Ana Sayfa Manşet Thermo King 2014’ü Lider Tamamladı

Thermo King 2014’ü Lider Tamamladı

Thermo King 2014’ü Lider Tamamladı

Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde faaliyetlerine devam eden dünyanın önde gelen soğutma sistemi markası Thermo King, 2014 yılında gerçekleştirdiği 358 adet dizel ünite satışı ile Türkiye’deki pazar liderliğini sürdürdü.

2008 yılından bu yana Türkiye’de distribütörlük faaliyetleri Doğuş Otomotiv tarafından sürdürülen Thermo King, 2014 yılında gerçekleştirdiği 614 adetlik satış ile en çok tercih edilen soğutucu ünite markası oldu.

Doğuş-Otomotiv-Thermo-King-Marka-Müdürü-Suna-TürkDoğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, her geçen yıl artan satış grafiği ile paralel olarak liderliklerini de sürdürdüklerini belirterek “2014 yılını Thermo King olarak başarılı bir şekilde geride bıraktık. Lider olduğumuz treyler ünitesi pazarında SLX modelimiz ile pazarın üzerinde büyüme gerçekleştirdik. Toplam Pazar yüzde 18 büyürken biz 358 adetlik satış ile bir önceki yıla göre yüzde 94’e varan bir büyüme sağladık. Motordan tahrikli ünitelerimiz Ce ve V serisinde ise pazar 2013 yılı ile paralel bir seyir izlerken biz satışlarımızı yüzde 145 gibi çok büyük bir oranda yükselttik. Tüm bunların toplamında 2014 yılını 614 adetlik satış ile lider marka olarak kapattık” dedi.

Thermo King Marka Müdürü Türk, 2014 yılında tanıtımını yaptıkları taşınabilir ColdCube ve motordan Tahrikli Ce serisi ile ürün gamını genişlettiklerini hatırlatarak “Taşınılabilir ColdCube ile hedef kitlemize sağlık sektöründe ilaç taşımacılığı firmaları ve lojistik şirketlerini de katarken, e-ticaret yapan ve hızlı tüketim gerçekleştiren sanal marketlere de çözüm üretmeye başladık. Aynı şekilde motordan tahrikli Ce serisi ile soğuk zincir taşımacılığında kullanılan hafif ticari araçlar için ideal soğutma ünitesi sunduk. Pazar liderliğini elimizde bulundurduğumuz SLX treyler üniteleri ve kamyonlar için üretilen T serisi ile birçok farklı sektöre soğutucu ünitesi tedarikimiz devam etmektedir. Thermo King Türkiye olarak hedefimiz, genişleyen ürün gamımızla 2014 yılındaki satış performansını daha da üst noktalara çıkartarak 2015’te de liderliğimizi sürdürmektir” şeklinde konuştu.

Türk, 2014 yılında faaliyetlerine başlayan İzmir, Kayseri ve Erzurum bölgesindeki Yetkili Satıcı ve Servisleri ile müşterilerine daha yakın olmaya başladıklarını belirterek, Türkiye geneline yayılarak daha iyi hizmet ve servis sunma hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerini sözlerine ekledi.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...