Ana Sayfa Güncel Haberler Yağuz Damper’den Ortak Beton Mikseri Üretimi

Yağuz Damper’den Ortak Beton Mikseri Üretimi

Reklam

Yağuz Damper’den Ortak Beton Mikseri ÜretimiAğırlıklı olarak havuz damper, kapaklı treyler, hurda treyleri üretimi yapan Yağuz Kardeşler, Eylül Makine ile ortak beton mikseri üretti.

2006 yılına kadar yarı römork tamiratı gerçekleştirdiklerini aktaran Yağuz Kardeşler Treyler Genel Müdür Yardımcısı Tacettin Yağuz,  yıllık ortalama 200 adet üretimi yaptıklarını söyledi. Bir aile şirketi olarak 5 kardeş olarak çalıştıklarını söyleyen Yağuz, ağırlıklı olarak İstanbul pazarına yönelik çalıştıklarını açıkladı. İmalatlarında Ruukki veya SSAB saclarını tercih ettiklerini aktaran Yağuz, şasi de ithal ürünler seçtiklerini ancak dingil olarak yerli mamulleri tercih ettiklerini söyledi. İsteyen müşteriler için diskli isteyenler için kampanalı fren sunabildiklerini belirten Yağuz, son olarak altyapısını kendileri üstyapısını ise Eylül Makine olmak üzere ortak beton mikseri ürettiklerini sözlerine ekledi.

Yağuz Kardeşler Treyler Genel Müdür Yardımcısı Tacettin YağuzSon olarak Silivri’de bir fabrika yatırımına girdiklerini de söyleyen Yağuz piyasanın bir süredir ağırlaştığını söyleyerek herkesin bu durumun düzelmesini beklediğini de altını çizdi. Yeni ürünlere yönelik araştırma içinde olduklarını söyleyen Yağuz, büyük oyuncuların yer aldığı piyasada yeni ürünler çıkarmanın zor olduğunu da kaydetti.

İstanbul Avrupa yakasında hurda damper pazarında çok etkili olduklarını söyleyen Yağuz, kendilerinin hurda damperi üretiminde iddialı olduklarını belirterek, “Uzun kullanım ömrüne sahip hurda damper pazarı kısıtlı bir hacme sahip olmasına rağmen bu niş pazarda önemli bir yere sahip olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Libya ve Türkmenistan gibi ülkelere ihracat yaptıklarını da aktaran Yağuz, son olarak Türkmenistan’a 20 adetin üzerinde kamyon üstü damper satışı yaptıklarını da belirtti.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR