Ana SayfaTreylerAlışan Lojistik’e FiloTIR’dan 50 Tırsan Treyler

Alışan Lojistik’e FiloTIR’dan 50 Tırsan Treyler


Alışan Lojistik, FiloTIR Araç Satış ve Kiralama A.Ş.’den kiralamasını gerçekleştirdiği 55 Tırsan Perdeli Maxima Semi-Treyleri Tırsan Adapazarı Fabrikasında düzenlenen tören ile teslim aldı.

Kiralama opsiyonuyla satışı gerçekleştirilen araçlar için yapılan teslimat törenine, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Tırsan Satış ve Bayi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç,  Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan,  Alışan Lojistik Operasyonlar Koordinatörü Erkut Kasapseçkin ve Alışan Lojistik Satın Alma Müdürü Ayhan Özekin katıldı.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu teslimat töreninde yaptığı konuşmada, Alışan ile yıllardır süren müşteri tedarikçi ilişkilerinin son 3 yılda farklı bir boyuta taşındığına dikkat çekerek, “Artık Türk firmaları da araç kiralayarak hizmetlerini sürdürmeye başladılar. Bu konuda Alışan öncü oldu. Eskiden beri araç kiralanmaz, araç sahibi olunur, araç satın alınır mı düşüncesi vardı. Ama bu artık değişiyor. Bütün riskleriyle beraber bu işi yapabilen firmalara aktarmanın ciddi katma değer sağladığını gören nadir firmalarımız var. Batı’da araç kiralama toplam satışların yüzde 50’sini oluşturur.  Özellikle büyük firmalar kendi mal varlıklarına araç satın almazlar hizmeti satın alırlar. Aracı kiralar, aylık ödeyeceği parayı bilir, servisini, bakımını her şeyi outsorurce eder, kilometre başına araç maliyetini bilir” dedi.

FiloTIR Altyapısıyla Taşımacılığa Kesintisiz Hizmet

Tırsan Satış ve Bayi Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ise, “2015 yılında ilk Alışan ile bir araya geldiğimizde 30 adetlik bir treyler kiralaması yaptık. Müşteri, aracın herhangi bir kazada veya arızada, serviste günlerce beklemesini istemiyor. Bunun için bizim FiloTIR’da kurduğumuz bir altyapımız var. Müşterilerimizin kiraladıkları araçlarımızla hangi servislerimizi hangi lokasyonlarımızı kullanacağımızı önceden tespit ediyoruz. Onun dışında yıllık kilometreleri hangi süreçte hangi parça ya da malzeme bakımda gerekecek hepsini tespit ediyoruz. Akabinde ilgili servislere bu araçlarda öngörülebilecek hasar ya da oluşabilecek aşınan parçalarla ilgili hazırlığımızı yapıyoruz. Bu süreçte araçlar servislerde beklememeli hasarda beklememeli teker hep dönmeli dediğimizde 36 aylık 30 araçlık anlaşmamızda servislerde 1 gün bile bekleyen araç olmadı. Gelen bütün araçlara 24 saat içinde gerekli onarımlar, bakımlar yapılmış ve yola koyulmuş. Büyük kazalara karşı kendilerine ikame araç da bulunduruyoruz. Araç 15 gün 20 gün beklemek zorunda kalırsa ikame aracı kendilerine ikinci gün verebilecek durumdayız” diye konuştu.

Alışan: “Tırsan araçlarla bizden daha iyi ilgileniyor”

Bugün geldikleri noktada kiralamanın öz mala sahip olmaya göre çok daha avantajlı bir model olduğunun altını çizen Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, “Her şeyden önce 3 – 5 yılda bir teknoloji değişiyor, donanımlar değişiyor. Bunun avantajını kullanıyor olmak bize hizmet veren taraf olarak çok daha fazla artı değer sağlıyor. İkinci olarak araçların verimliliği artıyor. Bu da maliyetlerimizi düşürüyor. Sürprizle karşılaşmadığınız, maliyetleri kontrol altında tutabildiğiniz bir yapı ile hizmet veriyorsunuz. Hızlı yanıt vermek, proaktif olmak ve esnek bir altyapıya sahip olmak gerekiyor. İşlerin azalması ya da farklı donanımlara ihtiyaç duyulması gibi noktalarda çok daha hızlı hareket edip çok daha zengin bir donanım yapısıyla çok daha farklı seçeneklerle müşterilere çözüm üretebiliyorsunuz. Servis ve bu işin sürdürülebilirliği ilk başta bizim için bir soru işareti idi; ama üç yıldır hiçbir şekilde sorun yaşamadığımızı söyleyebilirim. Sistemi doğru kurmuş, güçlü bir ortak ile çalıştığınız takdirde çok daha iyi hizmet verebiliyorsunuz. Tırsan kendi işini çok iyi yapıyor. Araçların bakım ve onarım hizmetini bizim yapabileceğimizden çok daha iyi bir şekilde veriyor. Operasyon anlamında da muayene, plaka ve sigorta gibi pek çok şeyle bizim uğraşmamıza gerek kalmıyor” dedi.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Taşkala Lojistik Filosuna 5 Adet MAN Çekici Kattı

Gaziantep merkezli Taşkala Lojistik 2024 araç yatırımı kapsamında filosunu 5 adet MAN TGX 18.520 çekici ile güçlendirdi. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’de 2024 yılı...