Ana Sayfa Manşet Yeni Daily Hi-Matic Türkiye Yollarında

Yeni Daily Hi-Matic Türkiye Yollarında

Reklam

Yeni Daily Hi-Matic Türkiye Yollarında
Iveco Türkiye, tork konvertörü içeren ilk 8 ileri otomatik vitese sahip yeni Daily Hi-Matic’in tanıtımını özel bir törenle gerçekleştirildi. Yaz aylarında göreve getirilen Iveco Türkiye Genel Müdürü Roberto Camatta’nın da ilk defa basınla buluştuğu Daily Hi-Matic tanıtım toplantısına,  Iveco Türkiye Satış Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Teoman, Iveco Araç Pazarlama ve Bayi Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Iveco Araç Ürün Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Er,  Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz gibi isimler katıldı.

Törende Tanıtım töreninde bir açıklama yapan Iveco Türkiye Genel Müdürü Roberto Camatta, geçen yıl Kasım ayında tanıttıkları yeni Daily’nin Türkiye’de iyi bir satış grafiği yakaladığını söyledi ve ekledi: “Ben bu göreve zaten iyi bir noktaya gelmiş olan markamızı daha ileriye taşımak için geldim. Stralis 2013’te Yılın Kamyonu seçilmişti, Daily ise 2015’te Yılın Ticari Aracı Ödülünü aldı. Bu yıl ise Euro Cargo’nun 2016 Yılın Kamyonu seçildi.”

Toplantıda bir konuşma yapan Tansu Giz ise geçen yıl Türkiye tanıtımı yapılan Yeni Daily’nin eskiye oranla parçalarının yüzde 80’i değiştiğini hatırlattı ve 7.2 ton azami yüklü ağırlığı, 4.9 ton taşıma kapasitesi, 10,5 metre dönüş çapı bu aracın Türkiye’de 4 bin adet satıldığını vurguladı.

Konfor ve Ekonomi

Yeni Daily Hi-Matic Türkiye Yollarında

Iveco Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz ise Daily Hi-Matic’teki şanzımanın üst segment binek araçlarda kullanıldığını belirterek ilgili şu detayları verdi: “Bugüne kadar üretilmiş en iyi Daily’e bugüne kadar üretilmiş en iyi şanzımanı koyduk. Eskiden otomatik şanzımana bir mesafe vardı. Ama bu ortadan kalkmaya başladı. Ağır ticari araçta satılan bütün araçlar otomatiğe döndü. Biz de Iveco Stralis’te yüzde yüz otomatik şanzıman araçlar satıyoruz. ZF tarafından üretilen 8 ileri şanzımanın geçişleri çok hızlı. Özellikle şehir içi dağıtımda yakıt tüketiminde yüzde 14’e varan oranda tasarruf sağladığı gibi bakım masraflarını önemli oranda azaltıyor.”

Farklı İhtiyaçlara Özel Sürüş Modları

 Iveco ailesinin yeni ürünü yeni Daily Hi-Matic’in 8 ileri otomatik şanzımana sahip olması onu sınıfında özel bir yere taşıyor. Sahip olduğu 8 ileri otomatik şanzıman özelliği yeni Daily Hi-Matic’in çok yönlülük standartlarını yükseltiyor, verimliliğini artırıyor, maliyetini düşürüyor ve sürücüsüne en yüksek konforu garanti ediyor. Dünyanın önde gelen otomotiv markaları da artık araçlarında 8 ileri otomatik şanzıman kullanmaya başladı. Yeni Daily Hi-Matic’teki bu yeni nesil şanzıman, sürücünün trafiğe ve sürüş koşullarına odaklanmasını sağlıyor. Ayrıca ergonomik multifonksiyonel vites kolu aracın konforunu artırıyor.

Yeni Daily Hi-Matic, Eco veya Power modları sayesinde çok yüksek yakıt tasarrufu garantisi veriyor. Eco modu yumuşak ve düşük hızda vites değişikliğini sağlayarak araçta, konfor ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Power modu ise yüksek hızlarda hızlı vites değişimi sağlayarak gelişmiş bir sürüş performansı sunuyor. Kendinden uyarlamalı vites stratejisiyle yeni vites kutusu 200 milisaniyeden daha kısa sürede yumuşak bir şekilde doğru vitese geçiyor ve aracın günlük kullanımını harika bir hale getiriyor.

Yeni Daily Hi-Matic’te manuel vitese oranla bakım ve tamir masraflarında yüzde 10’a varan indirim uygulanıyor. Sağlamlık göz önünde bulundurularak yapılan yeni Daily’deki tasarımsal çözümler motoru ve vitesi daha az bakım gerektirecek biçimde koruyor.

Yeni Daily Hi-Matic’in 205 beygire ve 470 Nm torka erişebilen oldukça fazla sayıda motor seçeneği bulunuyor. Yokuş kalkışları daha kolay hale getirmek için standart olarak tüm yeni Daily’lerde sunulan Hill Holder sisteminin de desteği ile sürücüler hiç sorunla karşılaşmıyor.

3 versiyon olarak sunuldu

Yeni Daily ürün ailesi görev türüne göre üç ayrı versiyonla uluslararası çıkışını gerçekleştiriyor: Şehir, Bölgesel ve Uluslararası.

Yeni Daily Hi-Matic Şehir: Günlük olarak trafiğe yakalananlar için ideal bir araç. Kendinden uyarlamalı vitesiyle 20 farklı program arasında vites geçiş biçimini belirliyor ve yüksek sürüş rahatlığı ve konfor sunuyor.

Yeni Daily Hi-Matic Bölgesel: Eco ve Power modlarıyla en yüksek sürüş keyfini sunuyor. Yüksek derecede esneklik isteyenlerin ideal yol arkadaşı.

Yeni Daily Hi-Matic Uluslararası: Uzun yollarda konforlu ve güvenilir bir partner arayanların tercihi. Yüksek performanslı bu araç olağanüstü bir sürüş konforu sağlıyor.

Çift itişli vites oranı ve türbin burmalı damper tork konvertörü araçta gelişmiş yakıt verimliliğini garanti ediyor.

Iveco Türkiye yetkilileri bir arada.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR