Ana Sayfa Treyler BRF’den Türkiye’nin İlk Kayar Perdeli Frigorifik Treyleri

BRF’den Türkiye’nin İlk Kayar Perdeli Frigorifik Treyleri

BRF’den Türkiye’nin İlk Kayar Perdeli Frigorifik Treyleri

Hatay’da üretim yapan ve 2015 yılının son aylarında TREDER üyesi olan BRF Treyler Türkiye’de ilk defa üretilen kayar perdeli frigorifik treylerini tanıttı.

ATP mevzuatına uygun FRC ve HACCP sertifikalı treyler üreten BRF Treyler, standart frigorifik treyler dışında; double deck frigorifik treyler, et kancalı frigorifik treyler, frigorifik kamyon kasası üretiyor. BRF Trailer ürün grubuna kayar perdeli frigorifik treyleri de ekledi. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan araçla ilgili olarak BRF Treyler Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ramazan bilgi verdi: “Daha öncede frigorifik ürünler için yandan yüklemelere uygun nasıl bir ürün geliştirebiliriz diye araştırıyorduk. Üç alternatifimiz vardı. Birinci alternatifimiz; ürettiğimiz kayar perdeli idi. İkincisi yan paneli üçe bölerek üç kapılı yaparak donmuş ürünleri taşımak. Üçüncüsü de paneli ikiye ayırıp sürgülü yapmaktı.”

Hızlı Taşıma Operasyonlarına Uygun

Kayar perdeli frigorifik treylerin + 4 ile + 18 derecede taşınacak, ilaç sebze, meyve taşımlarında kullanılabileceğini belirten Hasan Ramazan, treylerin FNA ATP belgeli olacağını kaydederek şunları söyledi: “Bu aracın avantajı yakın taşımalara ve hızlı yükleme boşaltma uygun olması. Örneğin tarlalardan depolara taşıma yapılabilir. Kayar perdeli frigorifik treyler şu anda Almanya’da üretilmediğini ancak İngiltere’de üretilebiliyor. Hasan Ramazan, brandanın özel üretim olduğunu ve dış tabakanın 1000 gr metrekare, iç tabakanın ise 450 gr metrekare, olduğunu toplam kalınlığın ise, 6 – 6,5 mm olduğu bilgisini verdi. Brandanın izolasyonu sağlamak için alüminyum folyolu kullandıklarını kaydeden Ramazan, brandanın şasi ile birleştiği yeri plastik kauçuktan yapıklarını söyledi.

“BRF olarak şansımız müşteri ihtiyacını çok işi bir şekilde görmek ve tek bir sipariş de olsa üretiyor olmak. Standart dışı üretimle daha çok ilgileniyoruz. Orta ölçekli olmanın avantajını kullanıyoruz.” diyen Ramazan, fuarda yeni bir araçlarını daha sergilediklerini bu frigorifik treylerin 2.94 metre iç yüksekliği olduğunu ve 66 palet taşıdığını söyledi.

Treylerin en önemli özelliğinin 22,5 jantlı lastiklerle bu yüksekliği sağlamaları olduğunu aktaran Ramazan, Rusya krizinin kendilerini çok etkilediğini, bu sezonun bittiğini ve gelecek sezon için nakliyecinin yatırım kararı almasını bekleyeceklerini söyledi.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...