Ana Sayfa Güncel Haberler TIRSAN Telematik Filo Yönetiminde Çözüm Ortağınız

TIRSAN Telematik Filo Yönetiminde Çözüm Ortağınız

TIRSAN Telematik Filo Yönetiminde Çözüm Ortağınız TIRSAN Telematik; sıcaklık kontrollünün önemli olduğu özellikle gıda ürünlerinin taşınmasında, tehlikeli mal taşımacılığında, intermodal taşımacılık sistemi içinde, kiralama ile kurulan filoların yönetiminde ve yüksek değere sahip malların taşımacılığında ağırlıklı olarak tercih ediliyor.

Filo yönetimi için gerekli verileri gerçek zamanlı olarak depolayan ve arşivleyen bir sistem olan TIRSAN Telematik sistemi, GPS üzerinden çalışan bir sistem. Kurulum ve kullanım kolaylığı ile kullanıcılardan tam not alan sistem, treyler filolarının yönetiminde verimliliği arttırıyor.

Özellikle soğuk zincir taşımacılığında müşterilere sunulan uygulamalar, ürünlerin tam ve eksiksiz teslimatının gerçekleştirilmesinde filolar için vazgeçilmez çözümler içerirken, sıcaklık verilerinin 18 aylık sürelerle kayıt edilerek arşivlenmesi, web tabanlı uygulama üzerinden raporlara her an ulaşılabilir ve sıcaklık sapmalarının izlenebilir olması, filo yöneticisinin taşınan yükün gerektirdiği alarm değerlerini, minimum ve maksimum sıcaklıkları, yakıt miktarı değerlerini sistem üzerinde kolaylıkla takip ederek değiştirebilmesi bu özelliklerden bazıları.

TIRSAN Telematik ile Filonuz Kontrol Altında

TIRSAN, telematik siparişini treyler satın alma aşamasında veren müşterileri için telematik donanımını araçların üretim sürecinde tamamlıyor. Satın alınmış aracın üzerine TIRSAN telematik takılması için Tırsan Satış Sonrası Hizmetler (SSH) noktaları hizmet veriyor. Tırsan’ın tüm araçları için sunduğu 2 yıl garanti TIRSAN Telematik donanımları için de geçerli. Web tabanlı bir uygula olan ve ek yazılım gerektirmeyen Tırsan Telematik Portalı, verileri dış sistemlere kolaylıkla transfer edebilecek şekilde tasarlandı. Excel, Word ya da PDF formatında alınabilen raporlar şirket içi operasyonlarda kolaylıkla kullanılabiliyor.

Tırsan, telematik çözüm ortağı olarak Idem GmbH ile çalışıyor. Tırsan Telematik Portali sistem donanım ve yazılım hizmetlerini sunan Idem GmbH, tecrübeli teknik ekibi ile danışmanlık hizmeti de veriyor.

TIRSAN Telematik’in Sunduğu Avantajlar

Kullanıcının sürüş performansı takip edilerek yakıt tasarrufu sağlanır. Anlık yakıt seviye kontrolü sayesinde istenmeyen kayıpların önüne geçilir. Treylerin aşırı yükleme, aks yükü, hız, toplam kilometre, bir sonraki servis zamanı, EBS sistemi verileri gibi bilgilerinin takibi ile kullanıcı hatalarından kaynaklanan araç yıpranmaları engellenir. Treylerin soğutucu ünitesinin çalışma durumunun takibi sayesinde oluşabilecek aksaklıklara hızlı çözüm bulma kabiliyeti sunulur ve sıcaklık değişimlerinin takip edilmesi ile gıda taşımacılığında ürünün güvenli ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi sağlar. Taşıma sırasında treyler kapısının açık ya da kapalı olduğunun takibi sayesinde yükün güvence altında olup olmadığı kontrol edilir.

Kullanılmayan treylerlerin tespiti, aracın boş kat ettiği yol mesafesi, karşılaştırmalı analiz raporları, gerçek zamanlı yükleme ve boşaltma kayıtları tutulması, boş treylerin takibi, bir sonraki operasyonun hızla organize edilmesini sağlayan bilgilerin filo yöneticileri tarafından elde edilmesi sayesinde treyler filolarının daha verimli ve etkin kullanımı sağlanır.

Çekici ve semi-treyler kombinasyonları için gerekli çekici ID bilgisinin takibi yapılarak gerekli operasyonel çalışmaların hızla yapılabilmesi için gerekli bilgiler elde edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

İmsan Group Filosuna 8 Adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı Frigo Ekledi

Mardin merkezli uluslararası taşımacılığın öncü firmalarından İmsan Group, son yatırımı ile filosuna 8 adet Tırsan Çiçek Taşıyıcı...