Ana Sayfa Manşet 2014’te Hızlı Büyüyen Otokar’dan Yeni Treyler Modelleri

2014’te Hızlı Büyüyen Otokar’dan Yeni Treyler Modelleri

2014’te-Hızlı-Büyüyen-Otokar’dan-Yeni-Treyler-Modelleri

Otokar’ın çift katlı ve askılı tekstil taşıyıcı olarak kullanılabilen Iceliner Premium, Light Speedslider, High Cube Konteyner Taşıyıcı ve Mega Euroslider Huckepack treylerleri ilk kez görücüye çıktı.

Otokar, düzenlediği basın toplantısı ile treyler pazarı ve Otokar’ın pazardaki konumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Basın toplantısında konuşan Otokar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı, “Treyler pazarına baktığımızda 2013 yılında toplam pazarın 25 bin adet olduğunu görüyoruz. 2014 yılında da pazar aynı seviyede kalacak diye öngörüyoruz. 2014 yılının ilk 4 ayında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 70’e yakın büyüme gerçekleştirdik. Özellikle, huckepack aracımız ve high cube konteyner taşıyıcımız için aldığımız yüksek adetli siparişlerle de birlikte bu büyümemizi sene sonuna kadar koruyacağımızı ve hatta artıracağımızı öngörüyoruz. Bu sene yeni araçlarımız ile ürün yelpazemizi genişlettik. Ayrıca, aramıza katılan yeni bayilerimizle satış ağımızı daha da güçlendirdik” dedi.

Murat-TokatlıOtokar’ın sergilediği araçlar hakkında da detaylı bilgi veren Tokatlı, “Çift katlı ve askılı tekstil taşıyıcı olarak kullanılabilen Iceliner Premium, Light Speedslider, High Cube Konteyner Taşıyıcı ve Mega Euroslider Huckepack araçlarını ilk kez sergiliyoruz. Otokar olarak her aracımızı Ar-Ge’ye verdiğimiz önem ve müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak özellikte olması doğrultusunda geliştiriyor ve üretiyoruz. Uluslararası taşımacılıkta kullanılan ürünlerimizin sektör standartlarını karşılamaları konusunda da hassasiyetimiz olduğunu da belirtmek isterim. Geliştirdiğimiz her yeni ürünümüzü uluslararası geçerliliği olan test merkezlerinde test ediyoruz. Türkiye’de regülasyonlar henüz yürürlüğe girmeden biz uygulamaya geçiyoruz ve bu anlamda sektörde öncü konumdayız. Diğer taraftan kaliteden hiçbir şekilde ödün vermemek de bizim olmazsa olmazlardan biri. Kullanıcılarımız, ürünlerimizin kalitesinin yanı sıra, sektördeki uzmanlığımıza ve treyler sektöründeki bilgi birikimimize güvendikleri için bizi tercih ediyorlar. Onların güvenini boşa çıkarmamak için çalışmalarımızı durmaksızın sürdürüyoruz” diye konuştu.

Iceliner Premium Çift Kat

Treylerlerin daha efektif ve kullanışlı kılınması adına yapılan çalışmalarla geliştirilen Iceliner Premium Çift Kat sayesinde soğuk zincir taşımalarında yüksek hacmin yanı sıra ilave takılan aparatlarla tekstil taşımacığı da yapılabilir hale geliniyor. Almanya TÜV SÜD’den onaylı bozulabilir gıda maddelerinin uluslararası taşımacılığı ile ilgili ECE regülasyona uygun olan “ATP-C” (FRC veya IR) sertifikasına sahip bu treylerlerle müşterilerinin çekici tercihlerine bağlı olarak farklı alternatifler sunulmuş oluyor.

RAL 9010 inci beyazı ön boyalı CTP dış ve iç panellere sahip Otokar “Iceliner” modeli, içinde farklı izolasyon kalınlıklarında (Taban 130mm; yan duvar 65 mm; ön duvar tavan ve arka kapı 85 mm) uygulanan sandviç konstrüksiyon blok izolasyon sistemi sayesinde segmentinde en düşük ısı iletim katsayısına (K=0,32 W/mK) sahip. Iceliner semi-treylerler, ATP-C sertifikasının yanı sıra HACCP hijyen sertifikası ile de satın alınabiliyor.

BPW marka süspansiyon ve disk frenlerden oluşan alt yapıda EBS fren sistemi, devrilmeye karşı sürüş emniyetini sağlayan RSS ve sürüş anında kalkar dingili kısa süreli kaldırmayı sağlayan Traction Help sistemleri ile uzun ömürlü ve güvenli bir sürüş keyfi sağlanıyor. Ayrıca, araçta kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için takım dolabı, yemek dolabı, merdiven, su tankı gibi aksesuarlar da yer alıyor.

Mega Euroslider Huckepack

Intermodal taşımacılığı doğrultusunda bugünlerde daha çok tercih edilir hale gelen huckepack segmentinde yer alan Mega Euroslider Huckepack, Otokar’ın uluslararası nakliyede Intermodal taşımacılıkta tercih edilen yarı römork modeli. Intermodal taşımacılıkta çekilen yarı römork elleçlenmeden (içindeki yük boşaltılmadan) nakliye koridorlarında treylerin bir noktadan başka bir noktaya rahatça taşınabilmesini sağlayarak Demiryolu ve denizyolu kombinasyonun, karayolu taşımalarına entegre edilmesine imkan veriyor. Huckepack treylerler günümüzde taşımacılığa hız kazandırmakla beraber karayolu taşımacılığını minimize ederek çevre kirliliğinde de avantaj yaratıyor.

Mega Euroslider Huckepack üstyapısının EN 12642 CODE XL standartlarında Yük Emniyeti Sertifikasına sahip olmasıyla taşınan yükün daha emniyetli taşınmasını, kaza anlarında yükün dağılmasını sağlarken çevreye ve yüke minimum zarar gelmesine yardımcı oluyor. Araç, huckepack ve farklı dingil özelliklerinden dolayı P 400 CODE e/f/g/i  kodlarındaki özel trenlere özel vinçler sayesinde yüklenebiliyor.

45” High Cube Konteyner Taşıyıcı

Taşımacılıkta Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürürlüğe alınan yükseklik kontrollerini dikkate alan Otokar, daha hacimli ve daha yüksek konteynerlar olan High cube konteynerların taşınması için, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel araçlar geliştirdi. Tüm konteyner tiplerini (Konteyner taşıyıcı 20”, 30”, 40”, 45”, 40” High Cube ve 45” High Cube) taşıyabilecek, bir yandan da ADR mevzuatlarına uygun, önden ve arkadan uzayıp kısalabilen özel araçları ürün gamına ekledi.

Light Speedslider

Gelişen teknoloji, malzeme ve kaynak teknikleri ile beraber semitreyler araçlarında kullanılan ekipmanlar da çok değişti ve araçlarda elde edilen hafiflikle beraber sağlamlık ve dayanım konusunda iyileştimeler yapıldı. Otokar, Tubitak ile yürüttüğü çalışmalar neticesinde ürün gamına hafif araç modelini de ilave etti. Özellikle yurtiçi su ve meşrubat taşıyan firmalardan yoğun talep alan Light Speedslider, uluslararası lojistikte de tercih edilen bir ürün. Light Speedslider, standart ürün özelliklerine göre 800 ile 900 kg daha hafif olması sayesinde bu ağırlık avantajının yük olarak taşınmasını veya boş yapılan nakliyede daha az yakıt yakılmasını sağlıyor ve dolayısıyla çevrenin daha az kirletilmesine de katkı sağlıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR