Ana Sayfa Güncel Haberler Ticari Araç Araziye Yeni Daily 4x4’le Çıktı

Ticari Araç Araziye Yeni Daily 4×4’le Çıktı

Ticari Araç Araziye Yeni Daily 4x4’le Çıktı
Yeni Daily’nin “2015 Uluslararası Yılın Vanı” ünvanını alarak gösterdiği başarının ardından Iveco, Yeni Daily 4×4’ü Transpotec Logitec ticaret fuarında tanıttı.

Yeni Daily 4×4 tek kabin ve iki dingil mesafesi seçeneği ( 3,050 mm’lik kısa ve 3,400 mm’lik) ile şoför hariç yedi kişi taşıyabilen çift kabin 3,400 mm’lik dingil mesafesi gibi  iki versiyonla sunuluyor;.

Ürün yelpazesini tamamlamak adına araç iki azami yüklü ağırlık seçeneğine sahip; 3.5 ton ve 5.5 ton. Aracın kampçılar, minibüsler ve diğer özel tasarımlar için şasi kabin versiyonu da bulunuyor.

Yeni Daily 4×4 merkezi transfer kutusuyla dört düşük sürat aralığına sahip altı ileri vites kutusu 24 farklı ileri vites oranı sağlarken üç diferansiyel kilidi sayesinde her türlü eğim ve en kötü arazilerde sürüş konforundan taviz vermeden başa çıkıyor. Yeni koltuk ergonomisi; geniş ön cam, başarılı biçimde yerleştirilmiş kontroller ve erişmesi kolay araç gereçler ile hem otomatik hem de manuel versiyonlarda sunulan verimli klima sistemi ise on road araç konforu sağlıyor.

Yeni Daily 4×4, özel off-road şasisi sayesinde sınıfında lider sağlamlık ve dayanıklılık sunuyor. Daily’nin tipik bir özelliği olan, kişiselleştirme ve sağlamlık sunan C kesit çerçeve şasinin aracın kilit özelliklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Araç, çelikten yapılmış, üç parçadan oluşan şık bir ön tampona sahip.

Arkada yer alan alt koruma demiri aracı ve yolcuları şiddetli çarpışmalardan korumak için tasarlanmış. Off-road performansını etkilememesi için alt koruma çubuğunun yüksekliği ayarlanabiliyor.

Araç 3 litrelik F1C, Euro VI Heavy Duty motora sahip. Motor, yüksek basınçlı Common Rail enjeksiyonu, 4 silindir ve değişken geometrili turboşarj barındırıyor. Motor, 400 Nm tork ile 170 beygir (125 kw) güce kadar çıkabiliyor.

Fren sistemi 3.5 ve 5.5 tonluk çeşitlerde aynı; ön aksta disk, arka aksta ise kampanalı fren var. Ek olarak Eylül ayından başlayarak ESP (Elektronik Stabilite Program)  mevcut olacak.

Yeni Daily 4×4’ü

Araç, çeşitli çekiş seçeneklerine sahip vites kutusu ve merkezî transfer kutusu, on-road, off-road lastiklere uygunluk, öne monte edilebilecek vinç, kar küreyicisi vb. modifikasyon olanaklarıyla her türlü göreve uygun. Yeni Daily 4×4 tüm yollarda, her koşulda; şantiyelerde, özellikle yüksek râkımda çalışan inşaat ve bakım onarım şirketleri ve itfaiyeler için biçilmiş kaftan.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Orijinal Filtre Kullanımı Masrafları Azaltıyor

Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon modellerinde beklenmeyen masrafların önüne geçmek, ideal motor gücü ve optimum yakıt tüketimi...
Reklam
Reklam