Ana SayfaManşetSSAB Bauma’da Yeni Ürün ve Hizmetlerini Sergiledi

SSAB Bauma’da Yeni Ürün ve Hizmetlerini Sergiledi

SSAB bu yılki Bauma Fuarında yeni ürünleriyle birlikte müşterilerine daha fazla verim sağlamayı vaat eden çeşitli mobil uygulamalarını da tanıttı.

Ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirilebilen uygulamalarla, müşterilerin yüksek dayanımlı SSAB çelikleri Hardox aşınma plakası ve Strenx performans çeliği kullandıkları takdirde ne kadar tasarruf edebileceklerini hesaplamasını sağlıyor.

Son yıllarda geliştirilen ve zenginleştirilen bu popüler uygulamalar WearCalc ve WeldCalc’ı da içeriyor. WearCalc, kullanıcıların belirli bir kullanım alanı için farklı Hardox sınıflarını karşılaştırmasına ve standart kalite çelikten yüksek dayanımlı çeliğe geçerse servis ömrü ve yük kapasitesinde yaşayacağı artışı hesaplamasına yardımcı oluyor. Mobil uygulama ayrıca erozyon aşınması, sürtünme aşınması ve darbe aşınmasını öngörmede de kullanılabiliyor.  

SSAB, sadece yük kapasitesini artırmakla kalmayıp çevresel etkisini de azaltmak isteyenler için, SSAB EcoUpgraded müşterilerine yönelik yeni bir mobil uygulamayı da hizmete sunuyor. SSAB EcoUpgraded uygulamasıyla müşterilere, yüksek dayanımlı çeliğe yükseltilen bir ürünün yaşam döngüsü süresince CO2 emisyonları ve yakıt tüketiminin azaltılmasına nasıl katkıda bulunabilecekleri gösteriliyor. Müşteriler ayrıca farklı opsiyonları seçerek operasyon sırasındaki tasarrufları ya da kapasite artışlarını görüntüleyebiliyor.

SSAB’den Yeni Ürün: Strenx 1100 Plus

SSAB vinç ve diğer kaldırma ekipmanlarına özel sıcak haddelenmiş yüksek dayanımlı Strenx 1100 Plus rulo çeliğin lansmanını yaptı.

Yeni SSAB ürünüyle müşterilerin ve son kullanıcıların daha uzağa erişebilen, yük kapasitesini artıran ve yakıt tasarrufu sağlayan, daha hafif ve daha güçlü ekipmanlara kavuşacağı ifade ediliyor.

Strenx®performans çeliklerinin 1100 MPa aralığında bulunan Strenx 1100 Plus, kaynak dikişi dayanımında, kaldırma sektörü açısından ideal bir gelişimi beraberinde getirdiği kaydediliyor.

Geleneksel olarak, kaynak dikişleri S2200 ve S900 gibi en yüksek yapı çeliği kalitelerinde bile zayıf halkayı oluşturabilecekken Strenx 1100 Plus ile bu tür kaynak güçsüzlükleri neredeyse tümüyle giderildiği ve kaynaklanan alanın dayanım, germe ve darbe tokluğu özellikleri taban malzemenin minimum garantilerini karşıladığı belirtiliyor.

Strenx 960 Plus ve Hardox 500 Tuf ile Damperli Römork Tasarımı

Uluslararası 2018 İsveç Çelik Ödülü’nü kazanan İtalyan Mantella yüksek dayanımlı çelik kullanımındaki önemli tasarım gelişmelerini hayata geçirerek yenilikçi Stratosphere damperli römorkunun tasarımıyla dikkat çekiyor. Şirket İskandinav çelik üreticisi SSAB’nin geliştirdiği ve ürettiği Hardox 500 Tuf ve Strenx 960 gibi son teknoloji malzemeleri kullandı.  

510 kg daha fazla yük taşıma kapasitesi

Önceki tasarıma oranla gövdede aşınma dirençli Hardox 500 Tuf ve şaside Stren 960 kullanılmasının ağırlıkta sağladığı toplam tasarruf, her seferde 510 kg daha fazla yük kapasitesi anlamına geliyor.

İtalya’nın Catanzaro bölgesindeki Lamezia Terme’de faaliyet gösteren Şirket kendisine, bir yandan yük kapasitesini artırırken diğer yandan yakıt tasarrufu sağlayacak ve CO2 emisyonlarını düşürecek daha güçlü ve daha hafif yarı römorklar tasarlamak gibi iddialı bir hedef belirledi.

Hardox 500 ile gövde ağırlığında 365 kg tasarruf

Hardox 500 Tuf’un daha yüksek aşınma direnci sayesinde Mantella’nın plaka kalınlığını 1 mm azaltılarak  gövde ağırlığında ortalama 365 kg tasarruf sağladığı kaydediliyor.

Daha ince bir malzeme kullanıldığında, damperli römork gövdesinin gövdede esnemezlik ve genel bir denge sağlayacak şekilde tasarlanması gerekir. Tümüyle yüklenmiş haldeki, öne monteli hidrolik silindirli bir gövdeyi yükseltirken, gövde yüksek streslere maruz kalır. Doğru tasarlanmadığı takdirde yanlarda ani bir burkulma oluşabilir.

Bu etkiye karşı koymak için Mantella yan panellere yatay büküm ilaveleri gibi bir dizi tasarım değişikliği yaptı. Bu da tüm gövdeye gereken esnemezliği sağlar. Burulma esnemezliğini artırmak için hidrolik silindir ataşman, üst raylar, arka çerçeve ve devirme milleri de yeniden tasarlandı.

Mantella, şasinin boylamasına kirişlerini tek bir düz Strenx 960 rulosuna gelişmiş büküm uygulayarak üretmeye karar verdi. Flanşları ve bağlantı levhasını birbirine kaynaklayan geleneksel bir I-kiriş yapmak yerine, Mantella presle bükme uygulayarak kaynaksız bir Z formu üretti.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Renault Trucks, Jumbo ve SVZ Elektrikli ‘Oxygen’ Prototipini Test Ediyor

Renault Trucks, test kamyonu Oxygen ile Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. İlk testlerin ardından, şehir içi lojistiğine yönelik yeni bir versiyon Ekim 2024'te Amsterdam'da test...