Ana Sayfa Ticari Araçlar Yenilenen Kässbohrer Bitüm Tankeri Batman Yollarında

Yenilenen Kässbohrer Bitüm Tankeri Batman Yollarında

Yenilenen Kässbohrer Bitüm Tankeri Batman Yollarında

Tırsan treyler bünyesinde 2002 yılından bu yana sıcak petrokimya ürünleri taşımacılığına yönelik Türkiye’nin ilk ADR mevzuatına uygun Bitüm Tankerini üreten Kässbohrer, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yenilendi.

Yenilenen Kässbohrer Bitüm Tankeri, 12 -13 Haziran 2015 tarihlerinde Batman’da düzenlenen organizasyonda, kullanıcıları ve basına tanıtıldı. Tırsan Diyarbakır bayisi Gelecek Otomotiv de etkinlikte tam kadro yerini aldı.

Yapılan etkinlikte Tırsan Diyarbakır bayisi Gelecek Otomotiv tarafından, merkezi Batman olan Özhancan Petrol firmasına 5 adet Kässbohrer Bitüm Tankeri satışı gerçekleştirildi.

Tırsan’ın Kässbohrer marka ürettiği tüm tankerlerin gövde malzemeleri, tamamen otomatik kontrollü kaynak makineleri ve tamamı sertifikalı uzman kaynakçılar tarafından birleştiriliyor. Tank gövdesindeki tüm kritik kaynak noktaları 15 metrekare kapalı alanda Türkiye Atom Enerjisi Kurumu onaylı röntgen kabininde tamamı sertifikalı uzman kadrolar tarafından kontrol edilir. Her bir tank bağımsız uzman denetçiler nezaretinde kaynak kontrollerine, yüzde 100 basınç ve sızdırmazlık testlerine tabi tutuluyor.

Kässbohrer Bitüm Tankeri Sınıfının En Hafifi

Sınıfının en hafifi olarak tamamen alaşımlı alüminyum malzemeden üretilen şasisi sayesinde 6.300 kg boş ağırlığa sahip olan Kässbohrer Bitüm Tankeri, daha fazla yükleyerek, yakıt sarfiyatını azaltır ve  daha fazla kazanç elde edilmesini sağlıyor

Özel Paslanmaz Çelik Yapı

Özel paslanmaz çelik malzemeden üretilen Kässbohrer Bitüm Tankeri, yüksek mukavemetli yapısı sayesinde, müşterilerine sıcak petrokimya ürünlerini güvenli ve sorunsuz şekilde taşıma imkanı sunar.

Kässbohrer Tankerleri ADR Mevzuatına Tam Uygun Üretiliyor

Tüm tankerler hem Almanya TÜV SÜD tarafından verilen tip onayı ve ADR hem de TSE sertifikalarına sahip. ADR sertifika süreci, tasarım sürecinden başlayarak, kaynak, sızdırmazlık, basınç ve fonksiyonellik olmak üzere birçok testten oluşuyor.

Kässbohrer tankerleri tehlikeli madde taşıyan tankerlerin devrilmeye karşı olan stabilite şartlarının tarif edildiği Birleşmiş Milletler mevzuatıdır ECE R111 mevzuatının gerekli şartlarını yüzde 100 sağlıyor. Bu mevzuatta tankerli araçların devrilmeye karşı yeterli yol stabilitesine sahip olup olmadığı, tankerlerin bu mevzuata uyup uymadıkları devrilme testleri ve hesaplamalar ile tespit ediliyor.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...