Ana Sayfa Güncel Haberler TSE Belgeli İlk Üretici TIRSAN

TSE Belgeli İlk Üretici TIRSAN

TIRSANTIRSAN, ADR mevzuatına uygunluk belgelendirmelerinde yetkilendirilen TSE’nin Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü’nden ‘Üretim Yeri Uygunluk’ ve akaryakıt taşıyıcı araçlar için ‘Tasarım Onay Sertifikası’ almaya hak kazanan ilk treyler üreticisi oldu.  

Tırsan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 6 Mart 2013’te yetkilendirilen TSE’nin Tasarım Onay, Üretim ve Üretim Yeri Uygunluk Değerlendirmesi’nden başarıyla geçerek ‘Üretim Yeri Uygunluk’ ve ‘Tasarım Onay Sertifikası’ ile belgelendirildi. Sektörde bu belgeyi almaya hak kazanan ilk treyler üreticisi oldu.

Türkiye’de ADR mevzuatına uygun ilk tanker üretimini gerçekleştiren Tırsan, 2002 yılından bu yana ürettiği mevzuata uygun tip onaylı tehlikeli madde taşıyan araçları, Kässbohrer markası ile başta Almanya olmak üzere, Avrupa ve Rusya’ya ihraç ediyor. Tırsan, şimdiye kadar belgelendirme çalışmalarını Almanya’nın yetkilendilendirme kuruluşları TÜVSÜD ve Dekra ile yürütüyordu. Türkiye’de TSE’nin yetkilendirilmesinden sonra ise belge alan ilk üretici yine Tırsan oldu.

Uzun yıllardır tasarımdan üretim ve malzemeye kadar tüm süreçlerin ADR mevzuatına tam uyumlu şekilde yapılıyor olması, TSE’nin sertifikalandırma kriterlerinin hızlı ve eksiksiz olarak karşılanmasını ve böylece ilk sertifikalandırılan üretici olunmasını sağladı.

1 Ocak 2014’ten itibaren trafiğe tescili yapılacak olan tehlikeli madde taşıyan tüm yeni araçların, TSE’nin Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü’nün sertifikalandırdığı treyler üreticileri tarafından üretilmiş olmaları ve belgelendirilmeleri zorunlu olacak.

TSE Belgeli İlk Üretici TIRSAN

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam