Ana Sayfa Güncel Haberler Thermo King’in Yeni Ce Serisine İstanbul’da Dünya Lansmanı

Thermo King’in Yeni Ce Serisine İstanbul’da Dünya Lansmanı

Thermo King’in Yeni Ce Serisine İstanbul’da Dünya LansmanıThermo King, küçük kamyon ve panelvanlar için ürettiği yeni Ce serisi’nin dünya lansmanını çeşitli ülkelerden gelen önemli Thermo King müşterileriyle İstanbul’da gerçekleştirdi. Yeni Ce serisi ile bulunduğu ürün grubunda pazar lideri olmayı hedefleyen Thermo King, SLX serisine yeni eklenen SLXe ve kamyon soğutucularında T serisine yeni eklenen T-500R bu modellerini de tanıttı.

Özellikle Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgelerindeki küçük araç grubu kullanıcıları için tasarlanan ve geliştirilen Thermo King Ce serisi; kamyon, kamyonet ve panelvanlar ile yapılacak soğuk zincir taşımacılıklarda kullanılabilecek. Yeni Ce serisi, ilk etapta 28 m³ kasa hacmine kadar, sadece araç motorundan tahrik alarak çalışan C-250e ve C-350e’den oluşan 2 model ile pazara sunulacak.

Thermo King’ in küçük kamyon ve panelvanlar için ürettiği yeni Ce serisi’nin dünya lansmanına Thermo King Başkan Yardımcısı Dwight Gibson, Doğuş Otomotiv Thermo King Genel Müdürü İlhami Eksin ve Thermo King Satış ve Satış Sonrası Müdürü Adnan Yücel ile birlikte, bölge ülkelerinden çok sayıda Thermo King distribütörü de katıldı.

Thermo King Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Adnan Yücel, yaptığı konuşmada Thermo King ve Doğuş Otomotiv’in güç birliği var ve bu güç birliğinden aldıkları güçle, 4 yıl içerisinde Thermo King satışlarını Türkiye’de 5 katına yükselttiklerini ifade etti.  Yaşanan durgunluğa rağmen yeni modellerin katkısıyla satışlarınıı 800 adetlere çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Yücel şunları söyledi: “ Tek hedefimiz satışlarımız arttırmak değil tabiki. Esas ana hedefimiz Thermo King markasını temsil ettiğimiz diğer markalarda olduğu gibi sağlıklı ve kalıcı bir şekilde Türkiye pazarına yerleştirmek ve temsil etmek. Bu sebeple sadece satışlarımız geliştiriyoruz, satış sonrasını da ve bayi ağını da aynı şekilde önem vererek geliştiriyoruz. Bayi ağımız çok kısa bir süre içerisinde yeni katılımlarla 15 adede çıkacak çok kısa süre içerisinde. Müşteri memnuniyetini sağlamak için sadece kaliteli ve üstün bir ürüne sahip olmak yetmiyor. Bu ürünü kaliteli bir servis hizmetiyle, parça desteğiyle desteklemek gerekiyor. Ürünün kusursuz çalışmasını sağlamak gerekiyor, bunlarla birlikte yüzde 55’ere varan yedek parça destek kampanyamızla bu süreci destekliyoruz bunun amacı orijinal parça kullanımıyla kusursuz hizmet veren ürünler yaratmak.”

Lansmanı yapılan Ce serisinin bir yıl önce yapılan toplantıda Türkiye ve Türkiye’ye benzeyen pazarların gereksinimleri olarak yüksek performanslı ve ekonomik olarak, Avrupa ile kıyaslandığında ağır diyebileceğimiz iklim şartlarına göre üretildiğini vurgulayan Yücel, “Sadece bir yıl kısa sayılabilecek sürede bizim taleplerimize cevap verecek, oldukça yüksek performanslı, ekonomik diyebileceğimiz fiyatlarda ürünü bizim pazarımıza sunmak için hazır ettiler ve bugün ürünün lansmanını yapıyoruz” dedi.

Suriye Krizi Soğutucu Pazarını Etkiledi

Sorulan bir soru üzerine Türkiye’nin taze meyve sebze üretimiyle öne çıkan bir ülke olduğuna değinen Yücel, yaşanan Suriye krizinin etkilerinden de bahsetti: “Orta Doğu’ya ihraç konusunda en önemli yol Suriye üzerinden giden yol, bir diğeri Irak üzerinden giden yol. Irak yolu güvenlik nedeniyle zaten kullanılamıyordu. Son 2 yıldır da Suriye yolu da kapandı. Tabi bu durum tüm nakliye sektörünü olduğu gibi bizi de çok ciddi şekilde etkiledi. Oradaki taşıyıcı sektörünün çok ciddi sorunlarla karşılaşması hem sektörü küçülttü o civarda hem de sektörün daha ucuz 2’inci el eski çözümlere doğru yönelmesine sebep oldu.”

Ce Serisinde Yüksek Performans Hızlı Data Kaydı

Thermo King’in Yeni Ce Serisine İstanbul’da Dünya LansmanıÇok yüksek sıcaklıklarında taze, soğutulmuş ve donmuş ürünlerin şehir içi dağıtım için geliştirilen yeni Ce serisi, son teknoloji ile kullanıcılarına daha yüksek soğutma kapasitesi imkanı sunuyor. Thermo King’ in son teknolojisi yeni Ce serisinde kullanılan alüminyum alaşımlı evaporatörler ile kasa içerisine üflenen hava hacmi en yüksek seviyelere çıkartıldı. Böylece kasa içi sıcaklığın ayarlanan sıcaklık değerine çok daha hızlı düşürülmesi sağlanarak, kapı açılışlarından oluşan kayıplar azaltılarak daha iyi yük koruma sağlanmış. Bu seri için özel geliştirilen yeni CSR kabin içi kontrol ünitesinin kullanımı da çok basitleştirilmiş ve böylece kullanıcı hatalarını en aza indirecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca yeni Ce serisi ile birlikte geliştirilen, kullanıcı dostu TouchPrint veri kaydedici, tek tuş ile tüm seyahat ve teslim verilerinizi yazdırma ve arşivleme imkanı da veriyor.

Yeni SLXe Serisi İhtiyaca Yönelik Geniş Yelpaze

Thermo King’ in 75 yıllık engin deneyim ve uzmanlığının sonucunda geliştirilen yeni SLXe serisi, düşük operasyon maliyetleri, yüksek performansı ve maksimum yük koruma imkânları ile öne çıkıyor. SL, SLe, SLX modelleri ile kalitesini dünyaya ispatlamış Thermo King, sektöründe kalite güvenirlilik ve performans lideri olarak ulaştığı noktayı yeni SLXe modeliyle daha da yukarılara taşıyor. Bu yeni seri; SLXe-100, SLXe-200, SLXe-300, SLXe-400 ve SLXe-Spectrum modellerinden oluşuyor.

Yeni SLXe serisinde, maksimum soğutma performansı minimum yakıt tüketimi ile gerçekleştiriliyor. Geliştirilen gövde tasarımında, bileşenlerin korozyona ve darbelere karşı dayanıklılığı arttırılmış, vibrasyon azaltılarak sürücülere kullanım kolaylığı sağlanmış. Ayrıca standart olarak sunulan, EON akü, standart akülere göre 5 kat daha uzun ömürlü. SLXe-300 ve üstü modellerde kullanılan ETV (Elektronik Kontrollü Gaz Vanası) sistemi, daha hassas bir sıcaklık kontrolü sağlarken ve yakıt tüketimini düşürüyor.

Yeni T-500R Serisi Büyük Kamyon Kasalarını Soğutuyor

Yeni T-500R, Thermo King T-Serisi dizel kamyon ailesinin son üyesi olup, elyaf takviyeli panelleri hem daha dayanıklı hem de daha şık bir görünüm kazandı. Yeni T500R, 5,5 m kasa boyuna kadar olan kamyonlarda dondurulmuş, soğuk ya da taze ürünlerin taşımacılığı için tasarlanmış yüksek performanslı ve ekonomik çözüm olarak öne çıkıyor. Yapılan testlerde, yeni T500R’ın performansı en zorlu dış ortam koşullarında bile kanıtlanmış. T serisinin diğer ürünlerinde olduğu gibi yeni T-500R’ de de kullanılan GreenTech motoru litre başına ürettiği yüksek güç sayesinde kullanıcılara ekonomik bir soğutma performansı vadediyor. GreenTech motoru, düşük emisyon ve gürültü değerleri ile çevre dostu olarak öne çıkıyor.

Yeni T500R’deki TherMax sistemi, daha hızlı defrost, 1000 saate kadar uzatılan bakım aralıkları ve 5000 saatte kayış değişimi sağlıyor. Bakım maliyetlerini azalarak, ünitenin kullanım ömrü daha da artıyor. Ayrıca kullanıcılar için geliştirilen şifre korumalı kontrol ünitesi, yetkisiz erişimi engeller, özellikle zorlu dış ortam koşullarında oluşabilecek yük kayıplarının da önüne geçiyor.

İlk 4 ayda yüzde 20 artış

Doğuş Otomotiv’ in 2008 yılının sonunda başladığı Thermo King distribütörlüğünde satışlarını istikrarlı bir büyüme ile devam ettirdiği bildirildi. 2013’ ün ilk 4 ayında soğutucu treyler kasası üretiminin yüzde 10 gerilemesine rağmen Thermo King’ in satışlarını yüzde 20 civarında arttırdığı da kaydedildi. İlk 6 ayda sene başında hedeflenen seviyenin üzerinde bir satış performansı ile kapatılmasının beklendiği ifade ediliyor. Yeni ürün gruplarının da katılımıyla Thermo King, 2013 yılı sonunda geçtiğimiz yılın yüzde 60 üzerinde bir satış yapmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR