Ana SayfaYan SanayiFİbrosan’dan Dev High Gloss Yatırımı

Fİbrosan’dan Dev High Gloss Yatırımı

Fİbrosan’dan Dev High Gloss Yatırımı
İzmir Kemalpaşa ilçesinde 80 bin metrekarelik üretim kampüsü içinde faaliyet gösteren Fibrosan, yeni High Gloss (HG)üretim fabrikasını devreye aldı.

Daha önce İzmir, Pınarbaşı lokasyonunda devam eden High Gloss hat kapasitesi artırılarak, Fibrosan kampüsü içerisinde yeni bir tesis olarak devreye alındı. Bu yatırım ile Fibrosan High Gloss  ürün gamı üretimini yüzde 100 artırmakla birlikte, farklı lokasyonlardaki üretimlerini bir araya toplayarak maliyet, sistem kontrolü ve verimlilik açısından önemli gelişmeleri de sağlamayı hedefliyor.

High Gloss ürünler yüksek yüzey parlaklığı ile metal yüzeyler gibi kozmetik görünüm sağlıyor ve otomotiv sanayinde artacağı beklenen bir talebe cevap veriyor. Tesisin üretiminin yüzde 80’i ihracat pazarlarına gönderilerek önemli döviz girdisi sağlaması ayrıca bölge toplumuna yeni iş imkanları sağlaması bekleniyor.

High Gloss ürün grubu, yüksek yüzey parlaklığı, hafiflik, korozyon dayanımı, üstün UV dayanımı, yıllar süren renk dayanımı, farklı yol ve hava şartlarına karşı yüksek mekanik dayanım ihtiyaçlarını karşılıyor.

Gerçekleştirilen yatırım Fibrosan’ın dünyada ilk 3 hedefini gerçekleştirmesinde önemli adımlarından biri olarak değerlendiriliyor.

Ayrıca yeni tesisin bu konudaki hammadde kullanımını artıracak, Türkiye kompozit hammadde üretimini artırarak ülkemiz kompozit sanayine yeni katkılar yapacak olan yatırım zinciri planının bir basamağını oluşturduğu ifade ediliyor.

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Otokar, Atlas Kamyon Ailesine İki Yeni Model Ekledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi. 8,5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla büyüyen...