadar uygun olduğu tartışılır. Türkiye’de sağlam bir ürünü nakliyeci en az 10 yıl kullanır. Hafifleştirme ve estetik kaygılarla yapılan değişiklikler Türkiye’deki iş şartlarıyla uyum göstermez ve ürünün kullanım süresi kısalır. Ürünümüzü geliştirirken her zaman sürücülerle konuşarak onların kullanımdaki deneyimlerini dikkate alıyorum. “

Türkiye’deki pazarın durumu bu yıl çok parlak olmadığını vurgulayan Arslan, buna rağmen  ihracat adetlerinin gayet iyi durumda olduğunu kaydederek,  “Başta İsrail olmak üzere Norveç, Irak ve Karadağ gibi ülkelere ihracat yapıyoruz. Konteyner taşıyıcı dışında liman içi aktarma ekipmanlarında da gayet iyiyiz” dedi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Aksaray Kamyon Fabrikası Güneş Enerjisi Santrali Faaliyete Geçti

Karbon nötr ulaşım ve dönüşüm hedefiyle çalışan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 7.5 MWp kurulu gücünde yeni bir güneş enerjisi santralini tam kapasiteyle devreye...