Ana Sayfa Manşet Kässbohrer, Yeni Low-Bed Dümenleme Sistemini Goch Fabrikasında Tanıttı

Kässbohrer, Yeni Low-Bed Dümenleme Sistemini Goch Fabrikasında Tanıttı

Kässbohrer, Yeni Low-Bed Dümenleme Sistemini Goch Fabrikasında Tanıttı

Steer by Brake” Teknolojisi aracın mevcut elektronik fren sistemine entegre edilebildiğinden, SBB teknolojisi kullanımı, lastik aşınımı ve bakım açısından toplam satın alma maliyetlerini en aza indirgiyor.

 2002 yılından beri Tırsan bünyesinde faaliyetleri sürdüren Alman treyler üreticisi Kässbohrer, 18 Eylül 2015 tarihinde Almanya Goch Fabrikasında gerçekleştirilen SBB – Low-Bed Test gününde, Knorr-Bremse firması ile birlikte geliştirdiği yeni low-bed dümenleme sistemi olan “Steer-by-Brake Teknolojisini” müşterilerine tanıttı.

Tırsan İş Geliştirme İcra Kurulu Üyesi İffet Türken tarafından ev sahipliği yapılan organizasyonda, ilk olarak IAA 2014 İnnovasyon Sahnesi’nde tanıtılan yeni “Steer by Brake Teknolojisi”ni Almanya BSK (Federal Ağır Nakliyat ve Vinç Çalışmaları Topluluğu) üyeleri test etme fırsatı yakaladı.

Organizasyonda, yeni SBB Teknolojisi test-sürüşünün yanı sıra; BSK (Federal Ağır Nakliyat ve Vinç Çalışmaları Topluluğu) adına Topluluk Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Draaf “Ağır Nakliye Sektöründe Yasama Sürecindeki Eğilimler”, RUD Ketten Firması Askı ve Halat Sistemleri Ürün Yöneticisi Alexander Hoffmann ise “Ağır Nakliyede Güvenlik için Modern Çözümler” konusunda sunum gerçekleştirirken, Kässbohrer Yönetim Kurulu Üyesi İffet Türken, açılış konuşmasında Tırsan’ın Avrupa pazar başarısı ve low-bed segmentinde ki projeleri hakkında bilgi verdi.

İffet Türken, “Türkiye’nin lider treyler üreticisi olarak Avrupa’da Kässbohrer ile 2015 yılının ilk 8 ayında başta Almanya olmak üzere, Polonya, Hollanda, İtalya ve Fransa’da en büyük 5 treyler üreticisi arasında en yüksek büyüme oranına sahip şirket olduk. Kässbohrer 2015 yılının 8 aylık döneminde, Avrupa’daki trafiğe kayıt adetlerini yüzde 37 oranında arttırmıştır. Ayrıca, low-bed ürün grubunda aynı dönemde Almanya, Hollanda ve Polonya pazarında da en hızlı büyüme oranını göstermektedir. Öte yandan Kässbohrer markalı araç kayıtları Polonya’da yüzde 43 oranında artış göstermiştir.” ifadesini kullandı.

Türken, konuşmasını şu sözleri ile tamamladı: “Kässbohrer, 120 yılı aşkın mühendislik tecrübesi ile treyler sektöründe her zaman öncü bir marka olmuştur. Bununla birlikte dünyanın her yerindeki iş ortaklarımız ile birlikte edindiğimiz bilgi birikimimizi, tecrübemizi, ürün ve hizmetlerimize aktararak müşterilerimizin ihtiyaçlarına her zaman olduğu gibi yine en doğru çözümü sunmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede ağır taşımacılık sektörüne yönelik Knorr-Bremse ile ortak bir proje geliştirdik. Yeni “Steer by Brake” Teknolojisi, karmaşık dümenleme işletimlerini azaltırken serseri aksların sağladığı dönüş yarıçapı gerekliliklerini de yerine getirmektedir” dedi.

“Steer By Brake”

Ağır taşımacılıkta kullanılan ve üçten fazla dingile sahip semi-treylerler AEK (Avrupa Ekonomi Komisyonu) 79. yönetmeliği gereğince, bulunduğu ülke mevzuatında tanımlanan dönüş yarıçapı gereklerini yerine getirmek için serseri (kendinden dümenlenebilir) akslar ile donatılıyorlar. Ancak, serseri aksların kullanımı karmaşık dümenleme işletimi ve yüksek malzeme maliyetleri getiriyor

“Steer by Brake” Teknolojisi aracın mevcut elektronik fren sistemine entegre edilebildiğinden, SBB teknolojisi kullanımı, lastik aşınımı ve bakım açısından toplam satın alma maliyetlerini en aza indirgiyor.

SBB Teknolojisi “Kendinden Dümenlenebilir – Serseri Dingil” kullanımı yerine “Standart – Sabit Dingil” kullanım avantajı sunuyor. “Steer by Brake (SBB)” Sistemi, treylerin dümenleme kontrolünü sağlayabilmek için, aracın mevcut TEBS-Sistemine entegre ediliyor. Bu sayede dönüş hareketi esnasında aksların hava süspansiyonu treylerin mevcut TEBS sistemi tarafından kontrol ediliyor. Sistem dönüş hareketi esnasında son aksın iç arka tekerleğinde de kırılma hareketi sağlayaraj bu şekilde tekerlek tabanının kolaylıkla ilerlemesi destekleniyor. “Steer by Brake (SBB)” Sistemi, en arkadaki aksların dönüş boyunca yanal hareketine izin vererek viraj alma sürecini kolaylaştırıyor

 

Dünya Yollarında Ağır Taşımalarda Kässbohrer Low-Bed

Letonya merkezli Bolivar Lojistik, 2015 Ocak ve Haziran aylarında, filosunda yer alan 2 adet K.SLA 6 low-bed ile 18 adet rüzgar türbini kule parçalarını Litvanya’nın Klaipeda limanından, Kazakistan’ın Otar ve Atırav şehirlerine kadar sevkiyatını gerçekleştirdi.

Ağır nakliye ve proje taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren rüzgar türbini direkleri, pervaneleri ve inşaat makinaları taşımacılığı yapan firmanın, filosunda Kässbohrer marka, 1 adet K.SLA 4, 2 adet K.SLA 5 ve 2 adet K.SLA 6 low-bed bulunuyor.

QSTE-52 yüksek mukavemetli çelik karışımlı şasi yapısına sahip K.SLA 6, 7.200 milimetreye kadar uzayabilir platformu sayesinde farklı boyutlarda yüklerin taşınmasında büyük esneklik sağlarken  sabit ve serseri dingil dizilişi ile ağır taşımacılık ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor. 17 bin 000 kilogram boş ağırlığa ve toplam 88.200 kilogram (80 km/hr) teknik taşıma kapasitesine sahip. 1.000 milimetre kademeli uzaması sayesinde toplam 18.300 milimetre platform uzunluğuna ulaşarak ağır taşımacılık ihtiyaçlarını karşılıyor.

Reklam

EN ÇOK OKUNANLAR