Ana Sayfa Treyler İntermodal Taşımacılığa Olan İlgi Krone Huckepack Satışlarını 1.000 Adede Taşıdı

İntermodal Taşımacılığa Olan İlgi Krone Huckepack Satışlarını 1.000 Adede Taşıdı

Krone-Huckepack-1

Krone, Ocak 2013 – Şubat 2014 dönemi içerisinde Tire’deki Krone’nin en modern tesisi Krone Doğuş Treyler’de üretilen 1.000’inci Krone Mega Liner Huckepack tip tenteli römorku, kullanıcıları ile buluşturdu.

Krone’nin en modern tesisi Krone Doğuş Treyler’in İzmir-Tire’de faaliyete geçmesinin ardından 2013 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 115 büyüme gösteren Krone, Ocak 2013 – Şubat 2014 döneminde Ro-Ro, tren, karayolu kombine taşımacılığında kullanılan “Mega Liner Huckepack” tip yarı römorklardan Ekol firmasına 800 adet, Intercombi firmasına 200 adet teslimat yaparak toplamda 1.000 adetlik teslimat gerçekleştirmiş oldu. Aynı model için 2014 yılı Nisan ayı içerisinde bir firmaya teslim edilmek üzere 100 adet siparişi de üretim planına ekledi.

Karayolu, Ro-Ro, kombine tren, kombine taşımacılığına uygun donanımlar ve şasi yapısı ile üretilmiş olan Huckepack modeli, çatının ve yan perdelerin birbirinden bağımsız hareket edebildiği üst yapı sistemini kullanıcılarına standart olarak sunuyor. Söz konusu yarı römork isteğe bağlı olarak farklı iç net yüksekliklerle üretilebiliyor ve P393, P395, P397 ve P400 gibi Huckepack profillerinin tüm gereksinimlerine uygun, zorunlu standartlar ve sertifikasyonlar Krone tarafından sağlanıyor.

Özellikle gün geçtikçe artan karayolu taşıma maliyetleri nedeniyle son dönemde birçok uluslararası nakliye firmasının tercih ettiği bu taşımacılık türü,  firmaların filo alımlarındaki model tercihlerini de bu yönde etkiliyor. Karayolu, RoRo, kombine tren, kombine taşımacılığı ile firmaların karayolunda bekleme süreleri ortadan kalktığından kullanıcılara hızlı bir teslimat olanağı sağlıyor, böylelikle kombine taşımacılığına olan ilgiyi artırıyor. Ayrıca çevre dostu olan bu taşıma şekliyle karayolu kullanımı minimuma indiği için doğaya mümkün olduğunca az miktarda CO2 salınımı yapılıyor ve gürültü kirliliğinin de önüne geçiliyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR