Ana Sayfa Güncel Haberler Iveco Yeni Stralis X-WAY ve Daily Blue Power Türkiye’de

Iveco Yeni Stralis X-WAY ve Daily Blue Power Türkiye’de

Reklam

Iveco Türkiye,  yeni Stralis X-WAY,  Daily Euro 6 ve “2018 Yılının Ticari Aracı” seçilen Daily Blue Power’ı tanıttı. Yeni nesil Daily Hi-Matic Euro 6 ise 210 BG ve 470 Nm’ye varan çok geniş bir motor gamı ile ve yeni akılllı EcoSwitch PRO sistemi ile daha düşük bir yakıt tüketimi sunuyor.

Iveco Türkiye, yeni hafif inşaat kamyonu ailesi Stralis X-WAY’i, sınıfında 8 ileri otomatik vitese sahip ilk sıkıştırılmış doğal gazlı araç olan Daily Hi-Matic Natural Power’ı ve tamamen elektrikle çalışan Daily Electric‘i de içeren Daily Blue Power serisinin 2020 yılındaki yayım ölçütlerini şimdiden karşılayan dizel motorlu Daily Euro 6 RDE 2020 Ready modelini ve Ocak 2018 itibariyle Türkiye’de de hafif ticari taşıtlar için yürürlüğe giren Euro 6 ölçütünü karşılayan 3.5 tonluk Daily Euro 6 serisini tanıttı.

Toplantıya Iveco Araç Genel Müdürü Roberto Camatta, Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Orta ve Ağır Araçlardan Sorumlu Müdür Tarkan Özyönüm ve Iveco Daily Ürün Müdürü Süha Yılmaz katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Iveco Genel Müdürü Roberto Camatta yaptığı konuşmada; “Bugün sizlere iki yeni aracımızı tanıtıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Stralis X-WAY şehir içi ve bölgesel inşaat, hafriyat lojistiği için müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanmış ve bunu yaparken de ekonomiden ödün vermeden daha iyi bir TSO’ya(Toplam Sahip Olma Maliyeti) sahip olan bir ürün. Bugün aynı zamanda sizlere Daily Euro 6 ailesini de tanıtıyoruz. Bu ailenin en yeni üyesi SCR teknolojisi ile 2020 ötesinin emisyon normlarını şimdiden sağlayan Daily Blue Power. Daily Blue Power ailesi uluslararası jüri (IVOTY) tarafından 2018 Yılının Ticari Aracı olarak seçildi. Bu da Iveco’nun yenilikçilik ve çevreci teknoloji anlamında geldiği noktayı gösteriyor olması açısından önemli” dedi.

Yeni Stralis X-WAY’in boş ağırlığı 8 bin 845 kilogram

UTAC (United Test and Assembly Center) tarafından yapılan bağımsız testlerde 9 litrelik, 400 beygir güce sahip motoru ve 8×4’lük şasisiyle yeni Stralis X-WAY’in boş ağırlığı 8 bin 845 kilogram olarak ölçüldü. 8 bin 845 kilogramlık boş ağırlığı ile özellikle beton mikseri gibi müşteri kârının yükleme kapasitesine bağlı olduğu alanlarda avantaj sağlıyor.

Stralis XP’de kullanılan ve yakıt tüketimini yüzde 11.2 oranında azalttığı TÜVSÜD tarafından da onaylanan teknolojiler Yeni Stralis X-WAY’de de bulunuyor. Hi-Tronix otomatik vitesi ve HI-MUX elektrik, elektronik düzeni ile yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca teknoloji harikası HI-CRUISE sistemi eco-roll, öngörücü vites değişimi ve öngörücü seyir kontrolü gibi sürüşe yardımcı özellikler araçta yer alıyor. Öte yandan “Akıllı Yardımcılar” da yakıt tüketimini her türlü koşulda minimize ediyor. Patentli Hi-SCR egzoz işleme sistemi, nitro oksit oranlarında yüzde 97’lik azalma ile yeni Stralis X-WAY, aktif rejenerasyona ihtiyaç duymayarak bakım masraflarını düşürürken aracın yolda olduğu süreyi artırıyor.

Yeni Stralis X-WAY, modüler yaklaşımı ekstreme taşıyarak hafif damperliden beton mikserine her göreve uygun eklentiler sunuyor. Her müşterinin ihtiyacına göre üç farklı opsiyonu bulunuyor: On road set up özellikleri Stralis’in tüm on-road karakteristiklerini barındırıyor. En iyi görüşü ve kabin erişilebilirliğini sağlıyor. Ek olarak çoklu aks versiyonları da mevcut. Offroad set up seçeneğinde yüksek hareket kabiliyeti off-roadhomologasyonlarıyla tam uyumlu. On+’da ise en çekici off-road on-road özelliklerin birleşimi müşteriye sunuluyor.

Ödüllü Daily Blue Power

Yeni Daily Euro 6 ve Daily Blue Power ile ilgili bilgi veren Iveco Hafif Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz,Daily Euro 5 in geçtiğimiz yıllarda yapılan tanıtımından sonra Iveco Yeni Daily Euro 6 ile çıtayı daha da yükseltiyor. Yeni Daily Euro 6 bilinen güçlü şasisi, dayanıklılık ve çok yönlülük gibi özelliklerine ilaveten Toplam Sahip Olma Maliyetini azaltarak, performans, konfor ve infomatik anlamında yeni özellikler ilave ediyor ve kullanıcı için mükemmel bir iş ortağı olduğunu kanıtlıyor” diye konuştu.

Yeni Daily Euro 6 ürün gamı 2.3 ve 3.0 litre olmak üzere iki farklı motora ve güçleri 120 BG den 210 BG ye değişen, torku 470 Nmye varan geniş bir motor gamına sahip.

Iveco’nun SCR sistemine sahip F1C 3.0 litre motoru sabit olarak 20 bin saat ve yollarda 1,5 milyon kilometre test edildi. Yeni enjektörler ateşlemeyi optimize ederek partiküllerin daha da azalmasını sağlıyor.

Motorun ağırlığı yüzde 6 azaltıldı

Yeni 2.3-litre Iveco F1A motoru ise sabit olarak 35 bin saat ve yol koşullarında 1,3 milyon kilometre test edilerek yağ karterine kadar yenilendi. Daha güncel malzemeler kullanılarak motorun ağırlığı yüzde 6 azaltıldı. Motor içindeki sürtünmeyi azaltarak, MULTIJET II enjeksiyon sistemini ve soğutma sistemini iyileştirerek, yeni bir yağ pompası ile yakıt tüketimi (NEDC çevrimi ile) yüzde 8 azaltıldı.

Misyonlara uygun olarak Daily Euro 6 da F1A motorlar istenirse SCR ile istenirse EGR teknolojisi ile müşteriye sunuluyor.

Üstyapıcılara Uygun Yeni Platform

Daily, 3,5 tondan 7,2 tona varan azami yüklü ağırlık seçenekleri ve 10 metreküpten 19,6 metreküpe varan yük kapasitesiyle sınıfındaki en geniş ürün yelpazesine sahip, çok yönlülüğü yüksek bir araç.

Ek olarak “C” şeklindeki kamyon şasi yapısı ve özel çelik çapraz elemanlar; kamp aracı, ambulans, çekici, çöp kamyonu gibi çok farklı görevler için üst yapıcılara uygun bir platform sunuyor. Bu sıra dışı çok yönlülük, yeni 5,100 milimetrelik dingil mesafesine sahip, şasi kabin versiyonlarda gövde uzunluğunun artmasına olanak sağladı ve üstyapıcılar için daha da fazla fırsat sunan 7 tonluk modelle daha da genişledi.

Daily Blue Power İle Yeni Dönemin Emisyonlarına Şimdiden Ulaşıldı

Mavi panjuru, konsolu ve vites koluyla dikkatleri çeken Yeni Daily Blue Power, geleceğe gönderme yaparken üç teknoloji arasında seçim imkanı sunuyor; en gelişmiş dizel çözümü, doğal gaz ve elektrik.

Daily Euro 6 RDE Ready, pazardaki en gelişmiş dizel teknolojisini barındırıyor ve 2020’deki Gerçek Sürüş Emisyonu düzenlemeleri için hazır olan ilk hafif ticari araç. Aracın uygunluğu Hollanda Uygulamalı Bilimsel Araştırma Organizasyonu (TNO) tarafından da doğrulandı. Son derece düşük yakıt tüketimi sunan araç, toplam sahiplik maliyeti konusunda da müşterilere avantaj sağlıyor. Standart olan Start & Stop sistemi ve Michelin eko-lastiklerle kentsel görevlerde şu anki modele oranla yüzde 7’ye varan yakıt tasarrufu elde edildi.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR