Ana Sayfa Manşet Aspöck’ten EBS Fren Destekli Rampa Yanaşma Sistemi

Aspöck’ten EBS Fren Destekli Rampa Yanaşma Sistemi

Aspöck’ten EBS Fren Destekli Rampa Yanaşma Sistemi
Aspöck yeni sistemlerini müşterilerine sergiledi. Bu sistemler arasında yer alan aydınlatma sistemine entegre otomatik fren sistemi ise fuarın en ilgi çekici ürünlerinden biri oldu.

Treyler aydınlatma sistemlerinde uzmanlaşarak etkisini ticari araç sektöründe genişleten  Aspöck Systems, Comvex’te treyler ve ticari araçlara yönelik aydınlatma sistemlerini müşterilerine sergiledi.

Fuarda görüşlerini aldığımız Aspöck Türkiye Satış Müdürü Eralp Abduşoğlu, çekicisiyle birlikte 18 metreye ulaşan treylerin arkasını görmenin güvenlik açısından çok önemli bir unsur olduğunu kaydetti.

“Geri manevra esnasında, treylerin arkasında bulunan rampa ve canlı ve cansız cisimleri sensörleri vasıtasıyla algılayan RDC (Rampa Mesafe Kontrol Ünitesi), aracın fren sistemi ile entegre çalışarak çarpmadan önce aracı durdurmaktadır” şeklinde bilgi veren Abduşoğlu, “Aynı zamanda treylerin arkasında yer alan boynuz lambalar geri manevra esnasında arkada bulunan bir cisme yakınlığına göre yanıp sönerek sürücüyü uyarmaktadır. Knorr Bremse ile ortak geliştirilen bu sistemde aracın durmasından sonra EBS fren sis. tekrar serbest kalıyor. Çift sensörle çalışan sistem, arka tarafta  konumlandırılan siren vasıtasıyla da çevredekileri uyarıyor” dedi.

Yeni bir ürün olarak üst sınıf binek araçlarda çok yakın zamanda kullanılmaya başlanan ‘akışkan’ sinyal lambası teknolojisini ticari araçlara taşıdıklarını fuarda sergiledikleri açıklayan Abduşoğlu bu ürünle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Linepoint II sinyal lambası dönülen yöne doğru sırayla yanan led lambalarla adeta akıyormuş görüntüsü vermekte bu özellik görsellik kadar trafikteki algının artmasına da katkı sağlamaktadır. Bu ürün ticari araçlarda şu an için yalnızca sadece Aspöck tarafından üretiliyor. Hem 12 hem de 24 voltla çalışan bu lambalar, diğer stop grubu lambalarla kombinasyon yapılarak treyler, otobüs, iş araçlarında hem şık hem de güvenli bir şekilde kullanılabiliyor.”

Abduşoğlu, treylerde her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanan led stopları çekiciler algılayamıyor ve ampül arıza ikazı verdiğini belirterek Bunun için bir led kontrol ünitesi geliştirdik, LCG adını verdiğimiz (Led Kontrol Ünitesi) sistem kolayca elektrik sistemine yerleştirilerek bu durumun önüne geçiyoruz” dedi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR