Reklamspot_img
Ana SayfaManşetThermo King T Serisi Yenilendi

Thermo King T Serisi Yenilendi

Yeni Thermo King T Serisi, yüksek performans için geliştirilirken, kabin içinden kontrol sistemiyle kolay kullanım avantajı da sağlıyor ve daha düşük egzoz emisyonu ile daha düşük karbon salınımıyla dikkat çekiyor.

Thermo King’in kapalı kamyon kasalarına uygun T Serisiyenilendi. T-1200R modellerinde bulunan ETV valfi sayesinde ünite içinde istenilen sıcaklığı sabitleyerek yakıt tasarrufu sağlamasının yanında taşınan ürünün kalitesini korumaya yardımcı oluğu ifade ediliyor. Ayrıca TSR ve TSR-3 kumanda panel sistemi yakıt tasarrufunu artıran özelliklere sahip olduğundan daha düşük işletme maliyeti sunuyor.

Thermo King T-serisi üniteleri, uzun ömürlü krank mili yatakları ile X426 C5 ve X430 C5 kompresörlere sahiptir. Daha fazla pompalama kapasitesine sahip yeni kompresörler daha yüksek hacimsel verim imkanı sağlıyor.

Opsiyon olarak tercih edilebilen Whisper gürültü önleyici kit, şehir içi dağıtımda ve sessizlik istenen bölgelerde rahat bir kullanım sağlıyor. Ayrıca düşük gürültü sınıfına giren rakiplerine göre de yüzde 20 daha sessiz olmasıyla öne çıkıyor.

Yeni T Serisinde grafikli ekran görüntüsü kullanım kolaylığı sağlarken, ünitenin emniyetli şekilde çalışmasını sağlayan alarm sistemleri de bulunuyor. Bakım zamanı için hatırlatıcıların bulunduğu ünitenin elektrik ve motor aksamına kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Ünitede bulunan TSR ve TSR 3 kumanda panelinde bulunan kilitlenebilir tuş takımı, dizel/elektrik otomatik geçiş, ayar noktası uyarısı, ünitenin emniyetli şekilde çalışmasını sağlayan alarm sistemleri, dizel motor ve elektrik stand-by modu, saat sayaç ekranı, DAS (veri toplama sistemi) ve TracKing (uydu takip sistemi) özelliği ile şifreli koruma gibi geliştirilmiş birçok özelliği sayesinde etkin şekilde kullanılıyor.  

Themo King’ten Daha Güçlü Güneş Paneli

Güneşin gücünden yararlanarak daha az yakıt tüketimi ve daha düşük emisyon sağlayan Thermo King teknolojisi ThermoLite Güneş Panelleri, şimdi 24V modelleriyle de satışa sunulmaya başlandı.

ThermoLite güneş panelleri, yakıt tüketimini ve emisyonunu azaltırken akü ömrünü arttıracak özellikleriyle kullanım maliyetini düşürüyor ve işletme karlılığının artmasında önemli bir rol oynuyor. Zorlu hava koşullarına ve suya dayanıklı paneller, düşük ışık seviyelerinde bile akünün şarj olmasını sağlayarak akü sorunlarını ortadan kaldırıyor

ThermoLite güneş panelleri geniş kullanım seçenekleriyle farklı ihtiyaçlara özüm sunuyor. Soğutucu ünitelerde kullanılmak üzere tasarlanan 12V 40W ve 110W modelleri, güneş panelleriyle kombine edilen ünitenin, kargoyu koruyarak daha az enerji ve yakıt tüketilmesini sağladığı ifade ediliyor.

Diğer yandan ürün gamını yeni 24V modelleri ile genişleten  Thermo King, böylece çekici ve arka kapak lift uygulamalarında ekstra performans elde edilmesine imkan veriyor. ThermoLite güneş panellerinin 40W ve 110W’lık 2 farklı modeli ile yakıt tüketim maliyetlerinin azalması ve CO2 salınımının düşmesinin yanında akü şarj kaybının önüne geçilerek bitmesi engellediği, takviye yapma ihtiyacını ortadan kaldırdığı ve yol yardım maliyetleri azalmasına katkıda bulunduğu ifade ediliyor. Uzmanlar, bu avantajlarla yakıt, servis ve akü değişim maliyetlerinden yüzde 23’e kadar tasarruf sağlamış olabileceğini kaydediyorlar.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...