Ana Sayfa Manşet Otokar’dan Mars Logistics’e 220 Adetlik Dev Teslimat

Otokar’dan Mars Logistics’e 220 Adetlik Dev Teslimat

Otokar’dan Mars Logistics’e 220 Adetlik Dev Teslimat

Otokar, Mars Logistics’e uluslararası nakliye ve Intermodal taşımacılıkta tercih edilen yarı römork modeli olan Otokar-Fruehauf Mega Euroslider Huckepack semi-treylerlerden 220 adet teslim etti.

Toplantıya Mars Logistics Filo Yönetimi Genel Müdürü Alper Bilgili, Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığı Genel Müdürü Ali Tulgar, Satınalma ve İdari İşler Müdürü Şevket Erkan Şar, İşletme ve Bakım Onarım Müdürü İsmail Alkan ve Otokar’dan ise İç Pazar Ticari Araçlar Satış Müdürü Murat Tokatlı, Treyler Satış Birim Yöneticisi Murat Özsoy ve Bölge Satış Yöneticisi Ümit Şangüder katıldı.

Otokar İç Pazar Satış Müdürü Murat Tokatlı yaptığı konuşmada, “Otokar senenin en iyi, en yüksek adetli teslimatını yapıyoruz. Mars Logistics’in yeni araç alımında Otokar’ı tekrar tercih ederek intermodal taşımacılık alanında yaptığı filo yatırımlarında artık yola Otokar’la devam edecek olması bize gurur veriyor. Mars Logistics ile süregelen işbirliğimizin artarak devam etmesi bizim için ayrıca sevindirici” dedi.

Tokatlı: “Pazar payımızı da toplam pazarda 2 kat artırtmış durumdayız”

Otokar olarak treyler satışlarında bu seneki hedeflerinin geçen seneyi ikiye katlamak olduğunu belirten Tokatlı, “Bu hedefimize emin adımlarla gidiyoruz. Şu anda geldiğimiz noktada pazar yüzde 6 geri giderken Otokar’ın satışları treyler satışları olarak baktığımızda yüzde 70 geçen seneye göre artış kaydetmiş vaziyetteyiz. Geçen sene ilk 4 ayda 9 bin römork satıldı, bu sene 8 bin 600 civarı bir römork satıldığı tespitinde bulunduk” dedi.

Tokatlı sözlerine şöyle devam etti: “Tren yüklemeli taşımacıya uygun araçların Ar-Ge’sine yaklaşık 3 yıldır çalışıyoruz. Otokar olarak Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz. Müşterimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak şekilde araçlarımızı geliştiriyoruz ve hiçbir şekilde kaliteden ödün vermiyoruz. Teslimatı gerçekleştirilen araçlarla ilgili de uzun süre ar-ge çalışmaları yaptık. Ortaya çıkan araçlarımızı uluslararası geçerliliği olan test merkezlerinde test ettik. Treyler sektörü bizim için oldukça önemli. Kullanıcılarımız bizi uzmanlığımız ve treyler sektöründeki bilgi birikimimiz için tercih ediyorlar. Özellikle bu yıl yaptığımız teslimatlar ile de sektörde var olan konumumuzu daha da güçlendirdik.”

Mars Logistics Filo Yönetimi Genel Müdürü Alper Bilgili ise yaptığı konuşmada, “Otokarla yapmış olduğumuz bu işbirliği sonucunda oluşan bu ürün satın alınması ile ilgili bir müşteri tarafından meslektaşlarımla birlikte görüşümüz çok olumlu. Bu üründen biz çok menün kaldık. Bundan sonraki satın almalarda da kalite anlamında da bizim beklentilerimizi tam olarak karşılayabileceğine inandığımız ürünlere maliyet parametrelerinizde gözeterek yönelmeyi düşünüyoruz. Bu anlamda Otokar’a da gerek üterim safhasında göstermiş oldukları fedakarlık gerekse müşteri ilişkilerinde göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Bilgili, “Otokar’dan bu ürünü satın alma kararını verme sürecinde çok uzunca bir sürece üzerinde çalıştık. Gerek teknik personellerimiz, gerek finansal personeller, satın alma bölümü hep birlikte konuya odaklandık. Her ürün aldığımızda sürücülerimize ürünle ilgili anket yapıyoruz. Anket sonucuna göre sürücülerimiz yeni aldığımız bu treylerlerden çok memnun kaldılar” diye konuştu.

Yeni Taşımacılık Modelleri Treyleri Şekillendiriyor

İtalya’nın Trieste kenti ile Lüksemburg’un Bettembourg şehirleri arasında İntermodal taşımacılık yapan tren hatlarının olduğunu kaydeden Bilgili, “Tren hatlarının haftada 4 sefer olarak karşılıklı hizmet veriyor. Yılın 2’nci yarısında haftada 6 gün karşılıklı sefere çıkarmış olacağız. Yatırımı yapmamızın sebebi tabi ki müşterinin ihtiyaç ve beklentileri, şirket büyüyor yeni işler alıyoruz. Yeni müşterilerimizin yeni işleri ve ya mevcut müşterilerimizin artan işleri için filomuzu büyütmemiz gerekiyor. Yatırım ihtiyacımız artan iş kapasitemizden kaynaklandı” diye konuştu.

Bilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni yatırımlar da yapmamız gerebilir. Bundan sonraki hedefimiz filoyu demir yolu taşımacılığına yüzde 100 uyumlu hale getirip mümkün olduğu kadar bu taşımacılık modelini yaygınlaştırmak. Bununda birçok sebebi var, öncelikle daha çevreci bir yöntem. Çevreye daha az karbon salınımı yaparak gerçekleştirdiğimiz bir hizmet. Bu artık giderek dünyada önem kazanmaya başladı. Demiryolu ile taşıma yaptığınız zaman trafik kazalarından bir nebze daha korunmuş oluyorsunuz. Ayrıca ekonomik olarak karayolu ile bir sürücü bir çekici bir römorkla taşıma yapmak yerine bir miktar daha karayoluna göre. Sınır kapılarında karayollarında yaşanan sorunlar malum ama İntermodal modla taşıma yaptığınız zaman bu sorunları da büyük ölçüde bertaraf etmiş oluyoruz. Araçlar daha sıkılıkla, tam zamanında teslimat yapabilme imkanı doğuyor.”

Otokar’dan Mars Logistics’e 220 Adetlik Dev Teslimat

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR