Ana Sayfa Manşet Iveco’nun Ödüllü Yeni Daily’si Türkiye’de

Iveco’nun Ödüllü Yeni Daily’si Türkiye’de

Iveco’nun Ödüllü Yeni Daily’si Türkiye’de

‘2015 Uluslararası Yılın Vanı’ ödülünü kazanan ve parçalarının yüzde 80’i yeniden tasarlanan Yeni Daily, ‘Şimdiye Kadarki En İyi Daily’ sloganı ile Türkiye pazarına sunuldu.

Iveco, İstanbul Shangri-La Bosphorus Otel’de düzenlediği toplantı ile Yeni Daily versiyonlarını Türkiye pazarına da tanıttı. 2015 Uluslararası Yılın Vanı ödülünü kazanan yeni Daily, yüzde 80 oranında değişen parçaları, sağlamlığıyla bilinen C kesitli şasi yapısı, ve bir önceki modeline göre ortalama yüzde 5.5 yakıt tasarrufu sağlaması gibi yeniliklerle pazara sunulmak üzere sergilendi.

Tanıtım toplantısına, Iveco Türkiye Genel Müdürü Maurizio Manera, Ürün ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Satış Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Teoman, Hafif ve Orta Kamyon Ürün Müdürü Süha Yılmaz, Iveco Otomotiv Genel Müdürü Ömer Bursalıoğlu ve Satış Sonrası Hizmetler Teknik Servis Müdürü Mustafa Er katıldı.

Manera: “Pazar payımızı yüzde 8 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Iveco Türkiye Genel Müdürü Maurizio Manera, “Türkiye’nin Avrupa ticari araç pazarında önemli bir yere sahip. Türkiye’ye çok önem veriyoruz. Türkiye’de bu yıl Ekim sonu itibariyle 44 bin 569 adetlik bir pazar oluştu. 3,5 ton üstü ticari araç pazarının yılsonunda 67 bin adet seviyesinde kapanacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Pazardaki büyümelerini sürdürdüklerini kaydeden Manera, “2013’de yüzde 7,4 olan pazar payımızı bu yılsonu itibari ile yüzde 8 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu pazar payı ile 5 bin adedin üzerinde perakende satışa ulaşacağımızı düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

19,6 Metreküplük Hacimle Pazarda İlk

Yakıt tüketimi, dayanıklılık, tasarım, konfor, ikinci el değeri ile müşterilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilecek değerli bir araç üretildiğini vurgulayan Pazarlama ve Bayi Geliştirme Müdürü Tansu Giz, “Biz bu araca verdiğimiz önemden dolayı ilk önce satış teşkilatını eğittik. Müşterilerimizle test sürüşü yaptık. Panelvanda iddialı olacak Yeni Daily’de çok büyük değişiklikler var. Aracın yüzde 80’i değişerek, yeni baştan tasarlandı. Panelvan, Yeni Daily, 7 ton azami yükte ağırlık, 4,7 ton taşıma kapasitesi, 205 beygire kadar bir yeni motora sahip. 3,5 tondan 7 tona kadar değişik versiyonlarımız bulunuyor. Bir önceki Daily’de en büyük versiyon 17,2 metreküptü, burada 19,6 metreküpe kadar çıktık ve pazarda ilk özelliğini yakaladık” dedi.

Arkadan İtiş Özelliği ve Gücüyle Dikkat Çekiyor

Iveco Türkiye Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz ise, “Yeni Daily performansı ile kullanıcıların yanında olacak. Arkadan itiş özelliği ile sınıfındaki en yüksek güce ve torka sahip. Yeni Daily’de ayrıca 6 vitesli manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerini de sunuyoruz” dedi.

Süha Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni Daily yüzde 5 yakıt tasarrufu sağlıyor. Araçta maksimum verimliliği sağlamak için Ecoswitch modu kullanıldı. Aracın aerodinamik yapısı ve 40 kg artırılmış yük kapasitesi ve 4,7 tona kadar yük taşıma kapasitesi de karlılığa katkı sağladı. Yeni Daily, yüksek manevra kabiliyeti, kısa dingil mesafesi ve yüksek tekerlek dönüşü sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanacak. Iveco olarak 3,5 tonluk kamyonet grubunda 4 bin 100 dingil mesafesiyle, 7 tonluk kamyon grubunda da 4 bin 750 dingil mesafesiyle en uzun kasa boyutunu veriyoruz. ESP özelliğini CD, Bluetooth ve teybimizi standart olarak verdik.”

Detaylarla Yeni Daily
iveco-2

Daily “küresel” bir araç olarak bugüne kadar 110 ülkede 2.6 milyon adet satıldı. Araçlar İtalya’nın Mantova kentinin yakınında bulunan Iveco Suzzara fabrikasında ve İspanya’daki Valladolid fabrikasında üretiliyor. Şirket son zamanlarda üretim hatlarını yenilemek için büyük miktarda yatırım yaptı.

Alçaltılmış Platformla Yükleme Daha Kolay

Tek tekerli versiyonlarda da arka süspansiyon yeniden tasarlanarak iki gelişme sağlanıyor. Yükleme platformunun yüksekliği 55 milimetre alçaltılarak yükleme işlemi kolaylaştırılırken virajlarda yükten dolayı yaşanan sıkıntılar azaltılıyor. Yeni arka ve ön süspansiyon sistemleri ve Van’da daha uzun dingil açıklığı güvenlik ve stabilite konusunda dinamik bir performans gösteriyor.

Üstyapıya Uygun Yeni Daily Şasi Kabin Modelleri

Şasi kabin modelleri 3.5 ile 7 ton ve 3 bin ile 4 bin 750 milimetre dingil mesafesine ve uzunlukları 6 bin 190 milimetreye kadar ulaşan pazardaki en geniş seçeneklere sahip. Yeni 4 bin 100 milimetrelik dingil açıklığına sahip tek tekerli versiyon üstün sürüş ve üstyapılar için 4 bin 500 milimetrelik yüzeyi bir araya getiriyor.

Çift Tekerli Versiyon

Ön süspansiyon sistemi de çift quadrilateral düzenleme ve spiral kirişle yenileniyor. Çift tekerli versiyonlarda mevcut olan QUAD-TOR süspansiyon sistemli ağır kullanım ve maksimum 2 bin 500 kilogram (5 tona kadar olan versiyonlarda 2 bin 100 kilogram) taşımak için uyarlanıyor. Spiral kirişi esnek bir unsur olarak kullanan bu çözüm sektörde tek ve Daily’nin ilk günlerinden beri kendisine güç katıyor.

Iveco Türkiye’nin Başarılı İsmi Güney Doğu Asya ve Japonya’ya Yönetici Oldu

K. Koray KurşunoğluIveco Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı K. Koray Kurşunoğlu Iveco’unu stratejik büyüme hedefleri içinde en önemli bölgelerden biri olan Güneydoğu Asya ve Japonya bölgesi pazarlarına genel müdür olarak atandı. K. Koray Kurşunoğlu, 20 ülkenin bağlı bulunduğu Iveco Güneydoğu Asya ve Japonya bölgesinin yönetim merkezi olan Bangkok Tayland’da 17 Ekim 2014 tarihinden itibaren başladığı görevinde CNH Industrial Güneydoğu Asya ve Japonya bölgesinde Kamyon ve Otobüs iş birimi olan Iveco’nun bölgedeki tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Profesyonel iş hayatına finans sektöründe başlayan Kurşunoğlu, 2007 Yılında Iveco’nun Torino’daki genel merkezinde İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra sırasıyla Iveco Rusya Ticari Direktörü, Iveco Türkiye Satış Sonrası Hizmetler’den  sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve son olarak 2011 yılından itibaren Iveco Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

42 Yaşında olan Kurşunoğlu, işletme mezunu ve iyi derecede İngilizce ve İtalyancanın yanında Rusça ve Almanca da konuşuyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR

Mercedes-Benz Türk Kamyon Servis Hizmetlerinde Yeni Avantajlar Sunuyor

Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz markalı kamyon kullanıcılarına, yetkili servislerindeki kaporta & boya atölyelerinde yaptığı harcamalar doğrultusunda, bir sonraki...
Reklam
Reklam