Ana Sayfa Foto Galeri Ford Cargo Hazır Beton Fuarını Teslimatlarla Hareketlendirdi

Ford Cargo Hazır Beton Fuarını Teslimatlarla Hareketlendirdi

Reklam

Ford Cargo Hazır Beton Fuarını Teslimatlarla Hareketlendirdi

Ford Otosan Ürün Geliştirme Merkezi’nde tasarlanan ve geliştirilerek  Eskişehir İnönü Fabrikası’nda üretilen Ford Cargo Mikser Serisi ilk kez Ankara Congresium’da düzenlenen Beton Fuarı’nda görücüye çıktı.

Ankara Congresium’da düzenlenen Beton Fuarı’nda ilk defa görücüye çıkarak ziyaretçilerin beğenisine sunulan 4×2 çekici, 6×4 ve 8X4 aks yapılandırmasına sahip Ford Cargo Mikser Serisi; 1838T Çekici Mikser, 3236M Hafif Mikser ve 3532M Mikser modelleriyle Ford Otosan standındaki yerini aldı.

9 bin 845 kg boş ağırlığı ile müşterisine hafiflik avantajı sunan Ford Cargo 3236M Hafif Mikser; standart alüminyum alaşımlı jant, hafifletilmiş yeni nesil arka kauçuk süspansiyon ve hafifletilmiş 250 litrelik yakıt deposuna sahip. Üstelik 3236M, Beton 2014 Fuarı’na özel, Ford Otosan Tavsiyeli Üstyapıcısı IMER firması tarafından üretilmiş 10 metreküp’lük 3 bin 850 kilogram boş ağırlığa sahip hafif mikser üstyapısıyla beraber kampanyalı bir fiyata da sahip.

Ford, Beton 2014 Fuarı’nda iki önemli teslimat gerçekleştirdi. Ford, Ulu Beton firmasına 5 adet 1838T çekici mikser ve 15 adet 4136M (8×4)mikser, Kar Grup’a ise 50 adet 1838T Mikser teslimatı gerçekleştirdi. Araçlar Ford Otosan Kamyon Operasyonları Grup Müdürü Emrah Duman tarafından, Ulu Beton Mustafa Ulucan ve firma sahibi Kar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü’ye teslim edildi.

Ford Cargo Hafifliyor Müşteri Kazanıyor

Hazır Beton Fuarı’nda Ford Cargo’nun inşaat serisi araçları hakkında bilgi veren Ford Otosan Kamyon Satış ve Satış Sonrası Operasyonları Grup Müdürü Emrah Duman, “Fuara 1838T Çekici Mikser, 3236M Hafif Mikser ve 3532M Mikser ile katıldık. 1838 çekici mikser aracımız, 9 litre 380 beygir güce sahip çekici mikser aracımız. 3532 mikser aracımız 6×4 9 litre 320 beygir gücünde. Bu araçta özellikle diğer 6×4 serilerine göre daha hafif ve farklı kullanım profillerinde uygulanabilecek 8-10 metreküp beton taşıyabilen bir araç” dedi.

Fuara özel, yeni lanse edilen hafifi mikser aracından bahseden Duman, “3236 8×4 mikser serimiz yine 9 litre motor 360 beygir gücünde. Arkasında da 10 metreküplük mikseri olan hafifletilmiş yeni jenerasyon kauçuk süspansiyonlu ve sınıfındaki en hafif araçlardan biri. Yaklaşık 9 bin 840 kilogramağırlıkta bir araç. Özellikle yolda asfalt kullanımı için çok uygun bir ürün. Biz firma olarak artık hangi kullanım profiline göre ne tercih ediliyorsa ona göre ürün verme eğilimindeyiz. Önümüzdeki dönemde de müşterinin kullanım profiline uygun olarak bu tarz ürünler çıkarmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Devam Eden İnşaat Projeleri Satışları Olumlu Etkiliyor

İlk çeyreğin bekledikleri kadar kötü geçmediğini belirten Duman, “Bu tempo böyle sürerse geçen yılı yüzde 10 gibi daralır diye hesaplamıştık ama şu an hesaplarımızı revize ediyoruz yüzde 5 daralabilir diye düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

İnşaat kurumunda projelerin devam ettiğini ve pazarın 4/1’inin inşaat olacağını düşündüklerini ifade eden Duman, özelikle projelerden dolayı beton firmalarının işleri çok büyüdüğünü, Ford olarak beton sektöründen çok ciddi talep aldıklarının altını çizdi.

Türkiye pazarının da Avrupa pazarı gibi uzmanlaştığını, sadece inşaat serisinde 8×4, 6×4 segmenti ve mikser uygulamaları olduğunu vurgulayan Duman,” Firmalar profesyonelleştikçe ürün segmenti oluyor. Müşterinin dediğini de beklentisini de karşılamak zorundasınız” dedi.

Dayanıklı, performanslı, düşük işletim maliyetli ve konfor odaklı Ford Cargo Mikser Serisi, ürün gamı zenginliği ve üstün ürün özelliklerinin yanı sıra satış sonrası destek hizmetleri ve üstyapı çözümleriyle inşaat, hafriyat ve hazır beton sektörünün beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamasıyla dikkat çekiyor.

Foto Galeri

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR