Reklamspot_img
Ana SayfaTicari AraçlarFiat Ducato 35 Yaşında

Fiat Ducato 35 Yaşında

Fiat Ducato 35 Yaşında
Fiat Ticari Araçlar’ın dünya genelinde satışları 5 milyonu aşan modeli Ducato, 35. yaşını kutluyor. 1981 yılında üretilmeye başlanan Ducato, sınıfının en iyi yakıt tüketimi, istiap haddi ve düşük kullanım maliyetleri ile küresel pazardan önemli bir pay alıyor.

Konfor unsurlarının geliştirildiği Dördüncü nesil Ducato, (2002-2006) aynı zamanda yeni motor serisiyle birlikte direkt enjeksiyon Common Rail teknolojisini kullanmaya başladı.

Ducato’nun beşinci nesli 2006 yılında çeşitliliğini ve esnekliğini arttırarak yollara çıktı. 17 metreküplük hacim sunan önden çekişli ilk hafif ticari araç olan Ducato, verimli işletme ve düşük bakım maliyetlerinde sunduğu avantajları yakıt verimliliği ve düşük emisyon seviyesiyle destekledi. Bu başarıda ikinci nesil MultiJet teknolojisinin de önemli rolü oldu.

En son nesli 2014 yılında yollara çıkan Ducato, yükleme kapasitesinde yaptığı gelişmeyle dikkat çekti. Van versiyonuyla 2 bin 100 kilogramlık taşıma kapasitesi sunan Ducato’da ilk defa arka aksta hava süspansiyonu sunulmaya başlandı.

Bugün dünya üzerinde 80’den fazlal ülkede satılan Ducato, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya, Güney Amerika, Orta Doğu ve Avustralya’da satılıyor. 2013 yılından beri ize Kuzey Amerika pazarında RAM tarafından PROMASTER ismiyle pazardan pay alıyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Ford Trucks, Hollanda’da Müşterilerine Yeni Nesil Çözümler Sunacak

Global büyümesini sürdüren Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Hollanda’ya adım attı. Ford Trucks, F-Max ve bağlanabilirlik teknolojisi ile öne çıkan yeni F-Line serisi gibi...