Ana Sayfa Manşet Özgül Treyler’in Yeni Damperinde Güvenlik Donanımları Standart

Özgül Treyler’in Yeni Damperinde Güvenlik Donanımları Standart

Özgül Treyler’in Yeni Damperinde Güvenlik Donanımları Standart

Ankomak Fuarı’na iki araç modeliyle katılan Özgül Treyler, geliştirdiği yeni damper yarı römorkla fuarın ilgi çeken stantlarından biri oldu.

Treyler pazarının önemli markalarından olan Özgül Treyler, katıldığı Ankomak Fuarı’nda teknolojik güvenlik sistemleriyle donattığı yeni küvet tipi damperin yanı sıra ağırlık vermeye başladığı low bed yarı römorkla katıldı.

Fuarda sergilediği 5 dingilli 9,5 metre uzunluğundaki low-bed 5 metre daha uzayabiliyor. Deve boyun sisteme sahip ve ön dingil kaldırma sistemi olan araçta bulunan arka 2 dingil dümenlenebiliyor.

İlk defa fuarda sergilenen yeni damper yarı römork ise özellikle güvenlik donanımlarıyla dikkat çekiyor. Daha önde var olan körük boşaltma sistemin ek olarak, “tilt alert” olarak bilinen ve eğimli alanlarda sürücüyü o alanda fazla eğim olduğu konusunda sesle uyararak devrilmeye karşı uyaran bir alarm sistemini standart hale getirilmiş.

Özellikle asfalt uygulamalarında kayıpları önlemek ve “finisher” makinesiyle damperin uyum sağlaması için “finisher” freni yerleştirilen damperde bu özellik de standart olarak sunuluyor.

Özellikle İstanbul’da çok sık gerçekleşen damperin açık unutulması veya seyir halindeyken damperin açılması durumunda yol güvenliğini tehlikeye atıyor. Standart olarak sunulacak sistem, damperin hareket halinde kalkması durumunda araç 10 defa frenleme yapıyor. Ancak sürücü gerekli müdahaleyi yapmazsa kızaklayacak şekilde çekiciyi durduruyor.

Özgül Treyler daha önce standart hale getirilen dengeleyici RSS’in ardından bütün küvet tipi bu donanımları da standart olarak sunmaya başlayarak yol güvenliğinde müşterilerine avantajlar sunuyor.

Reklam
Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Bulung Logistics 320 Milyon Lira Yatırım Yapacak

Bulung Logistics’in Türkiye’deki cirosu bu yılın ilk yarısında yüzde 140 büyüdü. Bulung Logistics Türkiye Genel Müdürü Savaş...