Ana SayfaManşetFrigoser’den Hijyenik Kasalara Antimikrobiyal CTP Levha

Frigoser’den Hijyenik Kasalara Antimikrobiyal CTP Levha

Frigoser’den  Hijyenik Kasalara Antimikrobiyal CTP Levha 2013 yılında kapalı kasa ve treylerler için CTP levhaları üretimine başlayan Polser, Frigoser markasıyla yenilikçi ürünlere imza atıyor.  

Comvex Fuarına ürettikleri üç ana ürünle katıldıklarını söyleyen Polser Satış ve Pazarlama Müdürü Kağan Armağan’la ürünleri ve şirketteki gelişmelerle ilgili özel bir görüşme yaptık. Her yıl 4-5 fuara katıldıklarını ve bu yıl da Hannover’da yapılacak olan IAA fuarında da yer alacaklarını kaydeden Armağan, bu faaliyetlerle 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını açıkladı.

Ürün için geliştirme faaliyetlerini kendi gelişmiş laboratuarında yaptıklarını kaydeden Armağan,  fuarda sergiledikleri ürünlerle ilgili şu bilgileri verdi: “Yıllık ciromuzun yüzde 5’ini AR-GE’ye harcıyoruz. Geliştirdiğimiz ürünlerden bir tanesi ‘high impact’ olarak bilinen yüksek dayanımlı levhamız. Bu ürünün dayanıklılığını gösteren test cihazını da getirdik ve müşterilerimiz bu sayede ürünlerimizin rakip ürünlerden farkını birebir standımızda yapılan testlerde gördüler.  İkinci olarak antimikrobiyal özellikli hijyenik uygulamalar için tercih edilen ve patentini aldığımız CTP levha. Nano bir yüzeye sahip olan bu levha, ortamdaki mikro organizmaları mıknatıs etkisiyle yüzeyine çekip öldürüyor. Standart CTP levhalardan bizim ürünümüzün temel farkı HIV gibi virüsleri dahi aktif ve mekanik olarak öldürme özelliğine sahip olmasıdır. Bu ürün gıda, et balık ve ilaç ürünlerin taşımasında kullanılabiliyor. Yaklaşık bir yıldır üretiyoruz. Bunun yanı sıra ‘high gloss’ ürünümüzü kontinü üretim hattında üretmeye başladık. Şu anda yeni ürün geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz ve kompozit kurşun geçirmez levhayı Türkiye’de ilk ve tek üreten firma olduk. Nöbet kulübelerinde, zırhlı araçlarda kullanılan bu ürünün de sertifikalarını aldık. Ürünümüz uzun namlulu silahlara dahi koruma sağlıyor”

Antimikrobiyal levhayla Türk Kompozit Fuarı’nda En Yenilikçi Ürün kategorisinde ödüle layık görüldüklerini belirten Armağan, ayrıca 2016 yılında Ege Bölgesi Sanayi Odası’da yapılan törende Ege’deki ihracatçı şirketler arasında madalya aldıklarını da sözlerine ekledi.

Üretim kapasitelerini son 3 yılda iki katına çıkardıklarını ve 170 çalışana sahip olduklarını söyleyen Armağan, dış pazarlara yönelik çalışmalarını ise şöyle özetledi: “En büyük pazarımız ABD, daha sonra İngiltere ve ardından Almanya geliyor. Amerika’daki en büyük çapta karavan üretimi yapan firmanın önemli tedarikçisiyiz. Avrupa’da önemli treyler üreticilerine de ürünlerimizi gönderiyoruz. İtalya’da kendi şirketimiz faaliyet gösteriyor ve yakın gelecekte ABD’de kendi ofisimizi açacağız.”

Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR

Taşkala Lojistik Filosuna 5 Adet MAN Çekici Kattı

Gaziantep merkezli Taşkala Lojistik 2024 araç yatırımı kapsamında filosunu 5 adet MAN TGX 18.520 çekici ile güçlendirdi. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’de 2024 yılı...