Ana Sayfa Manşet ZF 100. Yılını Kutladı

ZF 100. Yılını Kutladı

ZF 100. Yılını Kutladı

Alman otomotiv tedarik devi ZF 100. Yılını bin 500 kişilik büyük misafir grubuyla markanın en büyük üretim tesislerinin bulunduğu Friedrichshafen’da kutladı.

1915 yılında “Zahnradfabrik GmbH” ismiyle uçak, motorlu araçlar ve tekneler için vites ve aktarma organları üretmek hedefiyle ticari hayatına başlayan ZF, bu tarihten kısa bir zaman sonra otomotiv üreticilerinin en önemli tedarikçilerinden biri oldu.

ZF CEO’su Dr. Stefan Sommer, kutlama töreninde yaptığı konuşmada güvenilirlik ve inovasyonun markanın genel değerleri ve attıkları adımların temelini oluşturduğunu söyledi. 21 yüzyılda mekaniğin, elektroniğin ve büyük verinin akıllı bir şekilde kombine edilmesinin bu gelişim için uygun çözümleri çıkardığını kaydeden Sommer, ZF’nin de doğru ürün ve teknolojiler için bütün bunları sağlayacak kapasitesi olduğunu vurguladı.

Sürücüsüz hareket eden araç ve elektromobilite trendinin pazarda önemli gelişmelere yol açsa da bu teknolojilerin pazarda etkili olması için 20 yıldan daha fazla bir zaman geçmesi gerektiğini söyleyen Sommer, elektrikli sürüş için çaba harcasalar bile yine de verimlilik ve emisyon değerleri için hibrit sistemler üzerinde de çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR