Ana Sayfa Manşet Türkiye’de Kendi Şirketini Kuran Aspöck Bölge Ülkelerinin de Merkezi Olacak

Türkiye’de Kendi Şirketini Kuran Aspöck Bölge Ülkelerinin de Merkezi Olacak

Türkiye’de Kendi Şirketini Kuran Aspöck Bölge Ülkelerinin de Merkezi OlacakTreyler aydınlatma parça ve sistem olarak dünyanın uzman şirketlerinden biri olan Aspöck Systems, Türkiye’de artık kendi ofisiyle ve geniş stokuyla hizmet verecek.

37 yıl önce Avusturya’da zirai araçlara tarım römorklarına aydınlatma sistemleri, kablolar ve soketler üretmek üzerine kurulan Aspöck, daha sonra treyler aydınlatma sistemlerini de üreterek dev bir yapıya kavuşmuş. Şu anda 120 milyon Avro konsolide cirosu olan,  Avrupa ağırlıklı 11 ülkede çoğunlukla kendi şirketleriyle faaliyet gösteren Aspöck, 24 volt, ticari araç çekici treyler kombinasyonunda treyler lambası, kablo ve soketlerini üretiyor.

900 kişinin çalıştığı ana fabrikası Portekiz’de bulunan Aspöck, sahip olduğu özel AR-GE laboratuarı ve 35 metrelik bir karanlık tüneli sayesinde üretilen ürünlerin reflektif özelliklerini, aydınlatma kapasitelerini ve lümenlerini detaylı bir şekilde ölçebiliyor.

Ürünler araçların üzerinde de denendikten ve kalitesinden ve özelliklerinden emin olunduktan sonra pazara verildiğini söyleyen Aspöck Aydınlatma Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Ö. Selçuk Akman, Türkiye’de bu ürünlerin yakından bilindiğini en büyük treyler üreticisinin de Aspöck ürünlerini kullandığını söyledi.

Hızlı Teslimat ve Geniş Hizmet Ağı

Ö. Selçuk Akman

İstanbul Ataşehir’de bulunan şirket merkezinde görüştüğümüz Akman, bütün ürünlerinin ADR sertifikaları ve E onaylarının bulunduğunu ifade ederek, Aspöck Türkiye ofisiyle ilgili şu bilgileri verdi: “10 yılı aşkın bir süredir bir başka firma tarafından temsil edilen Aspöck, 2013 yılında Türkiye ofisini açmak üzere karar verdi ve hızla yapılanmasını tamamlayarak şirket kuruldu ve yüzde 100 Avusturya sermayeli olarak faaliyete geçti. Biz de yapılanmamızı tamamladık, hem bayiler aracılığıyla hem de büyük imalatçılara direkt satış yaparak pazarda daha etkin bir şekilde yer alacağız. İlk başta dört kişilik bir ekiple başladığımız faaliyetlerimiz Borusan Lojistik tesislerinde tutulan stokla birlikte müşterilerimizn istedikleri kitin özelliklerine göre elleçlenerek-paketlenerek desteklenecek. Uzun tedarik süreleri ve ithalatın getirdiği güçlükleri aşmamızla birlikte etkinliğimizi artıracağız. Ayrıca yurtiçi satışlar üç ana bayi üzerinden organize edilecek. Bu satışları da iki ana grupta değerlendirebiliriz. Satış sonrası Pazar için kırılan camlar, lambalar, soketler gibi ürünleri bir Tırsan bayi ve servisleri kanalından sunacağız. Trans 34 ve Nevpa gibi bayilerimiz de yıllık üretim adetleri 400-500’ün altında kalan treyler üreticilerin OEM’de kullanacakları kitlerin satışlarını organize edecekler. Aspöck Türkiye Ofisi, yurtiçi satışların yanı sıra Irak, İran, Azerbaycan, Türki cumhuriyetler ve Orta Doğu’daki potansiyel ülkelere de bir merkez olarak ihracat yapacak.”

Bu şekilde altyapı sistemlerinin bayilerle birlikte yaklaşık 70 lokasyonda tüm Türkiye’yi kapsayacağına dikkat çeken akman, yurtdışı satışlarla birlikte bu ağın daha da genişleyeceğini kaydetti.

Treyler ve Kasa Aydınlatmasına Dair Herşey

Türkiye’de üretilen treyler sayısının 20-25 binlerde olduğunu ve gelecek dönemde bu adetlerin daha artacağını düşündüğünü belirten Akman, treylerde maliyet avantajını kullanan üreticiler ve Aspöck’ün ülkedeki en büyük müşterisi olan Tırsan gibi dünya çapında başarı sağlamış bir markanın yaptığı atılımların umut verdiğini vurguladı.

Gelecek dönemde sadece treyler değil karavan küçük römorklar ve zirai römorklara yönelik Aspöck ürünlerini de Türkiye’ye getireceklerini hatırlatan Akman, ürün gruplarıyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Kapalı kasa araçların tavan veya yan köşelerinde kullanılmak üzere üretilmiş çok kaliteli düşük tüketimi olan aydınlatması yüksek yeni nesil LED ürünler bulunuyor. Bu ürünleri kasa üreticilerine de sunacağız. Ayrıca reflektif ürünler, kasa etrafında kullanılabilecek yan lambalar, stop lambaları ve plaka lambaları, pozisyon lambaları, gabari lambalarını da stoklarımızda tutarak müşterilerimize sunuyoruz.”

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR